Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka FUNAI HD-D2835 - jaki system plików?

30 Gru 2007 11:18 7195 11
  • Poziom 13  
    Jestem posiadaczem nagrywarki stacjonarnej FUNAI HD-D2835 z dyskiem twardym 160Gb Seagate.
    Jak się okazało nagrywarka nie ma możliwosci kopiowania plików mp3 ani divx z płyty dvd na hdd.(opcja przegraj nieaktywna)
    Dysk HDD po włożeniu do komputera jest widoczny w biosie, ale nie pod Windowsem, więc też nie ma możliwosci wkopiowania na niego w/w plików.
    Inny dysk sformatowany jako FAT32/NTFS w komputerze nie jest z kolei widoczny przez nagrywarkę.
    Pytanie moje: jaki tam może być system plików i gdzie można go podejrzeć, czy istnieje jakiś sposób aby pliki mp3/divx znalazły się na tym dysku? Może coś z Linuxem? Nagrywarka nie posiada usb.
  • Poziom 19  
    Kiedys próbowałem odczytać dane z podobnego funaia i z sony. To wygląda jakby tam nie było żadnego konkretnego systemu plików. Na takim dysku nie jest rozpoznawany żaden rodzaj partycji od fat/ntfs poczynając na unixowych kończąc.
  • Poziom 13  
    Dzięki za odpowiedź,
    jeśli miałeś kontakt z tymi nagrywarkami to może orientujesz się co robi się w sytuacji gdy np zachodzi konieczność wymiany dysku na nowy w przypadku chociażby awarii?
    Nagrywarka funai nie ma opcji formatowania dysku w menu- czy jest jakiś tryb serwisowy, czy może potrzebna jest jakaś płyta startowa, czy jakiś inny sposób?
    Pozdr Jacek
  • Poziom 19  
    Tryb serwisowy posiada taką opcję i w nim się wszystko ustawia.
  • Poziom 10  
    Jak wejść do trybu serwisowego?
  • Poziom 2  
    W jaki sposób można uzyskać płytę z oprogramowaniem firmware do Combo HDR-D2835?
    Mam ciągłe problemy z nagrywaniem na DVD. Czyszczenie głowicy lasera nie pomaga.
    Serwis, na gwarancji (trzymając sprzęt 5 tygodni) naprawił to ale po gwarancji problem wrócił.
    Urządzenie stopniowo traciło możliwość nagrywania na różnych płytach DVD-R i DVD-RW.
    Najdłużej działalo z płytami TDK DVD-RW ale potem i na nich przestało.
  • Poziom 19  
    Powiem tak, ten problem występuje nie tylko w twoim egzemplarzu. Ja radzę dać sobie spokój z tym sprzętem bo gra nie jest warta świeczki.
  • Poziom 2  
    Do tego wniosku też bym doszedł ale wyp... sprzęt za ponad 1200, który ma dopiero 2 lata to bezsens. Magnetowid NJ-45 Panasonic działa już u mnie 15 lat i był tylko raz w serwisie. Może wymiana nagrywarki pomogłaby lub regulacja lasera ew. wgranie nowego firmware?
  • Poziom 13  
    Własnie wymieniłem dysk w tej nagrywarce.
    Oryginalnie byl Seagate U9 160GB
    wstawilem WD 320
    Czy wszystko ok jeszcze nie sprawdzilem
    narazie nagralem maly kawalek i odtworzylem.
  • Poziom 2  
    Homikro czy po wymianie dysku twardego wgrywałeś firmware a jeżeli tak to czy posiadasz go na płycie? Czy po włożeniu dysku automatycznie go wykryło i nagrywarka była gotowa do działania?
  • Poziom 10  
    A czy może ktoś z was wie czy w trybie serwisowym jest jakaś opcja która pozwala odłączyć zasilanie dysku HDD. ? Chodzi o to że przy oglądaniu filmu z płyty DVD praca dysku jest zbędna a pracujący dysk generuje spory hałas i przeszkadza w oglądaniu filmu więc chciałbym go wyłączać na czas oglądania filmu z DVD jeśli bym miał taką możliwość.