Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica WMS862M - zgrzyt paska?

Rubinh 30 Dec 2007 11:24 2595 5
 • #1
  Rubinh
  Level 24  
  Witam. Od pewnego czasu pralka w momencie początku obrotu bębna wydaje dziwne dźwięki jakby zgrzytu, żabiego rechotu czy czegoś w tym sensie. Zaobserwowałem, że tylko wtedy, gdy w bębnie jest jeszcze woda i trwa to przez jakieś 5-8 min, potem cisza. Po spuszczeniu wody tego "efektu" nie ma. Wykluczam silnik. Oczywiście, kilka dni temu odmówiła pracy. W module sterowania znalazłem zimne luty (na wyprowadzeniach przekaźników) na tyle poważne, że nie były w stanie załączać zasilania. Byłem pewien, że to powód tych efektów dźwiękowych ale po naprawie okazało się, że nie. Jaki podzespół w tej pralce może wydawać takie dźwięki, czyżby presostat?. Na co dzień nie zajmuję się naprawą sprzętu AGD tylko RTV więc mam prawo nie mieć orientacji w budowie szczegółowej tej pralki. Dodam, że to moja pralka i póki co ewentualne usterki wolę usunąć we własnym zakresie.
 • #2
  bajer1
  Level 27  
  Witam ściągnij pasek wsadż rękę do prali i sprobuj ruszyć bebnem góra dół może łożyska już poszły albo zobacz do środka bębna czy czegos nie ma koło grzałki (skarpetka).Pozdrawiam.
 • #3
  Rubinh
  Level 24  
  Dzięki za zainteresowanie. Nie, ten powód odpada. Wyjmowałem silnik, obracałem bębnem bez wody i z wodą. Zresztą pralka jest w b. dobrym stanie, nie stwierdziłem nadmiernego zużycia czegokolwiek. Przypominam, że "zgrzyt" pojawia się na krótko po ruszenia bębna w prawu i także w lewo i trwa ok. 1,5 sec i tylko wówczas, gdy napełni się bęben wodą. Dźwięk ten nie dochodzi z bębna. Wydawało mi się, że bardziej z okolic silnika, podejrzewałem zużycie szczotek, ale gdzież tam, szczotki jak nowe. Wirowanie odbywa się bez tych odgłosów. Nie daruję pralce tego zachowania.
  Sądziłem, że doświadczeni serwisanci spotykali się z takimi objawami i mogą na ten temat zając stanowisko. Stąd mój post.
 • Helpful post
  #4
  nares
  Home appliances specialist
  Bez paniki, to tylko pasek ta skrzypi :D
 • Helpful post
  #5
  colcolcol
  Home appliances specialist
  Potwierdzam jw można spróbowac naciągnąć ale w tych pralkach napięcie jest podawane na silnik w taki sposób, że silnik niemal wyrywa do przodu, stąd "trzask"
 • #6
  Rubinh
  Level 24  
  Witam. Włączyłem pralkę bez zawartości, niech wykonuje program bez obciążenia. Teraz jest w trakcie cyklu prania i ... cisza. Wychodzi więc na to, że ślizga się pasek wydając odgłosy, które od jakiegoś czasu nas niepokoiły. Z drugiej strony potwierdza się fakt, że żona przeciąża pralkę ładując zbyt wiele do niej. Dzięki kol. nares i colcolcol. Przyznam, że być może doszedł bym do tych spostrzeżeń ale po co wyważać otwarte drzwi. Jeszcze raz dzięki.