Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa estradowej kolumny basowej

xzibit 30 Gru 2007 13:03 4513 30
  • #1 30 Gru 2007 13:03
    xzibit
    Poziom 9  

Witam, od niedawna zostlaem Dj zakupilem sobie sprzed mixery, decki i itp ale potrzebuje jeszcze sprzet naglasniajacy mam 2 kolumny estradowe po 800WAt ale z nich lipny bass i mam zamiar zbudiowac bassowa kolumnę estradowa i chcesz zeby opierala sie ona na 2 glosnikach 30cm link do nich http://www.allegro.pl/item286982152_nowa_jakosc_super_bass_dibesi_600w_8ohm_30cm_1223.html mam juz deski wiórowe (z mebli) mate wytlumiajaca jeszcze kupie, wiec potrzebuje pomocy tego typu ze niewiem jaka obietosc powinna miec jedna komora na jeden taki glosnik i jakie zwrotnicze potrzeba i jaki wzmacniacz na wzmacniacz mam 500zl widzialem na allegro ze estradowe wzmakole mieszcza sie w tej kwocie jesli ktos mogl by obliczyc obietosc komory jednego glosnika i podac cala rezszte (wzmacniacz,zwrotnice itd.) to bede bardzo wdzieczny.
    Dolaczam obrazek jak by miala ta kolumna wygladac.
    Budowa estradowej kolumny basowej

0 29
  • #3 30 Gru 2007 15:53
    xzibit
    Poziom 9  

tylko ze na glosnik jeden max przeznacze 80zl (zalezy mi na dosc podteznnym bassie, zeby cisnienie bylo bardzo odczuwalne)

0
  • #4 30 Gru 2007 16:00
    Michał_wa
    Poziom 20  

takie rzczy to tyko w erze

0
  • #5 30 Gru 2007 16:02
    !katun!
    Poziom 22  

skoro Ci zależy na potężnym basie, to dozbieraj dużo dużo, i kup jakiś porządny głośnik, przykładowo eminece kappalf.
    Za 80zł nie kupisz, podkreślam nie kupisz dobrego głośnika!

0
  • #7 30 Gru 2007 16:13
    xzibit
    Poziom 9  

jakeis smieszne zawieszenie ma ta membrtama tego alpharda czy to wytwozy pozadne cisnienie?

0
  • #8 30 Gru 2007 16:53
    Krick1987
    Poziom 24  

To jest właśnie głośnik z zawieszeniem typowo estradowym...
    wszystkie estradówki mają takie zawieszenia... :D

Na gumowe zawieszenia w tym dziale nie ma miejsca :!:

0
  • #9 30 Gru 2007 17:30
    Rafał24
    Poziom 2  

Wtam. Jeztem miłośnikiem basu i mam durze doświadczenie na ten temat.
    Chciałem zwrócić uwage że niezawsze dobre głośniki są drogie.
    Krick1987 napisałeś że na gumowe zawieszenie w tym dziale niema miejsca. Mylisz sie! Gumowe zawieszenie jest najlebsze dla głośników niskotonowych w zależności od jej gęstości.
    Macie jakieś pytania? Odpowiem na wszystkie.

Post był raportowany.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15. [hefid]

0
  • #10 30 Gru 2007 17:59
    kucyk125
    Poziom 2  

kolega rafal ma racje ja bym dal wiekszy troche glosnik bo za 80zl nie bedzie rewelacji ,,, jesli ci zalezy na dobrym basie to kup wiekszy glosnik i sradz go w dobra pake ,,,, powtarzam w dobra pake bo od paczki duzo zalezy

0
  • #11 30 Gru 2007 18:05
    diyManiek
    Poziom 29  

Ok to dlaczego czolowe firmy z branzy RCF, B&C czy chociaz eminence nie stosuje w glosnikach basowych zawieszenia gumowego tylko sztywne zazwyczaj tekstylne.
    Do zalozyciela tematu poczytaj troche forum (estrada) zamiast zaczniesz pisac takie bzdety za 80zl mozna kupic glosnik basowy do domu.

0
  • #12 30 Gru 2007 20:03
    xzibit
    Poziom 9  

no to co proponujecie do 150zl? wioecej juz niedam za glsonik

0
  • #13 30 Gru 2007 20:35
    diyManiek
    Poziom 29  

za 146zl kupisz w hurcie alphard magnum15 nie jest to typowy glosnik do basu, ale na poczatek do budy b-r moze byc. na stronce neistety nie ma http://www.alphard.pl/products/29 szukaj na allegro.
    Inne budzetowe rozwiazanie to STX http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=3&vSubPage=29&vItemDB=itemdb

Do serii juz prawie profesjonalnej czyli minimum eminence delta15LF trzeba wylozyc ponad 300zl za sztuke. Jak chcesz naglasniac musisz sie liczyc z kosztami porzadny sprzet muzyczny jest strasznie drogi.

0
  • #14 30 Gru 2007 21:13
    xzibit
    Poziom 9  

kurcze jakos mnei te zawieszenie nie przkonuje ze wytworzy pozadne cisnienie na takim zawieszneniu musial bym pirw ich posluchac

0
  • #15 30 Gru 2007 22:02
    maniek6600
    Poziom 21  

A co ty myslisz że co???Zawieszenie musi byc gumowe???Nic takiego!!!Na estradzie nie stosuje sie takiego zawieszenia.Na estradzie zawieszenie musi byc sztywne.Spojrz na glosniki RCF,Beyma,Celestion i sie przypatrz jakie maja zawieszenie.Pozdrawiam

0
  • #16 30 Gru 2007 22:44
    xzibit
    Poziom 9  

spoko rozumiem zabrdzo sie niezam ;) a na male pomieszczenie to pewnie bedzie rozsadzalo szyby ? bo wtedy kiedy niebede gral na imprezach sprzet bedize mi sluzyl w domu

0
  • #17 31 Gru 2007 00:11
    zaq111
    Poziom 16  

Ja na twoim miejscu zamiast kupować tych 2 głośników za 80zł szt. kupiłbym jeden porządny z dobrym SPL (efektywnością) i do tego gorszy wzmacniacz, bo po co kupować wzmacniacz 2x 300W RMS, który "niby" byłby Ci potrzebny (i tak go nie kupisz za tą cenę - 500zł), żeby napędzić te kolumny, skoro możesz z tych 500zł część przeznaczyć na głośnik i kupić jakiś używany słabszy wzmak. Piszesz, że na 1 głośnik możesz dać 150zł, to od ceny wzmaka odejmij ze 150 zł i już masz 300zł na głośnik i 350zł na wzmacniacz. I tak po czasie będziesz żałował, że kupiłeś tak tanio... i to jest niestety szczera prawda. Zadanie to jest praktycznie niewykonalne zmieścić się w tej kwocie i osiągnąć dobry efekt. A co do zawieszeń to tylko sztywne i żadne inne!!!

P.S. Jeszcze napisz co to masz za kolumny - te 800W

0
  • #18 31 Gru 2007 01:13
    !katun!
    Poziom 22  

Krick1987
    Nie wiem po co tutaj podałeś głośnik z Qts 0,53 i Xmax na poziomie 3mm. Tutaj ma być głośnik tylko do mocnego basu, i musi mieć xmax zdecydowanie większy. Potem wychodzi efekt pukania.

0
  • #19 31 Gru 2007 06:13
    maniek6600
    Poziom 21  

Ja proponuje glosnik aplphard z serii magnum.18 calowy glosnik z w miare dobra efektywnoscia w granicach 96db lub cos z uzywek.Pozdrawiam

0
  • #20 31 Gru 2007 11:46
    Krick1987
    Poziom 24  

Podałem ten głośnik bo w tej cenie to naprawde nie ma nic lepszego... :|

No taka prawda... że za głośnik do basy trzeba dać ponad 300zł

0
  • #21 02 Sty 2008 21:49
    xzibit
    Poziom 9  

hehe tyle az nieadm :P chyba ze za gotowca :] jak mzoecie to zapodajcie cos ciekawego

0
  • #22 02 Sty 2008 22:06
    maniek6600
    Poziom 21  

TO co ty chcesz????300 zl za glosnik pol estradowy to absolutne minimum!!!!!!!!!!Jesli piszesz takie rzeczy to raczej nie w tym dziale.Zerknij na naglosnienie dom tam moze znajdziesz cos do siebie.

0
  • #23 03 Sty 2008 02:15
    DjMapet
    Poziom 43  

Zawieszenie miękkie-głośnik domowy lub car-audio.
    Zawieszenie sztywne -estradowy (lub pseudo-estradowy)
    Koniec.

Pozdrawiam.

0
  • #24 03 Sty 2008 02:35
    NeptykTomek
    Poziom 13  

Jezu człoweieku ty chcesz byc dj jak ci szkoda 300zł na głosnik. To co ty chcesz napedzac impreze da krów czy da wiesnaków bamber party z głosnikiem dibajs tylko tam sie nadajesz. Jak bedziesz miał takie podejsci ze bedziesz pyskował ze nie dasz tyle za głosnik to nic nie osiagniesz inni z twoja wiedza przynajmniej skrupulatnie słuchaja tego co mówia bardziej doswiadczone osoby. <Troche mnie zdenerwowałes>
    A teraz spróbuje ci pomóc najpierw nam powiedz takie informacje
    - jakiej marki masz te kolumny 800w
    - czym je napedzasz
    - jakie imprezy obsługujesz ( plener, sala mkw)
    - te 80zł za głosnik to jest cena której nie chcesz przekraczac bo nie czy porostu nie masz wiecej kasy

0
  • #26 03 Sty 2008 22:12
    xzibit
    Poziom 9  

NeptykTomek napisał:
    Jezu człoweieku ty chcesz byc dj jak ci szkoda 300zł na głosnik. To co ty chcesz napedzac impreze da krów czy da wiesnaków bamber party z głosnikiem dibajs tylko tam sie nadajesz. Jak bedziesz miał takie podejsci ze bedziesz pyskował ze nie dasz tyle za głosnik to nic nie osiagniesz inni z twoja wiedza przynajmniej skrupulatnie słuchaja tego co mówia bardziej doswiadczone osoby. <Troche mnie zdenerwowałes>
    A teraz spróbuje ci pomóc najpierw nam powiedz takie informacje
    - jakiej marki masz te kolumny 800w
    - czym je napedzasz
    - jakie imprezy obsługujesz ( plener, sala mkw)
    - te 80zł za głosnik to jest cena której nie chcesz przekraczac bo nie czy porostu nie masz wiecej kasy

A czy ja Cie obrazalem? madry to jestes przed kompem a takich powinno sie tepci niewiem co Ty tutaj jeszcze rtobisz. A po drugie nie pyskuje tylko wypytuje najcenniejsze dane a to ze chwilowo kasy niemam i chcialem sie zorietowac czy za ta kse cos sie da zdzialac to tez nie powdo do obrazy. A jak Cie denerwuje to nikt Ci nie kazal tu zagladac ;) ale i tak dzieki za pomoc.
    pozdro do marca bede mial okolo 2000zl na naglosnienie wiec wtedy zajrze

0
  • #27 03 Sty 2008 23:40
    NeptykTomek
    Poziom 13  

maniek6600 napisał:
    TO co ty chcesz????300 zl za glosnik pol estradowy to absolutne minimum!!!!!!!!!!Jesli piszesz takie rzeczy to raczej nie w tym dziale.Zerknij na naglosnienie dom tam moze znajdziesz cos do siebie.

Ale zobacz nie tylko mnie zirytowały twoje odpowiedzi. Ja nie mam zamiaru sie kłucic che naprawdę z szczerego serca pomóc bo sam byłem niedawno w podobnej sytuacje przedstaw odpowiedzi na moje wytyczne a napewno cos zaradzimy. Bo jak masz dobry juz naped do tych kolumn co posiadasz który ma jakis zapas mocy to nie potrzeba następnej koncowki. wiec w taki oto sposób z 150 zł robi sie 650 ktore miałes przeznaczyc na koncówke.
    P.s A tak od siebie nigdy sie nie zaczyna kompletowania sprzetu od dobrej konsoli tylko kupuje sie w miare tani sprzet a reszte kasy pcha sie w nagłosnienie bo co ci potym ze masz sprzet za 2tys ale nie masz nagłosnienia a bedziesz miał bardzo tanie sprzet np za 500zł i dobre nagłosnienie to zagrasz super impreze. Ja wyznaje taka zasade czy ja przyniose konsole za 10tys czy za 500zł to i tak mi nikt złotowki wiecej nie zapłaci na imprezach liczy sie klimat. A jak przyjdziesz z tandetnym nagłosnienie i nikt nie bedzie zadowolony to stracisz klienta. Pamietaj tracac jednego klienta tracisz naraz kilku. Pzdr NeptykTomek

0
  • #28 04 Sty 2008 16:33
    Hefajstos
    Poziom 35  

Co do gumy, to bywa (a przynajmniej bywała) sporadycznie stosowana (głośniki angielskiej firmy ATC, podobno kilka Visatonów, jakieś Martiny stare).

Jakie masz teraz kolumny i czym je napędzasz?

Do twoich celów pewnie nadałyby się STX GDN 38/300. 2 szt 4 omowe, każda w obudowie 100l, to tego jakiś niedrogi wzmacniacz DAPa albo jakieś starszy używany (nie kupuj nowego za 500zł w rodzaju Hollywood). Kup sobie aktywny crossover i podziel sygnał basy i kolumny grające resztą pasma, sporo ci to da.

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  • #30 18 Sty 2008 00:18
    !katun!
    Poziom 22  

Hefi, ale ten koleś ma mało kasy. Na dobry głośnik go nie stać, a crossover będzie kupować.... Pomysł masz dobry, ale nie nadaje się w tym wypadku.

0
  Szukaj w 5mln produktów