Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasada działania gniazda antenowego RTV

30 Gru 2007 14:21 3732 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć zasadę działania (oczywiście pobieżnie)i budowę gniazda antenowego w którym jest jedno wejście sygnału i dwa wyjścia jedno FM i drugie TV. Czy przy kablówce, antenie zbiorczej, musimy korzystać z takiego gniazda,czy można przewód wprowadzić(tylko go przedłużając) bezpośrednio do telewizora? Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    tam są filtry, na LC. Ale jakoś gdzie sie tego kabla nie wetknie to z zasady działa :-) nawet jak TV wetkniesz w gniazdo R.
  • Poziom 16  
    Witam. Odpowiadając na pytanie , czy te gniazdo jest potrzebne?- tak, a to dlatego że niejako zamyka linię dostarczającą sygnał do mieszkania.Wyjście TV tego gniazda pracuje w cały pasmie, tj .od 55- 860 Mhz. Natomiast wyjście FM, pracuje do 110Mhz.Stacje radiowe dostarczane przez kablówki, pracują właśnie ,po przemianie , do tej częstotliwości.Tłumienie wyjścia Fm poza podanym pasmem, jest b.duże. co praktycznie uniemożliwia poprawny odbiór TV.Sprawa pominięcia gniazda- dyskusyjna. a wg mojej wiedzy nie wskazana. Gniazdo niejako seperuje Tv i Rx abonenta od reszty sieci.Duża ilość odbiorników pracujących w sieciach kablowych stwarza pewnego rodzaju plątaninę błądzących prądów i napięć. co również jest nie bez znaczenia dla pracujących w sieci urządzeń. Reasumując; proszę nie pomijać gniazda. Pozdrawiam.