Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduł domykania szyb

mastersoniak 30 Dec 2007 15:10 5713 7
    mastersoniak
    Level 1  
    Jeżeli źle wybrałem subforum, przepraszam i proszę o przesunięcie.

Kupiłem moduł domykania szyb. Oto schemat:
    Moduł domykania szyb

I mam kilka pytań o montaż. Chce to zamontować w Lagunie I.

"Wybór sygnału wyjściowego (+/-)
    -Podlączyć do czarnego kabla jeżeli sygnał wyjsciowy ma być masą (-)
    -Podlączyć do czarnego kabla jeżeli sygnał wyjsciowy ma być plus (+)

Co mam przez to rozumieć? Który mam wybrać i dlaczego?

Podlączyć do wyzwalania z alarmu. wybrać sterowanie + lub - i podlaćzyć tylko jeden kabel

Tzn? Który wybrać i dlaczego? Rozumiem że moge to podlaczyć do centralnego. (notka niżej)

I ostatnie pytanie. Przy podłączaniu do elektrycznej szyby - ida dwa przewody (np A) żółty i żółto/zielony który podlączyć do plusa a który do minusa?

Zdjęcia i małe załączniki zamieszczamy w ten sposób: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html Poprawiłem.
    Informuję - jeśli nie widać u góry strony - na Forum jest wyszukiwarka.

Przeniosłem z Początkujący Serwisanci. [Mirek Z.]
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie to forum, ale niech już będzie:)
    Jeśli chcesz to podlączyć do sterowania centralnych zamkow, musisz sprawdzić, czy wykonywane jest ono za pomocą + czy -. jeśli już to będziesz wiedział, to w zależności przewód czerwono czarny podłączasz albo do czarnego jeśli sterowanie masz minusem albo do czerwonego jeśli sterowanie masz plusem!
    Co do ostatniego pytania, podłączasz przewody pomiędzy silnik szyby a wyłącznik, masz wyraźnie pokazane jak, wiązkę oryginalną trzeba przeciąć. Ten plus na silniku ma być w momencie zamykania szyby. sprawdź miernikiem lub kontrolką!

Dodano po 1 [minuty]:

przenieś post do działu samochody!!!(raportuję go, może Moderator przeniesie :)
    pkhenr
    Level 32  
    domykanie modułem ma być realizowane przez podanie na silnik 12v przy jednoczesnym odłaczeniu go od instalacji oryg.(cześciowym lub całkowitym ) często podaje sie tylko jedno napiecie na jeden pin silnika bo drugi jest na stałe np. do masy .Gdy przetniesz przew.oryg w celu podania np. 12v drugi przewód z modułu łaczysz z drugim który pozostał po p[rzecieciu i idzie do przełacznika .Jest to dokładnie to samo co Ci napisał kol.Paweł wawa tylko troche inaczej .Czyli
    1 sprawdzasz co jest w stanie spocz. na siln.
    2.ustalasz na który trzeba podac plus ( na którym sie pojawia podczas zamyk)
    3przecinasz kabel i z modułu dajesz plus na silnik a pozostałe dwa przewody łaczysz razem.
    beny_ns
    Level 11  
    Witam

Posiadam taki sam moduł i mam pytanie o jeden przewód koloru brązowego podpisany "ACC" który znajduje się na schemacie który załączył kolega "mastersoniak". Czy jest to przewód który należy podpiąć do + przy stacyjce??
    beny_ns
    Level 11  
    Witam

Podłączam kolejny moduł tym razem do Forda Galaxy 2003.
    i tu zaczyna się problem. Wcześniej w maździe nie było komplikacji, ponieważ osobno był przewód do domykania, a osobno do otwierania szyb na którym pojawiał się "+" podczas podania sygnału odpowiedni przy zamknięciu i otwarciu , natomiast w fordzie jest całkiem inaczej. Jest tylko jeden przewód sterowany "+" i "-" więc podłączenie do tego przewodu odpada. Gdzie to mam wpiąć czy szukać przy module komfortu??
    milejow
    Level 43  
    Po co ci modul domykania w aucie z komfortem???