Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

charczące tweetery w Magnat 990

skiba220v 30 Gru 2007 19:41 1128 2
  • #1 30 Gru 2007 19:41
    skiba220v
    Poziom 15  

Witam!

Po bezskutecznym użyciu funkcji "szukaj" postanowiłem założyć nowy temat.
    Posiadam 2 kolumny magnat monitor 990 podpięte do amplitunera pioneer VSX-416, amplituner podłączony jest do komputera. Kolumny i wzmacniacz mają około roku, grały super do czasu... ostatnio w obu głośnikach wysokotonowych podczas odtwarzania sygnałów o niskiej częstotliwości dał sie słyszeć tak jakby szum, syczenie, charczenie, które narasta w miarę obniżenia częstotliwości dźwięku. Problem ustaje gdy grają tony niskie i wysokie na raz. Występuje to w obu kolumnach tak samo. Myślę że można wykluczyć jednoczesne spalenie się cewek w dwóch kolumnach.
    Problem ten nie nastał też podczas "katowania" kolumn - po porostu stało sie to samo z siebie.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
    Z góry dziękuje za udzielone wskazówki i pozdrawiam

skiba220v

0 2
  • #2 21 Mar 2008 16:10
    Gigs1989
    Poziom 10  

to czesty problem magnatow monitor 990 i 1000 ale i nie tylko tych modeli... cos mi sie zdaje ze to wina zwrotnicy mozna zrobic to samemu ale jak masz kolumny na gwarancji to nie widze problemu... przy bardzo niskich falach dzwiekowych zwrotnice w tych modelach nie zabezpieczaja dobrze glosnikow wysokotonowych

0
  • #3 22 Mar 2008 09:02
    bratek58
    Poziom 23  

Nie ma co się dziwić, sygnał z komputera puszczany jeszcze przez equalizer potrafi zabić niejeden głośnik. Jak pisze kolega wyżej magnaty mają słabe zabezpieczenie gwizdków na zwrotnicy ze względu, na ich charakterystyczne brzmienie.

0