Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik spalania stukowego

15 Gru 2003 22:18 3705 4
  • Poziom 10  
    Witam speców i nie tylko...

Bardzo lubię "zabawy" z wyprzedzaniem zapłonu, niestety nie posiadam czujnika spalania stukowego....
    Czy jest szansa zbudować jakiś wskażnik do umieszczenia w kabinie który mógłby to wkazywać...
    Problem jest z tym że w/w czujnik jest rodzajem mikrofonu i trudność polega na wyfiltrowaniu charakterystycznego dzwięku i zasterowaniu nim jakiejś diody np...
    Przewyższa to moje umiejętności więc pytam sie czy Jest to wykonalne w granicach rozsądku...

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Typowymi czujnikami są piezoelektryki umieszczone na bloku silnika z reguły dwa dla silnika 4 cylindrowego. Najnowsze sposoby to pomiar jonizacji przy przeskoku iskry (mierzony prąd cewki zapłonowej po stronie pierwotnej)
  • Poziom 13  
    A do czego to Ci jest potrzebne?
  • Poziom 10  
    Jest potrzebne do tego żeby ustawić sobie optymalny kąt wyprzedzenia zapłonu dla LPG i Pb98, fabrycznie mam ustawiony na Pb95 i to z zapasem...
    Droższe wersje mają ten czujnik i komputer robi to automatycznie a ja musze ręcznie...
    Niestety nie mogę polegać na zmysłach i chciałbym aby coś mnie informowało o takim fakcie....
  • Spec od samochodów
    W książkach podane jest .że o splaniu stukowym świadczą przebiegi o częstotliwości powyżej 2kHz i amplitudzie porównywalnej z normalnym przebiegiem bez spalania stukowego.
    Po ludzku ujmując stosujesz wzmacniacz o Rwej>1MOhm i wzmocnieniu ok 10V/V i potem filtr górnoprzepustowy diode i kondenstor i sygnał spalania stukowego powinien załączać ci tranzystor.