Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eltron 100 zasysa głośnik:)

Patryk L 21 Gru 2003 12:35 3876 43
  • #31 21 Gru 2003 12:35
    Hrabol
    Poziom 25  

denooky napisał:
    Hrabol pewnie ma na mysli potencjometr od regulacji pradu spoczynkowego...nim jednak nie "wyrownasz" polowek. Wymien narazie T107 i wszystko powinno ruszyc bez problemu.

Kolega ma racjie troche mi sie pomylilo upsss przepraszam ale napewno nic z tego powodu sie nie zepsulo mam taka nadzieje a chodzilo mi o potencjometr na wejsciu chodz nie kazdy wzmak go ma on ziera napiecie miedzy dodatnia a ujemna polowka i mozna nim ustawic srodek

• Sklep HeluKabel
  • #32 22 Gru 2003 10:12
    Patryk L

Poziom 16  

co do pomiaru napiecia za mostkiem prostowniczym i kondziorami to wynosi ono +/- 44V to zmierzyłem od razu jak dostałem wzmak. chyba zrezygnuję z naprawy i wsadze do środka 2xTDA7294 bo już sam nie wiem co mam robić to chyba ponad moje siły:( a szkoda bo fajny wzmacniacz....

Patryk L
    Zielona Góra

• Sklep HeluKabel
  • #33 22 Gru 2003 14:23
    marian-48
    Poziom 21  

:arrow: Patryk L
    ..jeżeli ten wzmacniacz ma trzy PR'ki to ten najbliżej wejścia przed kondensatorem wejściowym jesst do regulacji czułości wzm. następny jest do korekcji wzm. różnicowego i tym możesz skorygować zero na wyjściu. Jak pisałeś to na wyjściu masz około 2V i prawdopodobnie zniwelujesz to napięcie.Trzeci PR'ek służy do regulacji prądu spoczynkowego.Być może mylę się bo niemam schematu ale kiedyś robiło się tego sporo i coś mi się kojarzy.

• #34 23 Gru 2003 12:11
    Patryk L

Poziom 16  

Czy jeśli zamiast rezystorów przy końcówkach mocy 0.25/5W wstawię 0.27/5W lub 0.22/5W to zrobi to dużą róznice ?? chyba jednak będę go dalej naprawiał:) aha co do potencjometrów to są dwa jeden do regulacji wskaźnika wysterowania a drugi do regulacji wyłączenia stopni sterujących przy wyskokiej temp radiatora:)

Patryk L
    Zielona Góra

• #35 23 Gru 2003 14:04
    dymek
    Poziom 27  

mysle ze jesli wstawisz 0.27 to nic mu sie nie stanie przy 0.22 tez nie powinien narzekac ale lepiej wstaw 0.27

• #36 24 Gru 2003 00:02
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

a ja tak na poczatek to proponowal bym ci odpiac przewod wejscia na plytce wzmaka mocy. podlaczyc do odlutowanego przewodu inny wzmak poprzez kond 2,2uF i wtedy bedziesz wiedzial czy przedwzmak jest sprawny. sprawdz czy napiecia zasilania sa dokladnie identyczne. jesli nie to wymien najwieksze szare kondzioly i mostek prostowniczy. jesli bedziesz mail na serio dosyc tego wzmaka to idz do sklepu i qp tda 7294 :))

• #37 24 Gru 2003 01:38
    dymek
    Poziom 27  

rob wszystko zeby tylko nie isc do sklepu po tego tda bo ja ciagle walcze ze scalakami a fuj fuj nie niszcz starego klasycznego sprzetu

no chyba ze jak bedziesz mial dosc naprawde
    A i bedziesz mial wywalic plyte glowna w pierjot do smietnika to powiedz do ktorego wywalasz zaczaje sie:)
    nie no jak bys mial dosc to nie wywalaj tylko daj znac na priv chetnie bym wzial:)

ale w koncu wszystko jest do zrobienia tylko cierpliwosci.
    tam naprawde w tym wzmaku nie ma sie co popsuc zabardzo hehe.

• #38 24 Gru 2003 02:29
    JCK
    Poziom 25  

Witka!
    Wiele zostało powiedziane już w tym temacie ale postępu brak.
    Mam taką starą metodę naprawy bezpiecznej z sygnalizacją optyczną.
    W miejsce R 121 i 122 włącz samochodowe żarówki 24V 5 lub 10W,wydatek minimalny,oraz w wyjście głośnikowe taką samą.
    Pozwoli Ci to w sposób "widzialny" określić padniętą strone wzmaka,oraz samą obecność nap. stałego na wyjściu.Wszelkie manipulacje nie prowadzą do większych zniszczeń.
    Jak to zastosujesz twój obszar poszukiwań może zostać zawężony.
    Inaczej to chyba zbudujesz prędzej jeszcze raz ten wzmak od nowa.
    Hej.

• #39 24 Gru 2003 11:11
    Patryk L

Poziom 16  

a więc będę próbował wszystkiego ale dopiero po świętach bo teraz nawet nie mam czasu:( a co do wywalania płytki to napewno dam znać:) wielkie dzięki i Wesołych Świąt:)

Patryk L
    Zielona Góra

• #40 24 Gru 2003 19:28
    chaka

ja zreperowalem dwa takie wzmaki. no musze przyznac ze torszke z nimi powalczylem ale w koncy smigaja pieknie. ja proponuje zawezac pole poszukiwan. zamieniajac np plytki. wtedy od razy wiesz czy padniete sa tranzystory czy ich sterowanie itp..

• #41 25 Gru 2003 13:37
    Patryk L

Poziom 16  

zmieniając płytki tzn ?? jeśli chodzi Ci o wymiane oryginalnej płytki na inną to ja nie mam takiej możliwości. chociaz myślałem nawet żeby wytrawić taka płytkę jeszcze raz to miałbym 100% pewności ze to nie jest wina popalonych scieżek:)

Patryk L
    Zielona Góra

• #42 26 Gru 2003 18:45
    aldus
    Poziom 14  

Zgadza się Marian-48 sprawdzenie zasilacza to podstawa.
    Druga sprawa: najlepiej byłoby dobrać tranzystory mocy pod kątem zgodności ich charakterystyk wejściowych w całym zakresie pracy i charakterystyk współczynnika wzmocnienia prądowego beta(Ib), ponieważ nie jest on wielkością stałą lecz zależną, i to nieliniowo, od prądu bazy.
    Trzecia sprawa: para różnicowa na wejściu oprócz doboru tranzystorów należałoby zapewnić im jednakowe warunki termiczne. Można to zrobić spinając ich obudowy paskiem blachy miedzianej.

• #43 29 Gru 2003 23:34
    chaka

z zamienianiem plytek to chodzilo mi o to ze w ws 403s sa wsuwane plytki sterowania tranzystorami mocy, oddzielne dla obydwu kanalow. jesli je zamienisz to juz wiesz co jest nie tak. niestety zapomnialem ze t nie ws :p. w eltronie przetestuj najpierw przedwzmaka a testy rob na samej koncowie, bez przedwzmaka

• #44 12 Sty 2004 20:05
    Patryk L

Poziom 16  

po wszystkich za i przeciw postanowiłem zrezygnować z naprawy sprzętu:( jeśli ktoś byłby zainteresowany "bebechami" tego sprzętu to z miłą chęcią oddam całą płytkę wzmacniacza + tranzystory mocy. Dziękuję wszystkim za wszelkie odpowiedzi...

Patryk L
    Zielona Góra