Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dreambox 500S brak napiecia zasilania lnb

30 Gru 2007 20:20 5109 4
  • Poziom 11  
    Witam
    Jak w temacie , w boxie padło zasilanie lnb, nie szukam przyczyny, bo zmieniłem całą instalację na nowa ale usterka pozostała.
    Czy ktoś z grona spotkał sie juz z takim przypadkiem? Może ktoś wie który element najczęściej pada w nim (pewnie przy zwarciu anteny)?
    Tuner musi mieć jakąś przetwornice, bo jest on zasilany 12V.
    Napięcie warikapowe (chyba 29V) znalazłem na głowicy i myślę że napięcie zasilania lnb jest z tej samej przetwornicy, tylko jakiś stabilizator po drodze musi być tylko gdzie?

Dzięki za wszelką pomoc
    Pozdrawiam Mirek
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 20  
    Konwerter zasilany jest napięciem stałym 13/18V
    Tuner w odbiorniku SAT to nie głowica TV .
    I zasilanie konwertera nie ma "nic wspólnego" z przestrajaniem głowicy.
    Masz przykładowy schemat z przykładowo zainstalowanym układem . Być może u Ciebie występuje ten sam układ.
    Szukaj układu Obok głowicy ( LNBP, LNBK, ) choć może jest tam coś całkiem innego. Nie mam schematu DM500
    Pozdrawiam !
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 11  
    Dzięki za pomoc, ale juz sobie poradziłem.
    Najczęściej pada tranzystor 352A, można sie bez niego obejść, ale lepiej żeby był. Można go znaleść na płytach głównych od komputera jak by ktoś szukał. Link może sie przyda na przyszłość : http://dream.altmaster.net/showpost.php?p=17741&postcount=29
    Pozdrawiam Mirek.
  • Poziom 2  
    Witam, kupiłem chińską wersję DM500S (za małą kasę) z uszkodzeniem LNB (brak +18V, czyli kanałów z polaryzacji poziomej). Postąpiłem zgodnie z opisem z ruskiej strony
    (http://forum.sat-expert.com/dreambox/944-db500-net-signala.html) z wymianą kondensatora С725
    włącznie. Niestety bez efektu.
    Pozdrawiam i liczę na pomoc Paweł
  • Poziom 2  
    Gdzie w Warszawie mogę naprawić LNB?