Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napełnianie czynnikiem r22 maszyny do lodów - jak?

jacson 30 Gru 2007 22:43 2315 5
  • #1 30 Gru 2007 22:43
    jacson
    Poziom 9  

Witam, mam do dyspozycji maszynę do lodów w której była nieszczelność (już naprawiona), czynnik R22, zestaw manometrów i pompę próżniową. Brakuje mi tylko wiadomości w jaki sposób trzeba postępować aby prawidłowo napełnić układ czynnikiem. Może ktoś ma jakiś opis jak powinno się to robić, w jakiej kolejności itd? Jeśli ktoś doradzi to bardzo dziękuję.

Tytuł uzupełniłem - p.11 regulaminu.
    Wielkość czcionki zmieniłem (okulary już niepotrzebne).
    Usunąłem zbędne spacje przed znakami przestankowymi itp. [Mirek Z.]

0 5
  • #2 31 Gru 2007 03:00
    Dioda52
    Poziom 27  

Nalezy podlaczyc waze od manometrow do specjalnych wyjsc ,jedno jest na obwodzie ssania gdzie bedzie cisnienie niskie (rurka jest grubsza), a drugie podlancza sie do obwodu wysokiego cisnienia za kompresorem (rurka jest ciensza ) .Nastepnie podlancza sie do manometrow (w srodku) waz do pompy prozniowej ,to trwa dosc dlugo pompowanie w zaleznosci od wydajnosci pompy ,po uzyskaniu prawie colkowitej prozni zamyka sie zawory .Podlancza sie butle z R22 i powoli sie wpuszcza gaz od strony ssania (wczesniej trzeba wypuscic troche gazu w powietrze aby w rurce od butli nie bylo powietrza i potem sie dokreca do zaworow).Patrzy sie wtedy na manomerty i jesli jest wystarczajaco gazu uruchamia sie agregat i wtedy dopelnia sie do wlasciwego cisnienia .Nie mozna przedobrzyc z iloscia gazu bo moze rozerwac rurki czasami jest wziernik do obserwcji ilosci gazu .Jak bedzie za malo gazu to rurki beda sie zamrazaly .

Przypuszczam, że zaznaczony wyraz to węże.
    Kolego, nie szkoda tyle pisania przy takim efekcie? Błędy (podłancza), literówki, niestosowanie się do zasad pisowni...
    Spacje muszą być po znakach przestankowych, a nie przed lub wcale.
    Post jest też przykładem, że warto na Forum stosować Alt. [Mirek Z.]

0
  • #3 31 Gru 2007 08:54
    jacson
    Poziom 9  

a jak wyregulować zawór rozprężny? i jaką tabelą cisnienia czynnika r22 trzymać sie przy napełnianiu urządzenia (wysokie i niskie cisnienie)

Co się stało z dużymi literami na początku zdań?. Regulamin p.15.
    [Mirek Z.]

0
  • #4 31 Gru 2007 09:25
    nares
    Specjalista AGD

A co, na tabliczce znamionowej maszyny, nie jest podane jaka ilość gazu ?

0
  • #5 31 Gru 2007 18:17
    jacson
    Poziom 9  

nie niema zadnej tabliczki znamionowej z iloscia gazu jest tylko zaznaczone czynnik R22.

Moderowany przez obcy7:

Całkowite zignorowanie zaleceń moderatora. Regulamin p.6. Ostrzeżenie.

0
  • #6 04 Cze 2018 22:29
    cezary20
    Poziom 10  

Napełnianie czynnikiem r22 maszyny do lodów - jak?
    Witam.
    Czy ktoś pomoże przy takiej lodziarce? Jakim czynnikiem się nabija bo są dwa? I czym jest ten trzeci?

0