Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig MF72-2510/8 brak foni i wizji

30 Gru 2007 22:53 2495 8
  • Poziom 18  
    Witam.
    Posiadam Grundig MF72-2510/8 TOP Elegance 72 Flat i dziś nagle znikła fonia i wizja.
    Po załączeniu do zasilania nie świeci czołowa dioda,a z telewizora wydobywa się dźwięk- "przerywane pikanie"
    Najgorsze jest to,iż na telewizor gwarancja mineła w sierpniu.
    Co może być usterką,i jak cenowo przygotować się do naprawy.
    Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    To zależy co wolisz?
    - nie mieć telewizora przez dłuższy czas?
    - mieć w kieszeni kasę, którą byś wydał na naprawę

Jeśli ważniejsze to drugie to patrz:
    - Art 10 pkt 1 ustawy z dnia 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
  • Poziom 18  
    mirex
    Jeśli ważniejsze to drugie to patrz:
    - Art 10 pkt 1 ustawy z dnia 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
    ..Mógłybyś rozwinąc ten wątek?
  • Poziom 43  
    A co tu rozwijać? Masz internet tak samo jak ja. Podałem nie tylko ustawę ale i konkretny artykuł w niej.
  • Poziom 18  
    mirex
    ...no własnie tylko 2 lata mineło w sierpniu.
  • Poziom 43  
    Pech.
    Przed świętami w podobnym wymieniałem trafopowielacz. Pospolite w "turkach". Nie znaczy to, że u Ciebie będzie tak samo.
  • Poziom 18  
    Biąrąc pod uwagę wszystkie pozytywne i negatywne usterki na jaki koszt naprawy się nastawić.
  • Poziom 43  
    Masz zamiar sam go naprawiać?
    Jeśli tak to najpierw posprawdzaj co nieco. Przetwornica sprawna? HOT dobry? Innych przeciążeń nie ma?
    Pytałeś mnie na PW o trafo - przecież wystarczy zdjąć obudowę i odczytać co na nim napisane. Prawdopodobnie to TERMAL 003321185 ..... czyli FBT41345 /Classic/ lub HR6729.

O kosztach tu nie dyskutujemy - ja kupię towar za 50zł a Ty może i dwa razy drożej.
    Serwis za usługę zechce ileś tam, w większych miastach odpowiednio więcej, ale "złota rączka" w Pcimiu Dolnym /bez urazy dla powyższego/ zrobi to np: trzykrotnie taniej.
    Czego więc oczekujesz?