Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko zamrażarka Samsung RL33EA - błąd "rd"

31 Gru 2007 05:55 10436 3
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich forumowiczów otóż mam problem z wyżej wymienioną chłodziarko zamrażarką. Problem mój polega na tym ze po włączeniu do sieci, na wyświetlaczu pojawiają sie temperatury które panują w komorach(chłodziarka 7, zamrażarka -18,po upływie ok 30 sek. załącza sie sygnał dźwiękowy oraz wyświetlacz pokazuje komunikat rd.
    Proszę o pomoc. Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję.
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    Rozmrozic ja trzeba. Jak nie pomoze to wpisz w szukajke rd i dowiesz sie wszystkiego.
  • Specjalista AGD
    sprawdź wentylator w zamrażarce

troche się nameczysz :D
  • Poziom 12  
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi. W prawdzie sposób na odłączenie jej z gniazdka i odmrożenie pomogło by ale ja potrzebowałem szybciutko to zrobić bo miałem dużo w zamrażalce jak i chłodziarce. Nie miałem wiec za dużo czasu tak wiec poszukałem na forum jeszcze co to oznacza Rd. I okazało się ze błąd "rd" i sygnał dźwiękowy to kłopoty z klapką w kanale powietrznym a znajduje się w zamrażalce za tylnia ścian która wystarczy odkręcić i wczepić z zaczasków. Następnie wysuszyłem w/w klapkę oraz kanał powietrzny. Przyczyna usterki było oblodzenie się klapki i przymarzniecie. Po złożeniu lodówka działa jak powinna. Jeszcze raz dziękuję za szybką i trafna odpowiedz.