Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy - bęben się nie kręci

31 Gru 2007 12:09 11710 15
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem z pralką Candy 4kg. Naładowałem pranie, dużo ale chyba nie za dużo i gdy włączyłem pranie zaczęła mieć problemy z obrotem bębna, a konkretnie bęben ani razu się nie obrócił a było słychać jak próbuję - wyglądało jakby nie miał siły.
    Wyłączyłem więc od razu ale teraz pralka wogóle nie działa, tzn, widać że programator działa, ale silnik nie kręci, tzn, tak mi się wydaje bo jestem laikiem w tych sprawach. Proszę o info co może być przyczyną problemu. Czy wymiana silnika pomoże ? (Nie jestem pewien czy się spalił bo nic nie smierdziało)
    Dziękuję za wszelkie informacje
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zobacz pasek!
  • Poziom 9  
    Jest to pralka CANDY CY1 084 - 4kg, ł. Nie wiem czy grzeje wodę bo po ponownym włączeniu slinik (chyba) zacyna buczeć kiedy dochodzi do momentu gdy bęben powinien się obracać, więc od razu wyłączyłem. Wygląda na to, że obciążyłem go z bardzo, ale nie wiem czy to on się zepsuł....

Dodano po 7 [minuty]:

Jest to pralka CANDY CY1 084 - 4kg, ł. Nie wiem czy grzeje wodę bo po ponownym włączeniu slinik (chyba) zacyna buczeć kiedy dochodzi do momentu gdy bęben powinien się obracać, więc od razu wyłączyłem. Wygląda na to, że obciążyłem go z bardzo, ale nie wiem czy to on się zepsuł....
    Zobacz czy bęben daje się obracać ręką? Jak tak to będziemy zaglądać do silnika...
  • Poziom 9  
    Tak bęben obraca sie ręką bez problemu. wykręcilem wczoraj nawet ten silnik bo pomyślałem że albo zaniosę do fachowca albo kupie nowy i wstawie ale rzecz w tym że nie wiem czy to cokolwiek da. Silnik wygląda tak samo jak na aukcji:

Pralka Candy - bęben się nie kręci

Moderowany przez skryn:

Link do aukcji usunąłem. Regulamin!
    Poza tym, proszę przeczytać instrukcję ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

Zanieś do fachowca niech najpierw sprawdzi ten silnik, nawet przy warszawskich cenach nie powinieneś zapłacić więcej jak 20 zł. To chyba sensowne rozwiązanie. Natomiast jak się okaże, że silnik jest uszkodzony trzeba będzie dokładnie zobaczyć co mogło spowodować usterkę!
  • Poziom 9  
    OK. Dzieki szypek72 za info jak sprawdzić silnik. Sprawdziłem i... działa. Teraz to zaczynają się schody bo już nie mam pojęcia co może być uszkodzone - może ten kondensator - pytanie gdzie on jest i czy samemu da się go wymienić?
  • Poziom 9  
    sorry za głupie pytania, ale czy mam po prostu właczyć pralkę i zostawić na jakiś czas żeby sprzawdzić czy się woda nagrzeje pomimo tego niewielkiego jazgotu jaki się "skądśtam" wydobywa?
    Pytam bo nie chce jej całkiem rozwalić
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    OK, w następnej kolejności do sprawdz. prądniczka tacho silnika, triak sterowania silnika, a na końcu sterowanie triaka. Acha, być może jeszcze przekaźnik - o ile jest.
  • Poziom 9  
    hhhmmm fajnie :-) Ciekawe jak? ;-)