Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potencjometr z silniczkiem. Mały (problem.)

31 Gru 2007 15:24 1065 4
  • Poziom 18  
    Witam.

Właśnie jestem w trakcie konstruowania potencjometru z silnikiem.
    Natrafiłem na 1 mały problem. Połączyłem już mechanicznie potencjometr i silnik, ale okazało sie, że jest trochę za słaby. Potencjometr kręci sie trochę za wolno. I moje pytanie. Z kąd mogę wziąć mocniejszy silnik. Nie może to być silnik krokowy. Czy silnik od napędzania taśmy magnetofonowej lub z CDromu od kompa będzie mocniejszy? Ten silnik, który mam nie wiem z kąd pochodzi, ale ma małe wymiary ok. 3cm średnicy i 1-1,5cm głębokości.

Z góry thx i pozdrawiam.

Post był raportowany.
    (problem) – ozdobnik? -->REGULAMIN pkt 11.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15. [hefid]
  • Poziom 35  
    Witam, nie wiem czemu kolega nie zastosuje fabrycznego potencjometru z silniczkiem ? , myślę że w twojej konstrukcji wystarczyło by odpowiednie przeniesienie napędu z silnika na ośkę potencjometru , dobrze by było gdybyś przedstawił twoją konstrukcję na zdjęciu . Czy ten potencjometr jest zamontowany wewnątrz obudowy i na zewnątrz ośka nie wystaje ?, jeżeli tak to możesz wykorzystać mechanizm magnetofonowy , konkretnie oś potencjometru mocujesz do rolki zwijającej taśmę kasety , w tym miejscu masz odpowiednią siłę i przełożenie , możesz też zmienić silnik na mocniejszy np z magnetowidu -od windy kasety , ale to nie rozwiązuje problemu , myślę że źle masz dobrane przełożenie .Drugą podpowiedzią jaką mogę ci udzielić to idealne przełożenie mają budziki -takie chińskie na jedną baterię , odpowiednio montując silniczek możesz uzyskać odpowiednią siłę ,choć myślę że części z mechanizmu magnetofonu są solidniejsze i mają sprzęgło .Niektóre zabawki jak autka , mechanizmy z lalek i innych zabawek mechanicznych też się nadają , np takie małe autko ma silnik przekładnię i oś
    do której bez kłopotu podpinasz potencjometr. Mam nadzieję że nakierowałem ciebie na jakieś pomysły.
  • Poziom 28  
    A jak chcesz wygar to silnik z siłownika do centralnego zamka ;] ale podejrzewam że ten co masz by wystarczył tylko zrób małą przekładnie (małe kółko albo ślimak na silniku duże na potku)
  • Poziom 18  
    Dziękuję za odpowiedzi. Zdjęcie wrzuce w piątek. Teraz nie ma mnie w domu.
    Pozdrawiam