Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plasma LG 42" 42PX4R-ZA i czerwone kropki

31 Gru 2007 21:10 7261 4

• Poziom 20  
    Witam serdecznie i bardzo prosze o pomoc.

Na ekranie, nawet jak nie ma sygnału (napis brak sygnału z plasmy), ciągle losowo pojawiają się i znikają w różnych miejscach czerwone punkty - kropki - tak jabky śnieżyło.

Kiedy jest sygnał te "tańczące" czerwone kropki pojawiają się szczególnie w ciemnych miejscach obrazu.

Odłączyłem wszelkie kable sygnałowe - została plasma tylko na kablu zasilającym.

Proszę bardzo o pomoc - co można na to poradzić.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 18  
    To są tzw. niekontrolowane wybuchy komórek plasmowych. Sam najprawdopodobniej nic nie poradzisz więc udaj się do autoryzowanego serwisu LG. Powinni pomóc. Być może wystarczy załadowanie dowego firmware do płyty CTRL a może będzie też trzeba wyregulować przebieg sterujący zapalaniem i wygaszaniem komórek.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 14  
    Michałk2 ma całkowitą rację. Wymiana softu na płycie CTRL powinna pomóc + ewentualna regulacja przebiegu Y, na płycie Y-SUS (konieczność regulacji zależy od modelu panela plazmowego PDP).

• Poziom 20  
    Bardzo dziękuje koledzy za pomoc - w następnych dniach będę dzwonił do serwisu LG Polska.

Odpowiedzcie mi jeszcze tylko, czy ten problem z "żywymi" czerwonymi kropkami nie naprawiany może uszkodzic coś mojej plaźmie ???
  • Poziom 14  
    Raczej nie powinno się nic uszkodzić. Problem prawdopodobnie leży wyłącznie w kształcie przebiegu Y, który musi być precyzyjnie wyregulowany, gdyż odpowiada on za prawidłowe (w określonym czasie) zapalenie i gaśnięcie komórek panela plazmowego.