Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon obslugiwany przez centrale

16 Gru 2003 10:55 3041 13
  • Poziom 12  
    Posiadam dwie centralki Telesis 26 oraz Alcatel 4200D chcialbym aby po nacisnieciu przycisku domofonu dzwonily telefony podpiete do ktorejs z tych central. Niestety firmowe rozwiazanie do Telesisa jest juz nie do kupienia a Alcatelowskie domofony sa bardzo drogie. Wiem ze mozna wykorzystac do tego zwykle domofony kupione np w Castoramie ale wymagaja one jakiejs drobnej przerobki elektroniki czy ktos z szanownych uzytkownikow tego forum moglby mnie oswiecic co musze zrobic aby zgrac taki zestaw (tani domofon + centrala i otwieranie bramy z guzika tel)
  • Użytkownik usunął konto  

• Specjalista od telefonów
    Przepraszam że się wtrącam ( nie czepiam się ) ale chciałbym się dowiedzieć się od " JarekOr" czym różni się domofon od bramofonu.
    Zaznaczam że nie znam tych central. Taka czysta ciekawość.
    Pozdrowienia.
  • Poziom 12  
    Hmm nie wiem czy chodzi o domofon cyz bramofon :) Ogolnie chodzi mi o to aby po nacisnieciu przycisku przy brami dzwonil telefon podlaczony do centrali. Z czasem chcialbym podzielic to tak ze po nacisnieciu przycisku nr dzwonil wewn np 110 a po nacisnieciu przycisku nr 2 wewn 120 a na razie potrzebuje tylko 1 przycisk wykorzystac i najlepiej aby dzwonili wszystkie wewn linie po nacisnieciu przycisku na domofonie. Centrala to telesis (karel ms26 - 2 linie analogowe miejskie 6 analogow wewn ) oraz alcatel 4200D. Czy moge liczyc na blizsze informacje dotyczace przerobienia elektroniki domofonu??

• Specjalista od telefonów
    Ok dzieki za odpowiedz.
    Myślałem że w tych centalach jest różnica w podłączeniu domofonu i bramofonu (np. twieranie bramy mechanizmem). Fizyczne podłączenie do centrali rozumiem jest takie samo.
    I już coś więcej wiem o innych centralach.
    Sam mam tak zrobione domofony ale na centralce Mikrotela.

Dzięki za info.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Mam wolne wyposazenie wewnetrzne. Do ktorego chcialbym podlaczyc wlasnie domofon w dokumentacji wyczytalem ze domofon przylacza sie do specjalnego zlacza na plycie. Wiec jak to z tym jest?? :)
  • Poziom 23  
    Jeżeli centrala posiada oddzielne wyjście na zamek a wejście na domofon(dwa przewody) w czasie odbioru odwraca zasilanie to sprawa jest prosta. Ja użyłem starego telefonu głośnomówiącego i jednej diody prostowniczej. Rozwiazanie takie zrobiłem w centralce MIKRUS. Dodam jeszcze że chwilowe zwarcie przewodów na wejsciu domofonowym powoduje dzwonienie telefonów na liniach wewnętrznych.
  • Poziom 12  
    Witam

Jesli ktos potrzebuje mamy w ofercie domofony programowane ktore moga wspopracowac z dowolna centrala wyposazona w linie wewnętrzne analogowe

W razie pytań prosze o kontakt na PW

Krzysztof
  • Poziom 21  
    Do Alcatela możesz podłączyć dowolny domofon jednoparowy, który pracuje poprawnie przy napięciu zasilania około 9-10V. Chodzi mi o to aby przy tym napięciu była dobra słyszalność, reszta to tylko konfiguracja centralki.

Bonmis
  • Poziom 12  
    Dzieki ale juz jakis czas temu uzylem do tego celu domofonu Ateus i jestem z niego bardzo zadowolony :)