Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet na laptopie przez Wi-FI

Mati1304 31 Dec 2007 22:54 2044 18
    Mati1304
    Level 12  
    Witam
    Mam pytanie
    Posiadam internet radiowy.antena laczy sie z routerem a router rozdziela neta na 4 porty lan i ma jeszcze jedno wyjscie wan.chciałbym polaczyc sie z routerem poprzez laptop z karta wi-fi.Nie wiem jak skonfigurowac router zeby rozdzielal neta na lan i wi-fi.Moj router to Broadband Wireless Router
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    dir3ctor
    Level 27  
    @krzyyysztof_mgk: glupoty piszesz. Jego router odbiera net radiowo, a po domu puszcza kablami.

@Mati1304:
    Tym sprzetem nie podzielisz internetu radiowo. Potrzebny ci dodatkowy AP (chocby jakis tani za 50zl). Ten ktory masz bedzie odbieral net radiowo i tak jak do tej pory rozdzielal kablami. Jednym kabelkiem podpinasz drugiego APka, ktory z kolei bedzie rozprowadzal net radiowo. Inaczej nie da rady (chyba ze kupic APka z 2 modulami radiowymi, ale to juz niemale pieniadze).
    Mati1304
    Level 12  
    Dzięki za pomoc.A tego drugiego Access Pointa do wejscia WAN podpiac?I co oznacza skrot WDS.Bo mam 4 opcje do wyboru w routerze AP,Client,WDS,AP+WDS,Ustawione jest na client.
    dir3ctor
    Level 27  
    Najlepiej bedzie jak calkiem siec przekonfigurujesz. Najlepiej w sensie ze najtaniej i chyba najwydajniej.

Kup jakiegos AP-ka z 1 wyjsciem RJ45, ktory moze dzialac jako AP-client (klient sieci bezprzewodowej).

Skonfiguruj go tak, aby odbieral siec bezprzewodowo i wypuszczal sygnal na ten 1 port RJ45, czyli dokladnie tak jak twoj obecny sprzet, z ta roznica ze bedzie mial 1 wyjscie a nie 5.

Do jego wyjscia RJ45 podepniesz wejscie WAN tego routerka ktory juz posiadasz. Porty LAN beda dzialac bez przekonfigurowywania, natomiast modul radiowy musisz przestawic z trybu w jakim jest teraz, czyli z AP-client, na zwykly AP.

Jest jeszcze opcja ze jesli ktorys z PC-tow non-stop jest na chodzie, to mozesz do niego wmontowac karte wifi za 30zl i za jego pomoca udostepniac sobie net radiowo dla lapka ;-)
    User removed account
    User removed account  
    Mati1304
    Level 12  
    Z pc nie wyjdzie bo nie mam caly czas wlaczonego,a w tym ap co mam teraz to nie moge zmienic na ap z client,bo nie bede mial internetu.Do routera podpieta jest antena która pobiera net z dachu innego domu to musi byc chyba client
    dir3ctor
    Level 27  
    Nie... Zamieszales troszke ;-)

AP-client, to AP do ktorego jest podlaczona antena odbierajaca internet z innej radiowki :-) Wiec w tym momencie twoje urzadzenie dziala w tym trybie.
    User removed account
    User removed account  
    dir3ctor
    Level 27  
    Mati1304 wrote:
    ...Posiadam internet radiowy...

Sam zaczynam glupiec w tym momencie :/
    User removed account
    User removed account  
    dir3ctor
    Level 27  
    No wlasnie to co napisal autor tematu mozna rozumiec dwojako. Ale zauwaz ze wyedytowal ktoregos posta od gory i dal ze AP jest ustawiony w AP-Client. Wiec chyba moj tok rozumowania sie potwierdzil.
    Mati1304
    Level 12  
    Dziekuje za zainteresowanie.To nic chyba bede musial zainwestowac w ap-eka.Laptopem moge sie polaczyc z routerem i moge wejsc w ustawienia routera ale nie mam internetu..
    User removed account
    User removed account  
    Mati1304
    Level 12  
    Wykrywa mi mój router i czasami nadajnik z internetem
    dir3ctor
    Level 27  
    Jesli twoj router jest w trybie AP Client tak jak opisales to raczej malo prawdopodobne zeby laptop go wykrywal. Widac masz w okolicy jeszcze jedna siec, albo AP nie jest ustawiony w trybie Client.

Najlepiej zrob zrzut ekranu z ustawien wifi APka :-) Powoli dojdziemy do wszystkiego.
    Mati1304
    Level 12  
    I mam jeszcze pytanie jakbym kupił karte wi-fi usb i podlaczyl do kompa to by dzialalo jakby byl komp wylaczony?Bo niektore akcesoria ciagna prad jak jest komp wylaczony np.Mysz Optyczna