Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Układ AN7062, potrzebuję sprawdzić 4 układy.

cvc d15 01 Jan 2008 12:04 1648 6
    cvc d15
    Level 13  
    Witam!
    Posiadam i potrzebuję sprawdzić 4 układy AN7062 (niskoszumny wzmacniacz napięciowy) "na sucho". Zmontowałem pająka, podpinam odpowiednie napięcia, podaję sygnał, na wyjściach 8;11 jest 31-32V (prawidłowo) lecz cisza.
    Prawdopodobnie układ posiada jakieś zabezpieczenie, muting? lub potrzebuje jakiegoś nietypowego sprzężenia zwrotnego, załączam kawałek schematu technicsa, może ktoś się czegoś dopatrzy.
    Układy mam 2 z demontażu, 2 prawdopodobnie nowe, na 100% jeden z tych układów poprawnie kiedyś pracował we wzmacniaczu, pozostałe 3 też nie sądzę żeby były uwalone. Nie udało mi się znaleźć noty katalogowej, w której byłaby aplikacja, tylko dane katalogowe. Bardzo proszę o pomoc w uruchomieniu
    Pozdrawiam!

tutaj bez prowizji
    Układ AN7062, potrzebuję sprawdzić 4 układy.
    User removed account
    User removed account  
    cvc d15
    Level 13  
    Jest to układ Matsushita/Panasonic stosowany w wielu modelach wzmacniaczy i amplitunerów Technicsa. Po prostu mam same układy, wzmacniacza nie mam i w takiej postaci muszę je sprawdzić. Uszkadzają się głównie w taki sposób jak opisałeś, puszczają stałe (w tym wypadku dosyć wysokie) napięcie na tranzystory końcowe ew. hybrydę i ją ubijają. Próbowałem sprzężeń zwrotnych typowych dla "normalnych" wzmacniaczy operacyjnych, ale to niestety nic nie zmienia.
    User removed account
    User removed account  
    cvc d15
    Level 13  
    Dobrze, od takiego sprawdzania zacząłem, jest ok, ale to nie jest sprawdzenie działania. Skoro pełni funkcję przedwzmacniacza we wzmacniaczu, to znaczy że jeśli podam sygnał akustyczny na wejście to chciałbym uzyskać na wyjściu ten sygnał o zmienionej - np. większej amplitudzie. Wtedy można powiedzieć ze układ jest sprawny, bo spełnia funkcję do której został stworzony. Mam zamiar wykorzystać je do budowy wzmacniacza, więc prawidłowość działania jest dla mnie dosyć ważna.
    User removed account
    User removed account  
    cvc d15
    Level 13  
    Piotrek Majstersztyk wrote:
    Hmm
    AN7062 to nie przed wzmacniacz tylko wzmacniacz napięciowy który steruje tranzystorami mocy
    więc nie sądzę abyś na wyjściu takiego układu dostał amplitudę o zmienionej wartości

To pojechałem z tym przedwzmacniaczem... Owszem, to wzmacniacz napięciowy.. Ale:

Czy to Twoim zdaniem powoduje, że na wyjściu nie mogę otrzymać sygnału?