Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmak , przedwzmak i filtr :)

SpikeNeo_18 16 Gru 2003 11:28 1389 9
  • #1 16 Gru 2003 11:28
    SpikeNeo_18
    Poziom 11  

Witam

Proszę o opinię:

1.Chcę zakupić przedwzmaka -monofoniczny z regulacją barwy tonu

OPIS:

Przedwzmacniacz przystosowany do współpracy z dowolnym wzmacniaczem monofonicznym. Aktywna regulacja tonów wysokich i niskich w zakresie ± 15dB. Czułość wejściowa 300mV. Zasilanie 18V/20mA. Wymiary płytki 85x35mm. ( Jabel j-44 )

2. Wzmacniacz mocy 50 W z układem TDA1514A

OPIS:

Wysokiej jakości wzmacniacz posiadający moc wyjściową 50W przy zniekształceniach 0,1% ( obciążenie 4W ) . Wymaga zasilania ± 10...± 27V. Wymiary płytki 45x35mm. ( Jabel j-82 )

3. FILTR AKTYWNY DO SUBWOOFERA

OPIS:

Filtr aktywny przeznaczony jest do współpracy z subwooferami aktywnymi. Składa się ze stopnia wejściowego z regulacją wzmocnienia, regulowanego filtra dolnoprzepustowego drugiego rzędu (12 db/okt), oraz stopnia wyjściowego. Sygnały do sterowania filtra mogą pochodzić z wyjść głośnikowych wzmacniacza mocy lub z wyjścia liniowego tego wzmacniacza. Potencjometr P1 służy do regulacji wzmocnienia układu. Podwójny potencjometr P2 umożliwia regulację odcięcia częstotliwości w zakresie 40-200Hz. Częstotliwości powyżej ustawionej wartości zostają tłumione. Układ wyposażony jest w przełącznik fazy sygnału (0-180o), potrzebny do dopasowania zgodności faz głośnika niskotonowego i pozostałych głośników. ( Jabel j-256 )

I teraz mam pytanko czy to wszystko moge użyć do montażu SUBWOOFERA ( głośnik min 200 watt )

0 9
  • #2 16 Gru 2003 11:33
    dymek
    Poziom 27  

wszystko niby ladnie pieknie tylko ze po co przedwzmacniacz jesli masz filtr doloprzepustowy to przedwzmacniacz pomijamy.a teraz koncowka 1514a jest dosc slaba jak do glosnika 200 W radzilbym bardziej tdA 7294 to juz moze niby dac moc 100w wiec hehe lepsze do takiego glosnika.

0
  • #3 16 Gru 2003 11:43
    diag
    Spec od samochodów

To co opisałeś bedzie dobrze grało po spełnieniu warunków:
    1. głośnik musi być dobrze dobrany do obudowy
    2.dobry zasilacz do wzmacniacza
    Zbyteczny wydaje sie w tym układzie przedwzmacniacz.
    Zalecałbym osobiście zastsowanie wzmaczniacza w klasie D, potrzebny wtedy jest mniejszy zasilacz.

0
  • #4 16 Gru 2003 11:44
    SpikeNeo_18
    Poziom 11  

dymek napisał:
    wszystko niby ladnie pieknie tylko ze po co przedwzmacniacz jesli masz filtr doloprzepustowy to przedwzmacniacz pomijamy.a teraz koncowka 1514a jest dosc slaba jak do glosnika 200 W radzilbym bardziej tdA 7294 to juz moze niby dac moc 100w wiec hehe lepsze do takiego glosnika.

Ok , znalazłem go :)

A jaki głośnik mi radzisz kupić??

0
  • #5 16 Gru 2003 12:02
    dymek
    Poziom 27  

hmmmm glosnik to zalezy gdzie ma byc stosowany bo jesli w domu to radze wybrac jakis gdwn z tonsilka o srednicy 20 do 25 cm lub teslę serięarn jesli masz dostęp.oczywisie z membrana papierowa i zawieszenie pianka.a jesli to ma byc do samochodu w co watpie bo bys pytal tez o przetwornice to cos alpharda.

0
  • #6 16 Gru 2003 12:05
    SpikeNeo_18
    Poziom 11  

To ma być domowy :) A ilu watowy ?

Wzmak i filtr kosztują około 80 -90 zł razem :) Jeszcze tylko głośnik i obudowa tylko jaka??

0
  • #7 16 Gru 2003 23:27
    dymek
    Poziom 27  

a to juz zalezy do ciebie ja np lubie zamkniete.ale tobie ten dzwiek moze sie nie podobac.glosnik dalbym ok 120W.o tym zeby zbodowac subwooferek poszukaj na jakich stronkach o tym.sa programy wspomagajace budowe glosnikow np winisd.najpierw jednak poczytaj o wlasciwosciach obodów i wybierz jaka bys wolał i jaka latwiej zrobic hehe chyba ze lubisz wyzwania.

0
  • #8 17 Gru 2003 16:13
    SpikeNeo_18
    Poziom 11  

Głośnik alpharda 200 watt , a co do obudowy to wiem jak ją dokładnie wykonać tylko kumpel musi mi pomóc .

0
  • #9 17 Gru 2003 16:41
    dymek
    Poziom 27  

no coz tak myslalem ze alpharda wybierzesz powiem ci ze teraz jedynie bass reflex widac wolisz dudnienie zamiast dynamicznego basu hehe:)no ale jak juz obliczysz obudowe i zrobisz to daj znac jak to gra.

0
  • #10 24 Gru 2003 21:22
    SpikeNeo_18
    Poziom 11  

Mój qmpel zrobił na wzmaku 50 watowy i chodzi zaj..... !!! Szyby się ledwo co trzymają , szklanki łażą po segmencie ( dodam , że t wszystko ma podłączone do wzmaka , który idzie do kompa )

0