Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung cw29 problem z ostrością obrazu

lazarusek 01 Sty 2008 16:07 1660 4
  • #1 01 Sty 2008 16:07
    lazarusek
    Poziom 9  

Witam,

Jestem nowy, lecz przejrzałem wszystkie wątki które mogły by mi pomoc w rozwiazaniu problemu. Nie jestem serwisantem TV a raczej "power-userem". Problem polega na tym że telewizor nagle stracił ostrośc w obrazie.

specyfikacja telewizora
    SAMSUNG CW29

co próbowałem:
    - odnależć funkcje degauss, przejrzałem wszystkie opcje menu serwisowego. Odchylenia i ustawienia ostrości, katy i jasnośc wszystko - ez efektu
    - telewizor jest wyłączany na noc z prądu, nawet na kilka dni byl wylaczany by się rozmagnesować - bez efektu.

Czy to poprostu kineskop siada już i nie da się z tym nic zrobić poza oddaniem na recycling ?

0 4
  • Pomocny post
    #2 01 Sty 2008 16:15
    artur65pr
    Poziom 15  

Najpierw spróbuj podregulować ostrość. Niestety musisz rozkręcić telewizor. W środku jest transformator wysokiego napięcia ( to taki element który połączony jest z kineskopem sondą). Posiada on dwa elementy regulacyjne. Spróbuj podregulować tym górnym.

0
  • #3 01 Sty 2008 16:16
    Macosmail
    Poziom 33  

Witam! TV posiada odpowiednie elementy regulacyjne, jednak nie są one dostępne dla użytkownika, zastanawiająca może być nagła utrata ostrości może to oznaczac uszkodzenie kineskopu lub trafopowielacza. Jeżeli nie masz odpowiedniej wiedzy, radzę oddać TV do serwisu.

0
  • #4 01 Sty 2008 18:31
    widock
    Poziom 21  

Wpierw sprobuj regulacji w trafie wysokiego napięcia i sprawdź w okolicach trafa zimne luty.

0
  • #5 05 Sty 2008 22:11
    lazarusek
    Poziom 9  

Po rozkreceniu (12 śróbek), przejrzałem cała płyte główna - nie znalazłem nic szczególnego poza brudnym kurzem koloru czarnego ;) jakby grafit czy tez smar (nawet piszac teraz patrze mam ślady po tym choć mylem rece), wszystkie kondensatory, kable i scalaki wygladały nieczgo sobie. szafa gra.

Po odczyszceniu transformatora wysokiego napięcia odnalazłem regulacje - zastanawia mnie czemu to było az tak brudne ze tego nie widziałem na początku. Regulacja górnej śróbki z napisem ostrość (FOCUS) poprawiła obraz. Druga ma opis - SCREEN i jej nie ruszałem. Choc teraz mi się wydaje ze troszkę mryga bardziej - napisy w szegolnosci, ale zdecydowanie jest lepiej z ostrościa.

/Dziękuje za ukierunkowanie mnie./

Zastanawia mnie:
    - na jak długo to pomogło ?
    - czemu był taki czarny osad (jakby smar/grafit) wszędzie ?

0