Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy w linuxie na CD mozna instalowac sterowniki i programy?

01 Sty 2008 16:50 1185 5
  • Poziom 22  
    A jesli tak, to gdzie sa one wowczas zapisywana? Chodzi mi dokladnie o zmuszenie karty na chipsecie Broadcom BCM43xx (BCM4318KFBG) lub Ralink RT2560F do dzialania w trybie Mode monitor (tryb nasluchu), domyslam sie, ze sterowniki jadra nie umozliwiaja pracy karty w tym trybie (prosze mnie poprawic jesli sie myle).

Jaka dystrybucje wybrac w celu odpalania z CD (o ile oczywiscie jest mozliwosc instalowania na takiej dystrybucji programow)? Czy ta (Knoppix) jest dobra do tego celu - http://programy.pcworld.pl/linux/programy/1486/Knoppix.5.1.1.CD.html ?

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Czy nikt nie jest w stanie udzielic mi odpowiedzi na te pytania?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    może jakieś fora linuxowe lub google kolego? Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Co do google - uzywalem i to nie jeden miesiac w celu znalezienia odpowiedzi na te pytania... Zamieszczalem rowniez to pytanie na innych forach (rowniez o tematyce czysto Linuxowej), jednak uwazam, ze to forum jest czytane przez bardzo duza liczbe ludzi znajacych sie na rzeczy - dlatego pytam na tym forum. Wszelkie moje poszukiwania w tym temacie zakonczyly sie niepowodzeniem. W przypadku, jesli rowniez na tym forum nie otrzymam pomocy - jedynym wyjsciem bedzie inwestycja w karte z innym chipsetem, na ktorego bedzie bez problemu mozna znalezc sterowniki, ktore zmusza karte do dzialania w trybie "mode monitor"... Jednak w zwiazku z tym, ze nie naleze do ludzi o najzasobniejszym portfelu - probuje wykorzystac wszystkie mozliwosci, tym bardziej, iz "obilo mi sie o uszy", ze istnieja juz jakies terowniki na Broadcom 43xx, ktore potrafia przelaczyc ta karte w tryb mode monitor...

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Istnieją, sam używałem. Jednak oprócz trybu monitor niewiele działało, być może był to problem konkretnego chipsetu, zmuszony byłem do użycia ndiswrappera.

Ten sterownik to sterownik dostępny w jądrze, można go mieć jako moduł. Potrzebny jest również Firmware. W wielu dystrybucjach jest on domyślnie włączony, potrzeba tylko firmware'u.

Jednak nie mogę zrozumieć, dlaczego chce kolega używać LiveCD, jeśli nie ma w niej sterownika, włączanie karty trzeba przeprowadzać przy każdym uruchomieniu, co jest uciążliwe. Nie prościej zainstalować system na dysku i zrobić to raz ?

Pozdrawiam, Krzysztof.
  • Poziom 22  
    Zainstalowalem wlasnie kilka dni temu Linuxa (Gentoo), wpisuje ifconfig - wykrywa mi jedynie moja karte przewodowa i petle lo - nic poza tym...
    Mozesz powiedziec co dalej z tym fantem zrobic, bo ja jestem kompletnie nowy na Linuxie...

Z gory dzieki i pozdrawiam.