Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark F4270 (X4270) problem ze skanerem

Peterson1 01 Jan 2008 19:32 2743 9
 • #1
  Peterson1
  Level 18  
  Posiadam urządzenie jak w temacie. Jest to sprzęt typu 5 w 1 . Drukarka oraz telefon działają sprawnie. Problem jest ze skanowaniem, kopiowaniem i przyjmowaniem dokumentów. generalnie nie działają te funkcje które korzystają ze skanera.
  Po załadowaniu dokumentu np. do kopiowania kartka zostaje wciągnięta do momentu gdzie znajduje się czytnik skanera. Prawdopodobnie powinna się zapalić lampa skanera i dokument zostałby wciągnięty dalej. Po wciśnięciu przycisku kopiuj sprzęt dopomina się o włożenie dokumentu.
  Mam wrażenie że sam czytnik skanera jest uszkodzony. Czy można jakoś go sprawdzić? Może macie jakieś inne pomysły?

  Dodano po 2 [minuty]:

  Sam czytnik skanera jest z firmy CANON o oznaczeniach 74312 CKG-60216G-000 może wiecie gdzie to kupić lub z jakiego innego urządzenia podejdzie?
 • #2
  Peterson1
  Level 18  
  Naprawdę nikt mi nie pomoże na temat tego "cudownego" urządzenia?
 • #3
  konmaj
  Printers specialist
  Przede wszystkim sprawdź taśmę łączącą czytnik (czyli lampę) skanera z płytą główną urządzenia.
 • #4
  Peterson1
  Level 18  
  Taśma sprawna - sprawdzałem miernikiem.
  Może wie ktoś z czego podejdzie taka lampa skanera?
 • #5
  konmaj
  Printers specialist
  Nie mam pojęcia, skąd wziąć taką lampę, ale przyszła mi do głowy inna sugestia dotycząca tej awarii - może coś jest nie tak z czujnikiem papieru w podajniku skanera?
 • #6
  Peterson1
  Level 18  
  Czujnik będzie raczej OK. Kartka zostaje wciągnięta do pewnego momentu gdzie znajduje się lampa skanera i tu zostaje. Nad lampą jest jeszcze jeden wałek który jak przypuszczam załączony jest w momencie gdy lampa zapali się i napotka dokument do skanowania.
 • Helpful post
  #7
  konmaj
  Printers specialist
  A czy urządzenie sygnalizuje włożenie kartki do podajnika skanera? Wiele modeli ze skanerami szczelinowymi lub podajnikami przy skanerach płaskich (ADF) tak robi. Ale czujnik może być również bardziej wewnątrz - kartka działa wtedy na niego dopiero po wciągnięciu przez rolkę podajnika i to aktywuje lampę skanera.
 • #8
  Peterson1
  Level 18  
  "konmaj" jesteś wielki. Jak mogłem tego nie zauważyć. Był drugi czujnik trochę niżej, ułamana była "łopatka" plastikowa która wpadła na szczęście pomiędzy klawiaturę a obudowę przedniego panela. Pokleiłem, poskładałem i wszystko działa.
  "konmaj" dzięki jeszcze raz za podpowiedzi i pomoc.
  Pozdrawiam
 • #9
  Edso3
  Level 1  
  Ej mógł by ktoś mi wysłac oprogramowanie do lexmark f4270 poniawaz zgubilem plyte a pilnie potrzebuje . prosze o wyslanie tego oprogramowania na email emsiu(malpa)wp.pl (jak by co to moje gg (10101412 )
 • #10
  konmaj
  Printers specialist
  Nie prościej pobrać ze strony producenta: www.lexmark.pl ?