Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Siemens Serie IQ SE25290/01 czasami pozostaje woda

elwoodwroclawiak 01 Jan 2008 19:53 6666 4
 • #1
  elwoodwroclawiak
  Level 10  
  Witam!
  Posiadam zmywarkę Siemens SE25290/01. Ostatnio zdarza się że w zmywarce po pracy pozostaje woda. Często w trakcie cyklu zmywania zmywarka jakby chciała wypompować wodę a nie do końca może (woda schodzi ciurkiem a nie porządnym strumieniem) casami pompa wydaje dźwięki jakby pracowała pulsacyjnie a woda nie leci.
  Naczynia są wtedy niedomyte, a w zmywarce jest biały osad. Takie zachowanie występuje czasami, ale ostatnio co kilkanaście zmywań.
  Czasami problem rozwiązuje 'przedmuchanie' węża spustowego, tzn. brałem go w usta i dmuchałem z całej siły aż usłyszałem bulgotanie w zmywarce. Wtedy po włączeniu zmywarki pompa wywalała wodę normalnym dużym strumieniem. Ale po jakimś czasie problem powracał.

  Myślę że to padająca pompa. Już zamówiłem nową.

  I jescze jedno. Czy ktoś z Państwa ma może schemat albo całą instrukcję serwisową do tego modelu. Chciałbym samodzielnie wymienić tę pompę a jeszcze nigdy nie pracowałem przy zmywarce.
 • #2
  Alski1
  Level 19  
  Dobrze wyczyść filtry. A w komorze filtrów, po ich wyjęciu, jest taki kawałek plastiku z lewej strony na spodzie przymocowany śrubką Torx. Odkręć, pod tym znajduje się turbinka pompki. Wyczyść to miejsce. I przykręć.
 • #3
  elwoodwroclawiak
  Level 10  
  Filtry przeczyściłem w pierwszej kolejności. Dojście do wirnika pompy tez zdejmowałem i sprawdzałem. Zauważyłem że wirnik stawia opór przy próbie kręcenia.
  Nie wiem jak dojśc do pompy żeby ją zdemontować i założyć nową. Robi się to od dołu, kładąc zmywarkę na 'plecy' ??
 • #4
  elektro-dom
  Level 23  
  Do przeczyszczenia węże spustowe i pompka spustu wody.
  Najpierw sprawdź czy nie masz czegoś w wężach!
 • #5
  elwoodwroclawiak
  Level 10  
  W wężach czysto. Zmywarka jest regularnie czyszczona. Najprawdopodobniej pada pompa spustowa wody, Już ją zamówiłem i zobaczymy co będzie po wymianie.
  Dam znać.
  Dziękuję serdecznie za podpowiedzi.