Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

straty po sylwestrze - infinity RS 3000 - uszkodzony woofer

01 Jan 2008 21:11 2456 3
  • Level 10  
    Witam.
    niestety powitanie 2008 roku nie było bezbolesne dla mojego sprzętu audio.
    chyba trochę przegiąłem i uszkodziłem kolumnę głośnikową infinity RS 3000, a konkretnie woofer polipropylenowy o średnicy 8 cali (2o cm)
    w jednej z kolumn a konkretnie właśnie ten głośnik zaczął „charczeć” -nie wiem czy jest on do wymiany czy tylko jakiś resor / zawieszenie?
    Czy ktoś z Was mógłby podpowiedzieć czy w naszym kraju można gdzieś dostać taki głośnik czy ewentualnie mogę wstawić jakiś zamiennik głośnika np. tonsilu lub innej firmy.

zastanawiam się też dlaczego tak się stało - miesiąc temu kupiłem te kolumny i grały ok.
    wczoraj przed sylwestrem zmieniłem ustawienie kolumn co wiązało się z przedłużeniem przewodów - oryginalne mam kimber 4PR a dokupiłem 2X 5 metrów kabla o przekroju1 ,5 mm. kw zwykłego miedzianego.
    być może to było przyczyną - (kable skręciłem i połączyłem taśma izolacyjną)

pozdrawiam i życzę pomyślności w nowym roku - a przy okazji czekam na podpowiedzi
  • Moderator
    Skontaktuj się z serwisem w Katowicach.

Harman Consumer Poland
    Przedsiębiorstwo Handlowe Ryszard Bałys
    ul. Morwowa 12
    40-171 Katowice

tel. (48-32) 203 45 09
    tel. (48-32) 258 08 98
    fax: 48 3220345095
    e-mail: jblinfo(malpa)rb.com.pl
  • Level 35  
    Charczenie zwykle objawia się ocieraniem cewki o nabiegunniki lub uszkodzeniem cewki. Wymontuj głośnik i sprawdź czy cewka dobrze trzyma się do zawieszenia dolnego, możesz zastosować inne głośniki ale oby miały podobne parametry choć i tak może to grać inaczej niż kolumna z głośnikiem oryginalnym także podaj dane z głośnika. No i jest to głośnik średnio-nisko tonowy także zwykłe GDN tu się nie nadadzą
  • Level 20  
    Być może zaistaniała sytuacja, że górny resor (y) nadaje się do wymiany. Ten głośnik może być pełnoletni. Zawieszenia do wszelkich Infinity można bez problemu można nabyć na ebay-u za Odrą bądź w USA, Kanadzie. Wiem, bo sam wymieniałem do Infinity RS 2,5 (12 cali), posiadających wofery z identycznego materiału. Kosztowało mnie to niecałe 100 zł z przesyłką zza oceanu.
    Pozdrawiam.
    Jacek
    P.S.
    Pytałem na p.w., z którego Leszna jesteś?