Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa odpływowa do pralki elektrolux EWF 810

02 Sty 2008 10:18 6557 17
  • Poziom 10  
    Witam,

widziałem że na forum są obecni fachowcy od Electroluksów, więc zapytam.

Będę miał do wymiany pompę odprowadzania wody (diagnostyka przeprowadzona: pompa blokuje się w losowych momentach, można po spuszczeniu wody popchnąć wirnik śrubokrętem i chodzi znowu, aż znowu się nie zablokuje, kod błędu 21). Serwis mi powiedział, że cena to: 120 pompa + 73.20 wymiana + 1.5 za dojazd w obie strony, co w moim przypadku da ok 30 km, czyli 45 pln. Sumarycznie: ok 240pln. To mi się wydaje trochę za dużo, więc pompę wymieniłbym sam.

I tu pytanie - jaki jest symbol tej pompy, abym mógł ją kupić samodzielnie?

Z góry dzięki za pomoc :-)
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Silnik pompy "Ascoll" standardowy - dostaniesz w każdym sklepie z częściami agd. Dla pewności wymontuj, do łapy i do sklepu.
  • Poziom 10  
    Z tą robotą słabo jednak. Nie mogę po prostu wyjąć tej pompy. Blokuje się na obudowie od frontowej strony, a zatrzaski wchodzące w podstawę są zbyt długie, żeby to jakoś wyjąć. Rzucając okiem wydaje się, że jedyną metodą jest odkręcenie plastyku ze spodu, ale do niego z kolei są przykręcone amortyzatory bębna. Jest jakiś sposób, którego nie znam na tę pompę?
  • Specjalista AGD
    Po co mocujesz się z pompą jakmasz do wymiany sam silnik. Wykręcasz 3 wkręty i po sprawie.
  • Poziom 10  
    A właśnie że nie mam wkrętów, tylko jakieś dziwne zatrzaski, cały silnik jest zamocowany na zatrzaski, i jego kształt lekko różni się od kupionego silnika Askoll... Co więcej nie mam za bardzo dostępu do tych zatrzasków.

W pralce:

Kupiony silnik:

W obudowie pompy nie ma żadnych otworów do mocowania silnika na wkęty, oczywiście nie widzę przeszkód, aby takie zrobić, ale do tego potrzebuję wyjąć pompę...
  • Poziom 10  
    Jakieś pomysły...? Nie chce mi się płacić 1/4 ceny za nową pralkę za wymianę części wartej 45 PLN...
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    To silnik z mocowaniem "bagnetowym", czyli 1/4 obrotu w lewo i wyciągnąć. Wcześniej trzeba odgiąć plastykowy pazur, bo inaczej nie obrócisz. Ten silnik z otworkami na wkręty jest do innych modeli - niestety, do Twojej pralki elektrolux wrzucił silnik stosowany powszechnie w whirlpool,ach.
    A mówiłem: "dla pewności do łapy i do sklepu" :yes:
  • Moderator AGD i automatyka
    nares napisał:
    Wcześniej trzeba odgiąć plastykowy pazur,

Jak będziesz odginać to delikatnie, bo łatwo odłamać ale nie martw się bo z odłamanym też może być. ;)
  • Poziom 10  
    nares napisał:
    To silnik z mocowaniem "bagnetowym", czyli 1/4 obrotu w lewo i wyciągnąć.

Niestety, facet w sklepie mnie raczył poinformować, że po taki "scustomizowany" silnik to tylko do serwisu... Czy to jest prawda, i czy nie ma takich bagnetowych silników w wolnej sprzedaży? Jeżeli jest, to dajcie, proszę, jakiś namiar.
    Robotserwis z Wrocławia detalicznie nie wysyła, ale dali mi kontakt do swojego stałego odbiorcy niedaleko ode mnie, może oni będą w stanie ściągnąć dla mnie taki silnik o jaki mi chodzi...

nares napisał:

Cóż powiedzieć... Taka mała pi*ka jestem, nie słucham starszych i mądrzejszych od siebie, to mam za swoje. :-) Ale, jak to mówią, lepiej mieć za swoje niż za cudze. Tamten silnik oddałem, ale co do nowego nie wiem czy będę w stanie wykręcić... Teraz jak będę organizował ten silnik to pójdę z conajmniej kompletem zdjęć z każdej strony :-)

Póki co - dzięki za naprawdę fachową pomoc.
  • Specjalista AGD
    Jakieś banialuki Ci wciskają - te silniki są w każdym przyzwoitym sklepie z częściami AGD.
  • Poziom 23  
    silniki pompy wczepiane są stosowane w pralkach Whirlpool można spróbować w robot-serwis a także w Safrana oni mają takie pompy na swoich hurtowniach

Dodano po 12 [minuty]:

kod w robot-serwis 267-21 silnik askoll wczepiany siedziba centralnego we Wrocławiu

• Specjalista AGD
    em_jot napisał:
    nares napisał:
    To silnik z mocowaniem "bagnetowym", czyli 1/4 obrotu w lewo i wyciągnąć.

Niestety, facet w sklepie mnie raczył poinformować, że po taki "scustomizowany" silnik to tylko do serwisu... Czy to jest prawda, i czy nie ma takich bagnetowych silników w wolnej sprzedaży? Jeżeli jest, to dajcie, proszę, jakiś namiar.

nares napisał:

Cóż powiedzieć... Taka mała pi*ka jestem, nie słucham starszych i mądrzejszych od siebie, to mam za swoje. :-) Ale, jak to mówią, lepiej mieć za swoje niż za cudze. Tamten silnik oddałem, ale co do nowego nie wiem czy będę w stanie wykręcić... Teraz jak będę organizował ten silnik to pójdę z conajmniej kompletem zdjęć z każdej strony :-)

Witam.
    Wystarczy pokazać "facetowi w sklepie" to zdjęcie, które tutaj załączyłeś i napewno zajarzy że ma taki na pólce.
  • Poziom 10  
    Ja do niego pojechałem z wydrukiem tego wątku, obejrzał i powiedział, że nie da rady. Jest opcja taka, że po prostu nie wie, że można taką wersję silnika dostać.
  • Poziom 15  
    Witam!
    Przed chwila sprawdziłem u siebie w Warszawie w hurtowni AGD. Silnik bagnetowy jest - cena około 40 zł (nie chciało mu się sprawdzać, bo miał tłum ludzi). Do dostania od ręki. Może Ci kupić (?) i wysłać . Dopłacisz tylko za przesyłkę.

Dodano po 55 [sekundy]:

Witam!
    Przed chwila sprawdziłem u siebie w Warszawie w hurtowni AGD. Silnik bagnetowy jest - cena około 40 zł (nie chciało mu się sprawdzać, bo miał tłum ludzi). Do dostania od ręki. Może Ci kupić (?) i wysłać . Dopłacisz tylko za przesyłkę.
  • Poziom 10  

To jest fotografia etykiety mojego silnika, typ 290590. Czy ktoś jest w stanie pomóc w zakupie w jakiejś hurtowni w Warszawie, w celu osobistego odbioru (najtaniej i najszybciej)?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Hurtownia "Popularna" Warszawa ul.Globusowa 25 tam na pewno dostaniesz.
  • Poziom 10  
    Temat zamykamy.

Silnik zainstalowany, pracuje jak należy, pompa jest szczelna. Koszt: 25 PLN z groszami, jest diametralnie różny od pierwotnej wyceny :D

Niniejszym dziękuję serdecznie wszystkim, w szczególności naresowi, który wskazał typ mocowania silnika oraz ANDYW6, który wskazał adekwatną hurtownię w Warszawie.

Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam
    emjot