Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja N i Cyfrowy Polsat na jednym konwerterze. Help!

02 Sty 2008 13:31 11692 16
  • Poziom 14  
    Witam od jakiegos czasu posiadam Cyfrowy polsat problem zaczal sie gdy zalozylem konwenter z podwojnym wyjsciem na jednej satelicie i podlaczylem telewizje N... cyfrowy polsat gra lecz n-ka ma sygnal ale nie potrafie ustawic jakosci obrazu zaly czas jest na 0. jaka jest tego przyczyna czy potrzebuje druga satelite na ta telewizje N?? pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Rozumiem że ten konwerter to TWIN ?
    Zamień tunery między sobą i poinformuj o wynikach...
    Jakiej średnicy Talerz ?

Pozdro !
  • Poziom 14  
    Nie wiem co oznacza Twin. jezeli zamienie tunery to polsat dziala na kazdym kablu od satelity a n-ka nie ma na zadnym jakosci... moze antena dla n-ki musi byc inaczej ustawiona ??
  • Poziom 34  
    Rodzaje konwerterów .
    http://www.dipol.com.pl/konwertery_satelitarne_bib11.htm

Możesz mieć twina albo duala

dual - jest to konwerter, który ma wyjście sygnału o polaryzacji pionowej i wyjście sygnału o polaryzacji poziomej, zazwyczaj z zakresu 10,7- 11,7GHz. Oba sygnały są dostępne w sposób ciągły i w przeciwieństwie do konwertera pełnozakresowego, czy twina, nie są w jakikolwiek sposób przełączane. Obecnie te konwertery są niedostępne, wyparły je quatro.
  • Poziom 14  
    dzieki za objasnienia. mam TWINA. mam nadzieje ze znajdziecie wade ktora nie pozwala mi na osiagniecie jakiejkolwiek jakosci na nboxie czekam na propozycje pozdro
  • Poziom 28  
    zamień przewody na TWINIE i zobacz czy dalej będzie tak samo działać.
  • Poziom 14  
    jest tak samo probowalem juz wszystkiego. podejrzewam ze jezeli kupie druga sat i kazdy tuner bedzie mial swoja to bedzie git... tylko ja tak nie chce i powinny chodzic na jednej satelicie... czy cyfrowy polsat i nbox powinny miec skierowana inaczej antene czy nbox powinien dzialac na polaryzacji polsatu?? przepraszam za glupie pytania ale nie jestem szpecem...
  • Poziom 28  
    Może poprostu wymień TWINA....
  • Poziom 10  
    Sygnał dla N'ki może byc zasłaby, ale tuner musi wykrywać jakiś sygnał (skoro polsat działa, choć może on być za słaby dla N)
    Pokombinuj w ustawieniach tunera N'ki (może jest uszkodzony, albo ma złe ustawiania)
    No i sróbuj podłączyć każdy tuner oddzielnie, a potem oba na raz. Powodzenia.
  • Poziom 14  
    moja n'ka z moja karta idealnie dziala u sasiada na zwyklej satelicie pod ktora ma rowniez podlaczony cyfrowy polsat. od razu sie zalacza i sa kanaly. jezeli podlacze ja u mnie sama to tez nie mam jakosci. wiec wydaje mi sie ze mam zle ustawiona satelite choc tuner polsatu ma jakosc 92-93 i jakosc okolo 60... sam juz nie wiem chyba zamontuje oddzielna satelite. cos mi sie wyfaje ze obydwa tunery nie moga byc podlaczone do jednego talerza... dzieki za wszelka pomoc pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Oba tunery powinny działać ...
    Problem będzie w zbyt mało precyzyjnym ustawieniu talerza .
    Ale najpierw spróbuj konwerterem pokręcić ( minimalnie )
  • Poziom 11  
    podmień konwerter! musi pomóc! pozdrawiam!
  • Poziom 24  
    Witam
    N-ka potrzebuje precyzyjnego ustawienia talerza, przy niedokładnym ustawieniu inne tunery jeszcze działają a N-ka już nie. Jeżeli masz talerz 60cm to dobrze byłoby wymienić na 80cm. Oba tunery spokojnie mogą działać na jednym talerzu i oba odbierają sygnał z satelity Hot Bird.
  • Poziom 14  
    Dzieki za wyjasnienie. Talerz mam 80cm. Anteny juz sie lepiej nie da ustawic (podobno) bo jakis fachowniec od nki mi to ustawial ... i tez byla jakosc na 0 wiec stwierdzil ze tuner jest zapsuty. Zabralem sie do tego sam i nic nie bylo zepsute udalo ustawic mi sie jakosc na 62-65 (tak skacz) a sila sygnalu 92 wiec nie ma tragedii. Jest tylko maly problem a mianowicie jezeli nka zostanie wylaczona z sieci tzn z pradu to po ponownym wlaczeniu znowu mam jakosc na 0 (tak jakby sie ustawienia resetowaly) musze isc odlaczyc cyfrowy polsat i wtedy lapie jakosc. Troche dziwne. Zas jezeli jest w tybie czuwania to wszystko jest git. Nie mam pojecia od czego to zalezy. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Wejdź w ustawienia dekodera w opcje konwertera, ustaw że masz przełącznik sygnału. U mnie pomogło przy dekoderze echostar z polsatu i n-boxie.
  • Poziom 18  
    TheGreK napisał:
    zalozylem konwenter z podwojnym wyjsciem na jednej satelicie i podlaczylem telewizje N... cyfrowy polsat gra lecz n-ka ma sygnal ale nie potrafie ustawic jakosci obrazu zaly czas jest na 0

Witam.

Proponuję wymienić konwerter. N-ka nie działa ze wszystkimi twinami . Proponuję zamontować konwerter INWERTO (twin) . Sprawdzony, z N-ką nie powinno być problemu. Problemy są napewno z twinami Sharpa.

Pozdrawiam.