Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt diagnostyczny - co wybrać. Opinie i recenzje.

04 Lip 2007 20:49 1224805 262
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Witajcie, nie jestem zbyt oblatany w diagnostyce, ale już nadszedł czas w moim warsztacie na zakup o ile to możliwe uniwersalnego testera diagnostycznego pracującego również z szyną CAN. Interesują mnie urządzenia nie wymagające użycia laptopa Tester taki potrzebny by mi był do kasowania błędów, diagnozy usterek itd. Na początku interesuje mnie grupa Volkswagen, Opel i Mercedes. Dziś przeglądałem oferty w internecie i znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=208061179#photo
    http://www.allegro.pl/item208410439_auto_komputer_diagnostyczny_automax580_can.html
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=208410483#photo

Ciekaw jestem czy to jest coś warte? Może doświadczeni diagności coś mi podpowiedzą.
  • OptexOptex
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    carrier
    Ja nie oczekuję żadnych "fajerwerków" tylko nr błędu i mozliwość jego skasowania
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    carrier
    "powiedzmy fachowcem"
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mhteg
    Poziom 15  
    Ostatnio w usa bawilem sie urzadzeniem ktore laczylo sie zarowno z A6 z 1996r jak i z sabbem z 2003.Nawet w japonczyku mitsubishi u nas brak takiego modelu.Urzadzenie laczylo sie z elektronika silnika,abs,skrzynia w audi,w sabie swiatla,szyber,szyby.I to kosztowalo okolo 150$.Ciekawe czy dzialaloby w europie z naszymi autami?
    Lete
    Poziom 11  
    Witam wszystkich. Ja szukam czegoś do diagnostyki komputerowej samochodów z legalnym oprogramowaniem. Mam przeznaczone na ten cel ok. 5000zł. Proszę o podpowiedź co za te pieniądze będzie najlepsze; najbardziej zależy mi na diagnozie grupy vw, BMW i opla. Proszę o sugestie.
  • OptexOptex
    Lete
    Poziom 11  
    Do WV zastanawiałem się nad Vag-Com z firmy Adaco, co do opla też myślałem o Opelscaner, ale nie mam pojęcia co może diagnozować BMW?
    piwek9
    Warunkowo odblokowany
    BMW impa .albo poczekaj kilka dni będe miał serwisowy program BMW zobaczę to ci odpowiem podobno bardzo dobry , ale Carsoft BMW też się przydaje , tylko jak kupisz wszystko w firmach kupisz połowę tego co np na Allegro . sam wykonuję Opelscanery DDT200 renault itd. pozdro
    Lete
    Poziom 11  
    Wszystko jest fajnie, na Allegro można kupić taniej , ale mi jest potrzebne urządzenie i program z licencją, a po przeglądaniu tej całej oferty kompletnie nia mam pojęcia co wybrać???
    piwek9
    Warunkowo odblokowany
    z lcęcja to przygotuj naj mniej 12 Tyś zwróci ci się a i tak okupisz jeszcze z alegro bo wszystkiego nie zrobisz żaden sprzęt wszystkiego nie robi .pozdro
    Gostek
    Poziom 17  
    Witam

Czy orientujecie sie, co moze diagnozowac SAAB 9-5 AERO 2003 ?
    Oczywiscie TECH2 jest zalecany przez producenta i myslalem o jego zakupie, ale zasadniczo jest mi potrzebny tylko na prywatny uzytek, wiec rozgladam sie za czyms tanszym.

Pisze w tym watku, poniewaz moj post w glownym dziale zostal skasowany bez informacji.

Pozdrawiam
    sebol_jazda
    Poziom 13  
    Ja mam urządzenie włoskiej firmy TEXA Navigaror. pracuje na nim już 5lat i nie można narzekać. Cały czas wykupuje aktualizacje, baza aut jest bardzo duża, ale diagnoza młodszych roczników jest skromna (2003>)
    są wszystkie nowe auta, lecz tylko diagnoza silnika i często tylko benzyny i tylko kilka typów silnika. Potrzebuje coś dobrego na przykład do Opal Vectry C 2,2DTI 2004r.
    Lete
    Poziom 11  
    A co myślicie o CDIF 2 z multiplekserem :?: Ktoś już go wcześniej polecał, według opisu ma diagnozować całkiem niezłą grupę aut (VW, BMW, OPEL, FIAT, CITROEN, RENAULT, PEUGEOT, MERCEDES, VOLVO I DEAWOO).
    Marcin_ca1
    Poziom 22  
    Witam
    w tym temacie jest dużo na temat diagnostyki samochodów, było też coś o motocyklach, a ja bym potrzebował diagnozować wózki widłowe still, jungheinrich i innych.
    Jakie programy do tego, gdzie zdobyć?
    Jakieś propozycje interfejsu, czy testerów.

Z góry dzięki za pomoc
    Pozdrawiam
    Doktorr
    Poziom 34  
    Ad wózków widłowych , jakie tam są silniki, sterowniki, złącza diagnostyczne. (obecnie niewiem ale jeszcze niedawno w wózkach były stosowane silniki gaźnikowe, jako niezawodne przy zasilaniu lpg.
    guciek1991
    Poziom 26  
    sa tez wozki z napedem elektrycznym i silnikiem spalinowym, posiadaja one elektronike i jest gnizado do podpiecia sie STILL, wiec musza byc jakies programy, ale watpie żeby ktos to wiedzial jezeli firma produkujaca wozek nie wypusci oprogramowania, bo musza jeszcze na czym zarobic
    paweljosz
    Poziom 2  
    Witam
    Ja pracuje na urządzeniu WOW firmy wurtch. Całkiem ok. Najbardziej zaawansowany w francuzach i włoskich ale inne tez całkiem fajnie diagnozuje.No i cena jest myslę adekfatna do możliwości
    fazio1978
    Poziom 14  
    A ja pracuję już ponad rok na X431. Dużo więcej robi niż KTS650. Po drugie mam wszystkie wtyczki, które niestety musisz zakupić dla KTS-a.
    Jak narazie to nie ma z nim problemów. Jeśli mam starszy samochód to
    Euroscan jest do diagnostyki wystarczający.

Jest jeszcze jedno urządzenie, które bije wszystkie jeśli chodzi o diagnostykę. Bardzo dobrze robi kilka marek.
    DEC Superscan II - dobry dla europejczyków
    X431 - dobry dla japończyków i nie tylko.
    Grze_Bas
    Poziom 1  
    Witam serdecznie jezeli moge prosic o pomoc mam pytanie ktory tester bedzie lepszy KTS 540 czy Gutmann macs50 pilnie prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!
    jprm
    Poziom 11  
    Witam fachowców. Czym da się ruszyć Alfa Romeo 147 Selesped? Sterownik ECU to ME7.3.1. Jakim programem można się dogadać z tym ustrojstwem. Znam Alfadiag ale mam tylko demo. Czy jest coś czym można było by ruszyć ten "nietypowy" sterownik? Albo chociaż airbag w tym autku? Czy tylko działa Examiner w serwisach Alfa Romeo? Proszę o jakieś info czy są jakieś sznse?
    Lete
    Poziom 11  
    Korzystając z podpowiedzi na tym forum kupiłem CDIF2 na razie jestem z niego zadowolony próbowałem go z oplami i citroenem wykaz diagnozowanych aut jest duży i to co piszą na stronie producenta na razie się potwierdza. Sprzęt przeznaczony głównie do nowszych modeli aut (nie diagnozuje starszych VW).:D
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Precyzując - UPA programator
    arturaspl
    Poziom 11  
    S-Tech nie polecam bo w zasadzie jest malo aut do ktorych mozna sie podpiac tym programem.