Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt diagnostyczny - co wybrać. Opinie i recenzje.

03 Lis 2006 21:17 1218331 262
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    Interesuje mnie coś do "trucków". Rozmawiałem z dystrybutorem od Smart Module; ODRADZIŁ!!! Czy jest dostępne coś ciekawszego?
  • Poziom 14  
    Naprawiam autobusy, głównie Mercedesy , Setry , Neoplany i pracuję na urządzeniu STAR DIAGNOSIS, a ściślej HHT - doskonałe urządzenie - polecam.

wienio
  • Poziom 24  
    Witam.
    Poszukuje urządzonka które zdiagnozuje ciężarówki marki Renault (głównie Magnum 97-2006). Jaki mniejwięcej koszt i gdzie można zakupić??
  • Poziom 21  
    Czy c-dif jest dobrym sprzętem?Według opisu robi dużo...
    Zastanawiam się nad kupnem.
    Jeszcze tester gs-400,różne ceny,do szybkiej diagnozy w terenie-ma ktoś?Proszę o opinie!
  • Poziom 14  
    Opisy zawsze obiecuja duzo a praktyka sprowadza na ziemię - nie Dowiesz się dopuki nie kupisz i nie przetestujesz - ale z doświadczenia wiem że jak cos jest do wsystkiego to jest do niczego - choć z drogiej strony kts np. jest kilkakrotnie droższy od CDIF-a a robi podobną liczbę aut i systemów

wienio
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 12  
    Poszukuje czegoś do ciężarówek. Licze się z kosztami około 20 tyś zł. gdzie można znaleść coś ciekawego. widziałem tester ST 6000. możę ktoś miał styczność z takim.
  • Poziom 12  
    Polecam GP-100 z Ekolabu,mam od pól roku ,i naprawde robi duzo, CDiF2 moze za kilka lat...(narazie lezy w szafie)
  • Poziom 12  
    gdzie można się czegoś więcej o tym testerze. ile to kosztuje jaki abonament, co potrafi i takie tam sprawy.
  • Poziom 12  
    Wpisz wgoogle ECOLAB firma z Bielska, bardzo miły pan Tomasz ,mi dał upust 10%, pierwszy rok oprogramowania gratis,pozniej 1500 zl netto,ale nie musisz kupowac tester działa,jak kupisz np za 5 lat to te 5 pominiete dostajesz gratis,nowe oprogranowanie co okolo 2 miesiace
  • Poziom 12  
    a jaki tester u nich kupiłeś, AXONE? JeZeli tak to jakie samochody on obsługuje( chodzi mi o ciężarowe ). I czy jesteś z niego zadowolony, czy kupiłbyś coś innego?
  • Poziom 12  
    panowie słyszałem coś o WABCO Xd. Wiecie może cos o nim.
  • Poziom 15  
    Naprawdę trzeba się mocno zastanowić,podjechać do kogoś w okolicy-pamiętaj kazdy tester uniwersalny ma swoje wady.
  • Poziom 11  
    Czy ktoś coś wie o testerze launch x431
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak - bardzo dużo znajdziesz TU - poszukaj/poczytaj
  • Poziom 17  
    Witam
    Przy zakupie należy sobie zadać pytanie.
    Czy potrzebny mi tester dedykowany jednej marce?
    Czy sprzęt uniwersalny?

Następnie porównać jego możliwości, wyposażenie(wtyki diagnostyczne) i ceny aktualizacji oprogramowania.

Wiadomo, że sprzęt uniwersalny nie zrobi wszystkiego w każdej marce.
    Ale jako wszystko w jednym może mieć naprawdę duże możliwości.

Osobiście używam Launch X431 i jestem bardzo zadowolony.
    Nie potrzebuje komputera.
    Diagnozuje
    Bardzo dużo marek,
    bardzo dużo systemów,
    ma dużo wtyczek w zestawie.
    A przy okazji mozna jeszcze usunąć crachdata ze sterowników airbag.
    co można zrobić tym skanerem - opisy tutaj
    http://x431.com/service/testListAction.do?method=showVehicle

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    krbl napisał:
    Witam
    Przy zakupie należy sobie zadać pytanie.
    Czy potrzebny mi tester dedykowany jednej marce?
    Czy sprzęt uniwersalny?

Następnie porównać jego możliwości, wyposażenie(wtyki diagnostyczne) i ceny aktualizacji oprogramowania.

Wiadomo, że sprzęt uniwersalny nie zrobi wszystkiego w każdej marce.
    Ale jako wszystko w jednym może mieć naprawdę duże możliwości.

Osobiście używam Launch X431 i jestem bardzo zadowolony.
    Nie potrzebuje komputera.
    Diagnozuje
    Bardzo dużo marek,
    bardzo dużo systemów,
    ma dużo wtyczek w zestawie.
    A przy okazji mozna jeszcze usunąć crachdata ze sterowników airbag.
    co można zrobić tym skanerem - opisy tutaj
    http://x431.com/service/testListAction.do?method=showVehicle

Pozdrawiam

A can też robi?
  • Poziom 17  
    damianek2006 napisał:

A can też robi?

A jakże , x431 zdecydowanie nadaje się do nowych aut.
    ze starszymi bywa gorzej. np. opel sprzed 1995r.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Kolego-skoro,kolega krbl chce Ci pomóc w zakupie,dlaczego mu nie ufasz-wiesz mi to naprawdę doświadczony fachowiec,być może Cię przekona że każdy uniwersalny tester ma swoje wady.
  • Poziom 17  
    witam
    dzięki za tego fachowca (ale im więcej wiem tym coraz mniej)

Launch nie robi np. Iveco, renault starych simensów, coś by tam pewnie jeszcze znalazł.

Ale trzeba się cieszyć z tego co robi.
    Nie znam testera uniwersalnego, który ma tak bogatą bazę testowanych marek i systemów jak X431.

Jezeli chcesz kompleksowo diagnozować samochody to trzeba kupować sprzęt serwisowy.
    i tak np.
    Opel- tech2
    Mb - Star diagnoza
    bmw - GT1
    itd.

POZDRAWIAM
  • Poziom 18  
    Widział ktoś lub ma jakąś wiedze na temat sprzętu do BMW "INPA".Co to jest i co potrafi ,ewentualnie jakiś link albo opis.
  • Poziom 1  
    kkarols16 napisał:
    Witam,
    własnie otworzyłem wulkanizacje i chcę ją poszerzyć o diagnostyke, głównie chodzi mi o (znane) samochody AUDI, VW, BMW, SEAT, MERCEDES, OPEL. Dlatego proszę was o doradzenie mi jakiegos sprzetu diagnostycznego (interfejsów), przeglądałem juz troszke i musze przyznac ze jest tego bardzo duzo na allegro, viaken.pl, zrobil mi sie metlik w głowie i juz sam niewiem co wygrac, jak mozna prosic o jakies sugestie to bym był bardzo wdzieczny.
    P.S jest jakaś róznica w działaniu VAG-COM'a a VAG USB?
    Pozdrawiam

Witam

Ciężko mi doradzić jaki kupić, ale mogę powiedzieć jaki nie należy kupować. Ja kilka miesięcy temu kupiłem do mojego warsztatu CDIF2 i muszę przyznać że sprzęt jest praktycznie bezużyteczny. Co z tego, że producent wymienia mnóstwo systemów, które niby te urządzenie obsługuje, z tego co ja sprawdziłem na autach europejskich 80% po prostu nie działa, lub działa źle.
  • Poziom 18  
    Cypis13s napisał:
    kkarols16 napisał:
    Witam,
    własnie otworzyłem wulkanizacje i chcę ją poszerzyć o diagnostyke, głównie chodzi mi o (znane) samochody AUDI, VW, BMW, SEAT, MERCEDES, OPEL. Dlatego proszę was o doradzenie mi jakiegos sprzetu diagnostycznego (interfejsów), przeglądałem juz troszke i musze przyznac ze jest tego bardzo duzo na allegro, viaken.pl, zrobil mi sie metlik w głowie i juz sam niewiem co wygrac, jak mozna prosic o jakies sugestie to bym był bardzo wdzieczny.
    P.S jest jakaś róznica w działaniu VAG-COM'a a VAG USB?
    Pozdrawiam

Witam

Ciężko mi doradzić jaki kupić, ale mogę powiedzieć jaki nie należy kupować. Ja kilka miesięcy temu kupiłem do mojego warsztatu CDIF2 i muszę przyznać że sprzęt jest praktycznie bezużyteczny. Co z tego, że producent wymienia mnóstwo systemów, które niby te urządzenie obsługuje, z tego co ja sprawdziłem na autach europejskich 80% po prostu nie działa, lub działa źle.

Wydaje mi się że nauka czytania ze zrozumieniem to podstawa.Mam Cdif-a ,nie jest to może rewelacja ,ale i nie pieniądze(możliwości adekwatne do ceny).Natomiast co chodzi o to co robi a czego nie to na stronie producenta jest dokładny spis ,nie tylko systemów ,ale poszczególnych funkcji które są dostępne i rzadkością jest aby nie robił czegoś a było to napisane w ofercie że robi
  • Poziom 12  
    cze a co myślicie o spd i cdp firmy auto com o cdif2 też mnie interesuje bo odpierwszego utego otwiera mi się warsztacik elektro mechaniki i chce kupić jakiś diagnoskopik z kompletem adapterów do 15tys ale to jest max wolałbym coś tańszego... z góry dziękuje
  • Poziom 17  
    sławek-mu
    zastanów sie nad zakupem Launch x431.
    albo kts (teraz kts500 będzie w bardzo niskiej cenie bo firma zaprzestała jego aktualizacji)

bodziu6929
    poszukaj programu opeltech2 dla windows.
    jest tego cała masa wystarczy poszukać.
  • Poziom 43  
    moze ktos mi doradzi jaki jest najleprzy sys,op.pod bosch,a kts500?jade na win95 i jest tragicznie,wiesza sie z byle powodu.raz wchodze do systemu pojazdu w2,3minuty a innym razem trwa to juz wieki.doradzcie bo az mi wstyd przed klientami
  • Poziom 20  
    Ja na starym KTS 500 jechałem parę latek i nic się nie działo, obecnie odsprzedany koledze z warsztatu i również zadowolony, ale kwestia konfiguracji i nie tylko. A co do X431, to uważam, iż nie ma sobie równych w tej cenie. Pełen komplet adapterów, a nie kablologia jak w innych systemach oraz CAN. X431 osobiście polecam, jednak do nowszych aut 98 i do góry, co niektóre marki robi rewelka. :)

CDIF2 to inny system i nie można pisać, że nic nie obsługuje, testowałem go dłuższy czas i ma sporo zalet, których nie ma, np. Launch, ale za to nie obsłużył pewnych marek tak dobrze jak to zrobił X431 i można by o tym pisać i pisać. Kto przetestuje i porówna, ten wie, co jest dla niego najlepsze w zależności od oczekiwań, od sprzętu, wiedzy i jego przeznaczenia.

O szczegółach, co robi i jak robi - poczytajcie na stronach producentów urządzeń.