Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Axion RC-4021TXT

16 Gru 2003 18:53 1306 4
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich
    Mam problem z TV Axion RC-4021TXT .TV był martwy po wymianie BUT11AX i oporu 2,2  odpalił ale nie działał poprawnie ,po włączeniu obraz lekko skakał a
    u góry ekranu był zwężony ok. 2cm.Działał przez godzinę a po ponownym włączeniu brak wizji fonia jest ok.
    Wymieniłem pion (TDA 3653 ) to samo ,napięcie z przetwornicy 130V.Nie wiem co dalej.
    Proszę o pomoc ,jestem początkującym.
    Z góry dziękuje.
  • Poziom 26  
    Napięcie 130V to za dużo . Wymień elektrolity po pierwotnej stronie przetwornicy . Powinno być w czasie pracy 115V . Wymień też elektrolity w filtracji właśnie tego napięcia .
  • Poziom 19  
    Sposób na skakanie obrazu.
    Wmontować elektrolit 10/63 przy TDA 8305 -między masą (chyba 7 nóżkę) np. w elemisie przy tej nodze jest 2,2mikro
  • Spec od TV
    Poza tym, co napisano wyżej, to scalak pionu masz prawdopodobnie znów uszkodzony; wymień C402(100µF) (w obw. 6-8pin ukł. TDA3653B).
  • Poziom 10  
    Witam
    Znalazłem usterkę uszkodzony rezystor R506 (przy trafie) i BC 547 po wymianie TV odpalił ale z obrazem jest tak samo ,tylko teraz po rozgrzaniu się jest ok pasek u góry ekranu zniknął .Po włączeniu odbiornika słychać próbkowanie przetwornicy nie wiem w którym miejscu ,w rytm tego dźwięku miga obraz.
    Dzięki za porady