Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Passat automat - 00526 Przełącznik świateł hamulców

Maly777 03 Sty 2008 07:36 12227 13
  • #1 03 Sty 2008 07:36
    Maly777
    Poziom 11  

mam problem z moim passatem mam automatyczną skrzynie z triptonicem i komputer skrzyni wywala mi błąd włącznik świateł hamulca wymieniłem na nowy włącznik skasowałem błąd godzina jazdy i znowu błąd czy ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną łapania błędu co sprawdzić czy na skrzyni jest jakiś drugi włącznik
    błąd odczytany vag-em 00526 Przełącznik świateł hamulców – niewłaściwy sygnał (f)

0 13
  • #2 03 Sty 2008 11:31
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Podaj więcej szczegółów autka, rok produkcji, silnik....
    Sprawdzić trzeba masę na tylnych lampach.

1
  • #3 03 Sty 2008 11:47
    Maly777
    Poziom 11  

passat 3b5 1998 2.8 v6 syncro automat myślisz że lampy mogą mieć coś wspólnego z tym że skrzynia łapie błąd

0
  • #4 03 Sty 2008 12:20
    bartek_j
    Poziom 35  

Tak, w niektórych autach mogą mieć. Często jest to jeden obwód, światła stopu i sygnał wciśnięcia hamulca dla ABSu, tempomatu, sterownika skrzyni automatycznej, itp. Ile ma styków ten czujnik ? A czy stop się nie świeci cały czas ?
    Gdy są problemy z masą w tylnych lampach, pojawia się napięcie na sygnale stopu przy nienaciśniętym hamulcu. Moze być to wykryte jako błąd.

0
  • #5 03 Sty 2008 13:00
    Maly777
    Poziom 11  

dwa styki ma czujnik, nie świeci cały czas ale sprawdzę tą masę i odezwę się czy to był ten problem

0
  • #6 03 Sty 2008 13:53
    bartek_j
    Poziom 35  

No to jak czujnk ma dwa styki to wszystko wisi na jednym obwodzie - na obwodzie świateł stopu. Problem więc jest najprawdopodbniej gdzieś tam...

0
  • #7 03 Sty 2008 14:08
    Maly777
    Poziom 11  

dzięki jutro będę tam gmyrał bo dziś mi robią rozrząd pasek itd jak się uporam to napisze pozdrawiam

0
  • #8 03 Sty 2008 23:12
    camel09
    Poziom 19  

sprawdz czy nie ma tam drugiego czujnika.
    jak jeden zwiera drugi rozwiera styki. czasem wystarczy wyczyscic i wyregulowac ustawienie.

0
  • #9 04 Sty 2008 00:16
    thedario
    Poziom 9  

Kolego musisz podać czas w jakim to się stało czy przypadkiem nie była odłączona bateria,czy nie ładowałeś akumulatora z założonymi klemami (-) i (+) czy w tym czasie włączałęś zapłon podłączałęś kompyter i co najważniejsze czy użyczałeś lub pożyczałeś prądu bo np:twój pojazd nie czciał zapalić to bardzo ważne.A może kąpałeś silnik na myjni? Zastanów się i odpowiedz.

Dodano po 11 [minuty]:

P.S Nic nie dzieje się bez przyczyny zaledwie 10% urządzeń umiera z tzw.starości lub wypracowania 30% za sprawą warunków eksploatacji-ciepło wilgoć-a w 70 ciu% psują sami użytkownicy.Udowodnione na podstawie wieloletnich badań. Pozdrawiam

0
  • #10 04 Sty 2008 00:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 04 Sty 2008 00:34
    thedario
    Poziom 9  

Zgadzam się pokornie z Tobą kolego.Ale głównie chodziło mi o przybliżenie czasu okoliczności w jakich się to stało.Chodzi przecież o pomoc koledze w potrzebie oczywiście nie wymądrzam się bo mogę się mylić .Pozdrawiam

0
  • #12 04 Sty 2008 00:38
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

do thedario:
    jeszcze rzucanie uroków na samochód, vodoo, przejazdy w strefie opadów radioaktywnych, odkurzanie za pomocą odkurzacza z silnikiem komutatorowym itd...
    A wracając do tematu... gdyby nie była to masa (stawiam 90%, że tu tkwi przyczyna), zobacz z wypiętym czujnikiem, włączając kilkakrotnie światła stopu za pomocą zwory. Może być tak,że czujnik jest już bardzo zużyty i nie rozłącza całkowicie. Trzeba zmierzyć go omomierzem.

0
  • #13 04 Sty 2008 01:02
    thedario
    Poziom 9  

Możesz mieć rację ale z tymi (zworami) byłbym ostrożniejszy.Mój kolega też wkładał sobie zwory w różne miejsca bo doradził mu inny kolega (chodziło o błędne zliczanie przebiegu i wskazania prędkościomierza i dziś mógłby być kaleką ponieważ uruchomił zapłon poduszki powietrznej. Pamiętajcie o tym że bawiąc się samodzielnie możemy narobić sobie więcej szkody i mieć żal tylko do siebie

0
  • #14 04 Sty 2008 08:26
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów