Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana konfiguracji komputera i WinXP nieuruchamia się

grzegorzsawczak 03 Sty 2008 09:10 858 8
  • #1 03 Sty 2008 09:10
    grzegorzsawczak
    Poziom 21  

Zmiana konfiguracji komputera - zmiana komputera.
    Konkretnie:

Przed przerwą świąteczną zakupiłem sobie dysk ATA133 250GB.
    Pojechałem do domu na przerwę i zainstalowałem na nim WinXP.
    Oraz kilka niezbędnych aplikacji. (NIE instalowałem sterowników).
    Przyjeżdżam po przerwie do mego miejsca nauki wkładam dysk do kompa i okazuję że komp dysk wykrywa, pojawia się pasek (biały na czarnym tle) ładowania systemu i dalej nic. (migające podkreślenie na czarnym ekranie). Czy to oznacza, że muszę instalować system od początku? Czy jest szybsze rozwiązanie?

To co zainstalowałem:
    Office 2003
    Corel Draw X3
    klmcodec
    avast 4,7pro
    outpust firewall pro
    BBC++ 6.0
    java 1.5.9

Oraz bezpłatne narzędzie microsoftu do wprowadzania ograniczeń na kompie.

Komp nr 1 na którym był instalowany:
    Proc AMD, DDR, ATI9200
    Komp nr 2 przeznaczenia:
    Proc IPIII, SDR, GeForse4

Pozdrawiam.

0 8
  • #2 03 Sty 2008 09:13
    mpn103
    Poziom 34  

Chyba szybciej w Twoim przypadku będzie zainstalowanie systemu raz jeszcze.
    I tak nie masz nic co mógłbyś stracić.
    Jedynie pare minut z życia więcej :)

0
  • #3 03 Sty 2008 11:22
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 03 Sty 2008 12:01
    nerevarine
    Poziom 21  

Takie akcje to były możliwe za czasów Windows98...
    System nie do zajechania ;)

Niestety nie obejdzie się bez ponownej instalacji XP na DOCELOWYM komputerze - taka jest architektura tego systemu, że po przełożeniu do innego kompa odmawia współpracy. Po prostu wszystko mu się nie zgadza ;)

Pozdrawiam

0
  • #5 03 Sty 2008 12:18
    *mondzio*
    Poziom 30  

A może by wystarczyło zrobić nakładkę(naprawę) z płyty instalacyjnej.
    Zbotować kompa z cd instalacyjnej i dać napraw drugie 'R',przynajmniej nie potracisz danych dotychczas zainstalowanych na dysku.

0
  • #6 03 Sty 2008 15:02
    tomy000
    Poziom 11  

Spróbuj odinstalować avasta i zobacz co sie będzie działo ;)

0
  • #7 03 Sty 2008 23:46
    HONDAS
    Użytkownik obserwowany

Niestety instalka windowsa na innym kompie i używanie go na innym nie zadziała i nakładka żadna nie pomoże.Można go jedynie wykorzystać jako dodatkowy dysk i zabierać ewentualnie do domu.Instalowanie drugiego systemu znaczy XP na tym samym dysku nie jest też najlepszym wyjsciem.

0
  • #8 05 Sty 2008 17:40
    weryfany
    Poziom 24  

Mam wrażenie ze masz co najmniej 2 komputery i ten sam dysk, podłączasz do 1 a później do 2 komputera. A tak sie nie robi.

Zapytaj sie o to w servisie to Cię wyśmieją.

I jest to całkiem normalne że nie działa. Instalator podczas wgrywania Windy na samym początku wybiera co i jak zainstalować. Każda płyta główna ma inne układy i inne rozwiązania techniczne. Jedna ma inna nie ma czegoś. Nawet pamieć w jednym DDR a w 2 SDRAM. . . . .

Najlepszym rozwiązaniem jest:

Każdy komp ma swój dysk i windowsa a ten co przenosisz to jako dysk przenośny go wykorzystaj.

Nigdy nie podłącza sie dysku z systemem z innego kompa do innego.

To tak jak z grą ... zainstalujesz potem kopiujesz na inny dysk już zainstalowaną grę i dziwisz się ze Ci nie chodzi (w końcu przecie tylko skopiowana).
    To samo z windą.
    Jak by sie tak dawało to od dawna mielibyśmy windy na pendrive.

0
  • #9 05 Sty 2008 18:27
    wawxx
    Poziom 16  

Witam !

1. instalacja WinXP od nowa jest nie do obejścia. Szkoda czasu na inne manewry. Zawsze będzie kulało.
    2. na początek należy bezwzględnie zainstalować sterowniki, a dopiero potem zabrać się za instalowanie oprogramowania użytkowego.
    3. jeżeli istnieje problem przenoszenia dysku i odpalania z niego systemu na obydwóch komputerach, to proponuję wprowadzić dwie partycje systemowe w granicach po 10 GB i odpalać system z jednej lub drugiej partycji, w zależności od komputera. Oczywiście każda z nich ma zainstalowane odpowiednie dla komputera sterowniki, niestety w obu przypadkach trzeba zainstalować programy użytkowe. Powinno zadziałać.

pozdrawiam
    wojtek

0