Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes klasy A - pod¶wietlenie licznika km/zegara

03 Sty 2008 12:40 20241 11
  • Poziom 14  
    Witam
    Nie mam pod¶wietlenia licznika km w moim autku. Licznik zlicza km, zegar chodzi, ale żeby co¶ na tym dostrzec trzeba się uważnie przygl±dn±ć.
    Wie kto¶ jak wygl±da takie ustrojstwo i jak można to naprawić ?
    dzięki
    heavy

www.corral.art.pl
  • Poziom 11  
    sprawdz bezpieczniki
    sprawdz czy dochodzi napiecie do licznika
    czesta przyczyna jest zciemniacz podswietlenia sprawdz czy dochodzi do niego napiecie i czy wychodzi
    powodzenia i pozdro

Moderowany przez Błażej:

Zapoznaj się a tak trudnym pojęciem, jak INTERPUNKCJA. "Pozdro".

• Spec od Mercedesów
    eleom napisał:
    zciemniacz

A czasami po prostu ¦Ciemniacz jest ¦Ciemniony i pod¶wietlenia nie ma.:D
  • Poziom 14  
    eleom napisał:
    sprawdz bezpieczniki
    sprawdz czy dochodzi napiecie do licznika
    czesta przyczyna jest zciemniacz podswietlenia sprawdz czy dochodzi do niego napiecie i czy wychodzi
    powodzenia i pozdro

Niestety kompletnie się na tym nie znam. Ale wydaje mi się, że bezpiecznik i ¶ciemniacz pod¶wietlenia - te dwa elementy obsługuj± całe pod¶wietlenie - tzn. wszystkie wskaĽniki typu obroto i prędko¶ciomierz itd. U mnie wysiadło tylko pod¶wietlenie licznika km - tak jak pisałem - licznik liczy, zegar chodzi - ale brak prawidłowego wy¶wietlania.
    Tu jest taki sam licznik
    http://moto.allegro.pl/item291350112_licznik_mercedes_a_klasa.html

heavy

PS. Kiedy¶ padło mi takie pod¶wietlenie ustawienia klimatronika w renault laguna. Nigdy tego nie naprawiałem, ale pamiętam, że było to dosyć łatwe i niedrogie w naprawie.
  • Poziom 11  
    scieske masz przepaln± ja tez tak mialem ktos ci zalozyl do podswietlania zarówki 5w a niee 3w i sie scieszka po pewnym czasie przepala

Moderowany przez Błażej:

A to, to w jakim języku jest napisane?

• Poziom 14  
    jarekter napisał:
    scieske masz przepaln± ja tez tak mialem ktos ci zalozyl do podswietlania zarówki 5w a niee 3w i sie scieszka po pewnym czasie przepala

Taki zegar jest pod¶wietlany żarówk± ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jasne, jest żarówka!
    Wymień j± i po problemie!
  • Poziom 11  
    nie jedn± chyba 6-cioma i jedna jeszcze do wskazówki odpisz
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dokładnie to nie wiem ile masz żarówek, ale jedn± z niech jest pod¶wietlony zegar!
  • Poziom 9  
    Wyswietlacz pod¶wietlany jest przez żarówke rozkrecałem juz te liczniki do korekcji przebiegu i czesto sie przepalały wyciagni licznik i wymien żarówke i bedzie chodzić pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Dzięki jeszcze raz. Sorry za niedowierzanie co do żarówy, ale zupełnie się na tym nie znam i trudno mi było uwierzyć że wy¶wietlacze ciekłokrystaliczne też s± pod¶wietlane żarówami. Zobaczę jak to u mnie wygl±da. Pozdrawiam. heavy
  • Poziom 14  
    Żarówa wymieniona - wszystko gra - dzięki jeszcze raz za pomoc.
    heavy