Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu-siemens AMILO Pro v3525 po co SIM w laptopie?

03 Sty 2008 15:39 15565 18
  • Poziom 12  
    Witam mam pytanie.
    Jestem posiadaczem laptopa i po dokładnych ogledzinach tego cuda zauwazyłe iz posiada on gniazdo na karte SIM.
    I w tym miejscu rodzi sie pytanie po co to?
    Co sie stani gdy włoze do srodka karte SIM?
    I czy mogę wkładac ją przy włączonym komputerze?
    Z góry dziekuje.
  • SterControl
  • Użytkownik usunął konto  
  • SterControl
  • Spec od GSM
    Albo zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem.
  • Poziom 12  
    Ale czemu mał by słuzyc ten modem?
  • Poziom 12  
    Wow. Ale jak konkretnie to działa? Czy moge włozyc karte sim bez obawy ze cos sie stanie?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Podaj model laptopa. Od tego trzeba było zacząć, było by mniej gdybania.
  • Poziom 12  
    Fujitsu-siemens AMILO Pro v3525.
    Dodam jeszcze ze ów czytnik karty sim znajduje sie pod spodem laplopa.
  • Poziom 12  
    OK. Wiem co to jest gprs.
    Chodzi mi o to czy moge bezpiecznie włozyc karte sim? JEsli tak to co dalej? W jaki sposob sie połaczyc?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Możesz korzystać z internetu tak jak z komórki.Sieci GSM sprzedają modemy do laptopów. Ty masz już wbudowany. Np. http://www.iplus.pl/index.html
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Zapewne wśród sterowników masz też oprogramowanie do modemu... kupujesz zestaw startowy np. Orange Free (15zł), wkładasz kartę, konfigurujesz program pod Orange (numer, punkt dostępowy, login, hasło) i możesz się łączyć z netem.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Oczywiście nie należy wkładać/wyjmować karty sim przy włączony komputerze. Do uruchomienia tego potrzebne są też sterowniki i oprogramowanie. Dostępne oczywiście na stronie producenta lub płycie dołączonej do komputera przy zakupie.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Do internetu GSM polecam starter iPlus simdata-cena za wysłanie/odebranie 1 MB to 30 groszy (najtaniej w polskich ofertach pre-paid),transfer limituje jedynie ilość środków na koncie (doładowuje sie jak simplusa) a prędkość zależy od użytego modemu,czyli w Twoim przypadku aż do 384 kb/s jeśli jesteś w zasiegu sieci UMTS (największe miasta Polski,poza miastem masz EDGE czyli max 236 kb/s a na wsiach tylko GPRS-53 kb/s) :)

Dodatkowo używając iPlus managera (do pobrania ze strony Plusa) możesz wysyłać i odbierać SMSy na Twój numer,taki jaki masz na karcie simdata :)

http://www.iplus.pl/indywidualni-cennik-iplus-simdata.html
  • Poziom 2  
    witam
    mam toshibe satelitle a350 10z
    po wsadzeniu karty sim do gniazda karta wpadla i lata po laptpie
    wydaje sie smieszne, ale to powazne
    co robic?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    saddam345 pewnie dlatego tak się stało bo masz "wersję rozwojową" i nie masz modemu GSM...
  • Poziom 2  
    Dzięki. Karta była pod klawiaturą.
    Teraz juz wiem, żeby nie wpychać byle gdzie;)