Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny czy pasywny??

03 Sty 2008 20:29 1717 6
  • Poziom 2  
    Witam na wstepie chcialbym zaznaczyc ze jestem poczatkujacym audiomaniakiem i dopiero zabieram sie za kompletowanie sprzetu.Posiadam kolumny Unitra Tonsil Space 86' i wzmacniacz 2x60.Chcialbym do tego dolozyc subwoofer i mam pytanie jaki bedzie lepszy aktywny czy pasywny?? czy do pasywnego musze miec osobny wzmacniacz? W tym wzmacniaczu mam wejscia na 2 kolumny + 3 wejscia:center i 2 surround.Zaznaczam ze sprzet caly mam podlaczony do komputera i czy jezeli podlacze aktywny subwoofer do komputera to bedzie uzyskiwal swoja moc? czy podlaczac go jeszcze jakos przez wzmacniacz?
  • Poziom 27  
    Aktywny sub ma to do siebie że ma już wewnętrzny nie zależny wzmacniacz, ma też z reguły odpowiedni filtr pasmowy, możesz go wysterować wprost z np. karty dźwiękowej. Pasywny wymaga dodatkowego wzmacniacza. Aktywne suby mają standardową czułość wejściową którą przeważnie można regulować w dość szerokim zakresie...
  • Poziom 35  
    Wzmacniacz jaki masz zostaw do kolumn 2X60 to za mało żeby napędzić suba o mocy głośnika powiedzmy 80W i jeszcze te tonsile. Sub odrazu łyknie wzmacniacz. Także najlepszym wyborem będzie aktywny
  • Poziom 2  
    ok rozumiem ; ) a jeszcze mam pytanko moglby mi ktos wytlumaczyc czym sie rozni podlaczenie szeregowe od rownoleglego nie chodzi mi o impendacje jak sie zmienia bo to juz wiem tylko o to na czym polega jak sie to podlacza szeregowo a jak rownolegle.Sory za takie banalne pytania..
  • Poziom 35  
    Było 100x ale powiedzmy że na szybko ci napiszę.
    Szeregowe łączysz + pierwszego z - drugiego impedancja wtedy wzrasta jeżeli masz 2 głośniki 4ohm będziesz miał 8ohm
    Równoległe łączysz + z + i - z - wtedy impedancja maleje jeżeli masz 2 głośniki 4ohm i połączysz je równolegle będziesz miał 2ohm
    Z połączenia równoległego zyskujesz +3dB ale musisz uważać żeby nie podłączyć 4ohm pod wzmacniacz który ma nim 8ohm bo go szybko stracisz.
  • Poziom 2  
    Chodzi o to ze jezeli jedna kolumne podlacze + - po przekatnej to jest szeregowo i druga tak samo.A jezeli podlacze jedna + + i druga - - to jest rownolegle? a jezeli podlacze je + - i +- ale w tym samym rzedzie czyli tak standardowo?
  • Poziom 35  
    Napisz do mnie na maila podeśle ci rysunek najlepiej wizualnie to wytłumaczyć.