Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarka-po rozruchu wyrzuca różnicówkę

03 Sty 2008 20:38 4212 9
  • Poziom 10  
    Instalacja elektryczna w budynku magazynowym podłączona do tablicy głównej przewodem 5x2,5 .Odległość między budynkami około 30m. Podczas pracy spawarki , po kilku minutach następuje wyrzucenie wyłącznika różnicowego(40A).Spawarka ma rozdzielone uziemienie od zera. Ma podłączone na wtyczce 2 fazy,zero i uziemienie z obudowy. Brak mi pomysłów co może być powodem takiej sytuacji.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    Prawdopodobny nikły upływ prądu na transformatorze spawarki. Spawarki lepiej jest podłączać poza ""różnicówką"".
    Powodzenia.
  • Poziom 23  
    Tak, a najlepiej jest zmostkować drutem różnicówke :) Moze odrazu podłączyć sie jedną ręką do fazy a drugą do zera? U mnie pracują 3 spawarki, niektóre na placu inne na warsztacie i nigdy nie wywala RCD, proponuje sprawdzić spawarke i zobaczyć czy nie ma nigdzie upływności, Działanie wylącznika RCD jest oznaką ze coś złego sie dzieje ze spawarką, na forum ise.pl jest opisane jak gościa zabiła spawarka wiec lepiej nie ryzykować i doprowadzić urządzenie ( moze i instalacje) do poprawnego działania.

Pozdrawiam!
    Filip
  • Poziom 13  
    Uziemienie od zera to ma oddzielona każde urządzenie. Co do upływności spawarki, to proponuje najpierw oględziny samego kabla zasilającego spawarki. Czasem ktoś po takim przejedzie, uszkodzą sie izolacje wewnątrz... Jeśli jest to zwykła różnicówka, bez termomagnetycznego, to 40A oznacza po prostu max wytrzymałość styków. Charakterystyka wyłącznika różnicowoprądowego to IΔn .
    Ja próbnie odpinam masę od urządzenia i popularną "neonówką" sprawdzam czy obudowa świeci. I wiem, czy ma upływ.
  • Poziom 39  
    "zero i uziemienie z obudowy". Jeśli jest tak jak cytuję to dziwne, że działa cokolwiek. Jasne, że należy usprawnić urządzenie czego często użytkownicy nie chcą dokonać. Nie wiemy o jakiej spawarce mowa.
  • Poziom 13  
    Nie no, spokojnie! Kolega nam pisze: "Ma podłączone na wtyczce 2 fazy,zero i uziemienie z obudowy." Po prostu niepotrzebnie nam wyjaśnia gdzie należy podpiąć uziemienie.
  • Poziom 10  
    Nie mam czasu na debaty o pisowni, bardziej chodzi mi o poradę. Czym powodowany jest upływ i jak go zlikwidować? Bo uziemienia nie mam zamiaru odpinać!
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Po 1-Przewód zasilający spawarkę ma zbyt mały przekrój /przy tej dł. kabla/ Po 2-sprawdż czy w spawarce nie ma kondensatorów/przy samoróbkach spotyka się różne czary/Jeśli są ,sprawdż poprawność połączeń Po 3-Jeśli nie ma elektroniki w spawarce zmierz induktorem izolację uzwojeń /jeśli masz induktor /-elektronikę można odł./ Po 4-sprawdż czy oby na pewno nic nie jest wpięte pomiędzy L a PE
  • Poziom 10  
    Właśnie wróciłem z miejsca akcji, okazuje się że sytuacja występuje podczas rozruchu i przy wykonywaniu długiego spawu. Okazuje się, że nie wywala różnicówki tylko główny wyłącznik w tablicy rozdzielczej (20A).Czasami bywa też że wyskakuje główny w skrzynce przyłącza.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    No to się sporo wyjaśniło...