Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

znowu zmywarka Ariston LI42 ...

03 Sty 2008 22:34 2992 4
  • Poziom 1  
    Witam!
    Z tego co zauważyłem to o zmywarce było już kilka postów, nie znalazłem niestety rozwiązania mojego problemu.
    Brak możliwości zmiany programu .
    Po włączeniu krótki sygnał (nie zawsze nawet) oraz szybkie mruganie diody R (mycie skrócone).
    Zmywarka za pierwszym razem mimo sygnalizacji błędu wypuściła wodę (cały czas sygnalizując błąd) i na tym koniec.
    Teraz zaczyna od błędu bez żadnej reakcji.
    Proszę o pomoc w identyfikacji usterki.
  • Poziom 1  
    Ja mam podobny objaw, po złączeniu zmywarki tylko coś buczy (może silnik z pompy odprowadzającej wodę). Poza tym nie odpompowuje wody która tam zalega. Programy się przełączają ale po włączaniu od razu buczy. Zero wycieków.
    Może ktoś ma pomysł co zrobić.
    RK
  • Specjalista AGD
    Sprawdźcie panowie czy nie jest zablokowana pompa spustowa, czy nie ma wody na spodzie ( w misie), moze ktoś ostro otworzył podczas mycia ?
  • Poziom 23  
    Witam jest to komunikat zawór wody przepuszcza lecz może to być woda w dnie zmywarki jak już kolega wspomniał
  • Poziom 14  
    Trzeba zmywarkę wysunąć i najlepiej przechylić do tyłu powinna wypłynąć woda, a jak jest woda w komorze i nie wypuszcza to opróżnić komore i położyć na plecy najlepiej odkrecić blaszane dno i wymontować pompkę spustową(przymocowany do niej jest wąż odpływowy tylko uważać na zaczepy trzy) i sprawdzić czy nie jest zablokowany wiatraczek.:D