Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon LASKOMEX, LM-4 nie słychać w domu dzwonka wywołania

03 Sty 2008 23:08 2639 3
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,
    nie ukrywam że to moje wejście, pierwszy post, ale do rzeczy !

W kupionym mieszkaniu na ścianie wisi domofon firmy LASKOMEX, nie wiem jaki model najprawdopdobniej analogowy LM-4, podłączony dwoma przewodami do płytki L (-) zielony i L(+) czarny.
    Problem polega na tym:
    - kiedy osoba na dole wyciśnie numer mieszkania, na dole słcychać dzwonienie, na górze w mieszkaniu słychać tylko cichutkie "pyk". Kiedy zdarzy się, że ktoś podniesie słuchawkę, słychać obie strony, zwalnianie rygielka elektromagnesu też działa. Po rozkręceniu słuchawki i wieszaka domofonu wszystkie przewody są namiejscu..., wydaje się ok.

Proszę o pomoc - co jest przyczyną takiej sytuacji, co wewntualnie musiałbym sprawdzić, żeby doprecyzować temat ?

ps. zdjęcia rozkręconego sprzętu mam i moge wysłać na mejla,

pozdrawiam,
    Kri_Kro
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego, tam jest trzy pozycyjny przełącznik do wyłączania sygnału wywołania!!!
    Czy pomimo zmiany ustawień nie działa?

Dodano po 8 [minuty]:

Telefon do wsparcia technicznego producenta: (042) 671 88 00
    Strona producenta:
    http://www.laskomex.com.pl
    Mili ludzie pomogą bez problemów.
  • Poziom 2  
    Paweł,
    dziękuję za wskazówki. Podłubię. Zobaczymy, co tego wyjdzie. Z firmą oczywiście już się skontaktowałem, ale może z racji końca ipoczątku roku troszkę się zakopali w mejlach !
    pozdrawiam
    Kri_Kro
  • Poziom 20  
    Jeśli są tylko dwa przewody i zaciski L+,L- to po pierwsze nie jest to LM4 tylko któryś z serii 8, poza tym nie analog tylko cyfrówka, prawdopodobnie LM-8. One dość często padają. Wyślij do serwisu jeśli jest na gwarancji to wymienią Ci na nowy.