Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autonomiczny (z własnym zasilaniem) alaram bezprzewodowy

rilicek 04 Sty 2008 11:48 1064 6
 • #1 04 Sty 2008 11:48
  rilicek
  Poziom 10  

  Witam,

  Chciałbym dodatkowo zabezpieczyć swój samochód. Ponieważ jest to samochód nowy, w salonie powiedzieli mi, że w przypadku własnoręcznej (nieautoryzowanej) ingerencji w elektrykę stracę gwarancję. Myślę więc nad jakimś autonomicznym (z własnym zasilaniem) systemem, który informowałby mnie o tym, że coś się z moim samochodem dzieje. Czy jest na rynku do kupienia albo zmontowania samemu np. czujnik ruchu z powiadomieniem SMS? Urządzenie byłoby np. uruchamiane i rozbrajane puszczeniem tzw. „sygnałka”, a w przypadku zadziałania sygnalizatora ruchu wysyłało by SMS'a na wcześniej zadeklarowany numer.

  Macie może jakieś inne pomysły albo gotowe rozwiązania na zabezpieczenie elektroniczne samochodu bez ingerencji w elektrykę samochodu?

  Pozdrawiam

  0 6
 • #2 04 Sty 2008 12:09
  Błażej
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Co to za auto? Co to za serwis?

  0
 • #3 04 Sty 2008 13:14
  rilicek
  Poziom 10  

  Fiat Bravo. Mojemu teściowi, który kupił 3 lata temu Toyotę, też tak powiedzieli. Czy to tylko ściemnianie, aby klienci zakładali alarmy w autoryzowanym serwisie? - Tego nie wiem.
  Ja w sumie wolę dmuchać na zimne i nie ryzykować walką z serwisem w przypadku jakiejś reklamacji.

  0
 • #4 04 Sty 2008 14:06
  kzaw
  Poziom 27  

  Zakładając cokolwiek musisz i tak podpiąć się z zasilaniem i z masą.Mogą ci uznać że jest to ingerencja w elektrykę:-)Możesz ewentualnie ograniczyć ilość miejsc w które się wpinasz, zrobić w sposób jak najmniej inwazyjny i gdy zajdzie potrzeba naprawy gwarancyjnej to rozłączać wszystko.Ale skuteczność takiego zabezpieczenia spada.Z gwarancją są to często wymysły salonów żeby dawać im nabijać kieszeń.dużo biorą ale pod względem jakości montażu to niejeden z obecnych na forum kolegów wypada lepiej.ja montowałam alarmy w autach z gwarancja na życzenie klientów i wiem że nie anulowali im gwarancji.A najśmieszniejsze było to jak raz straszyli klienta że jak założy alarm to straci gwarancje na nadwozie.

  0
 • #5 04 Sty 2008 14:24
  Błażej
  VIP Zasłużony dla elektroda

  To jest właśnie standardowe postępowanie salonów samochodowych. byle wysłać auto do swojego serwisu. Dotyczy to nawet montażu radia i głośników w przewidzianych na to miejscach. A, jak kolega kzaw napisał, jakość tych usług często pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo dochodzi standaryzacja montażu - we wszystkich samochodach tak samo umieszczony wyłącznik serwisowy...
  Najlepiej by było, gdybyś udał sie do rzecznika praw konsumenta z warunkami gwarancji i dokładnie się dowiedział. Bo często jest to zastraszanie klienta, a salony w sytuacjach spornych wycofują się. Bo jeśli dokonasz montażu w profesjonalnym zakładzie i otrzymasz na to papiery, to nie powinni mieć podstaw do anulowania gwarancji.

  0
 • #6 04 Sty 2008 14:29
  rilicek
  Poziom 10  

  kzaw napisał:
  Zakładając cokolwiek musisz i tak podpiąć się z zasilaniem i z masą.

  Właśnie dlatego zastanawiam się nad urządzeniem z własnym zasilaniem (np. mały akumulatorek lub akumulatorki AA o obniżonym efekcie samorozładowywania).

  kzaw napisał:
  Ale skuteczność takiego zabezpieczenia spada.

  Jeżeli urządzenie wyśle SMS'a zanim złodziej je zniszczy to spełni ono swoją funkcję i będzie w 100% skuteczne. Załóżmy, że urządzenie leży swobodnie pod siedzeniem, jeżeli urządzenie zdąży wysłać SMS'a zanim złodziej je znajdzie i zniszczy to mamy 100% skuteczność. Nie wiem ile trwa wysłanie SMS'a ale jest to chyba dosyć krótki czas.
  Oczywiście urządzenie będzie skuteczne o ile będzie się dbać o to, by akumulatorek był cały czas dobrze naładowany.

  0
 • #7 04 Sty 2008 15:22
  kzaw
  Poziom 27  

  powiadomienie gsm musi otrzymywać jakiś sygnał aby sie mogło uzbroić, ze stacyjki, z centralnego zamka itp, ewentualnie z alarmu.Poza tym czy to czujniki ultradźwiękowe czy alarm czy powiadomienie gsm pobierają jakąs ilośc pradu i jesli miało to by sie odbywać z akumulatorka to nie możemy mówić tu o skuteczności.

  0