Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Challenger,po wymianie akumulatora nie działa syrena alrmowa

04 Sty 2008 12:18 2838 6
  • Poziom 2  
    Witam.Posiadam alarm challenger St 800P, po wymianie akumulatora przestała działa syrena alarmowa.Sam alarm wydaje się działać poprawnie,tj. pilot otwiera samochód( jedno mignięcie światłami), dioda w środku samochody przestaje migać, i zamyka samochód (dwa mignięcia światłami), alarm się uzbraja.Moje pytanie jest następujące, czy muszę sprawdzić samą syrenę, czy być może alarm wszedł w jakiś tryb awaryjny?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A co za filozofia sprawdzić i jedno i drugie?
    I jako trzecie sprawdź sobie, czy przypadkiem przewód od syrenki nie jest poprowadzony gdzieś w okolicach akumulatora i czy podczas jego wymiany, nie został uszkodzony.
  • Poziom 2  
    Samochód dopiero co kupiłem, więc opieram się na informacji od sprzedająceg, ale trochę mnie oświeciłeś bo zauważyłem że na klemie + jest trochę kwasu, może tu tkwi problem. Przeczytałem całą instrukcję alarmu i wydaje mi się że sam alarm jest ok.Przy okazji to jak bym musiał teraz odłączyć akumulator to co mam zrobić z samym alarmem?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ty sie skup na tej syrence. Sprawdź, z jest to syrenka z własnym zasilaniem, czy bez, odłącz ją od alarmu i sprawdź, czy działa. Przy okazji sprawdź, czy z alarmu wychodzi sygnał do syrenki.
    Usterki syrenek to dość częsta sprawa, a sama syrenka kosztuje niewielkie pieniądze. Jej wymiana, to też nic trudnego.
  • Poziom 14  
    Jeśli jest to syrena z własnym zasilaniem, to napewno ma swój odzielny wyłacznik (na obudowie syreny), moze poprostu jest wyłączona?
  • Poziom 2  
    Syrena ma własne zasilanie i jest na kluczyk, obecnie jest włączona i nie ma sygnału.
  • Poziom 20  
    nie działa podczas alarmu,czy tylko przy załączaniu i wyłączaniu?