Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampka ze skanera. Jak zrobić żeby działało?

04 Sty 2008 13:41 2488 1
  • Poziom 1  
    Witam jestem nowym użytkownikiem forum i też na elektronice znam się tyle że jak ktoś mi wytłumaczy jak coś zrobić lub mam gotowy schemat to potrafię prawie wszystko. Mam problem taki, widziałem filmik jak gościu ze starego skanera zrobił sobie lampke. Pomyślałem że też mogę sobie taką zrobić do oświetlenia klawiatury bo akurat mam taki stary skaner. Wyjąłem z niego wszystko tylko że się różni od tego z filmu, gościu miał jakiś oddzielny inverter napięcia który służył do zasilania lampy, i płytka z czytnikiem skanera była odzielna, a u mnie lampa (2) jest podłączona do płytki (3) na której jest czytnik skanera i to było na tym czarnym stelażu (1) to się poruszało i skanowało. Całość ta była połączona tasiemką (5) z tą główną płytką ze skanera (4) i tam się podłącza zasilanie. Może ktoś wie co zrobić żeby ta lampka działała, może da się tą płytkę jakoś przerobić albo od razu jakiś zasilacz podłączyć do lampy żeby świeciła.

Lampka ze skanera. Jak zrobić żeby działało?

z góry bardzo dziękuje za pomoc

tu jest strona gdzie ten gościu to pokazauje http://kipkay.com/ filmik: Recycled Scanner Hack

już mi znajomy pomógł z podłączeniem tego.
  • Admin grupy audio
    Witam

Inwerter do zasilania świetlówki masz na płytce z elektroniką głowicy.
    Na Twoim zdjęciu jest to płytka oznaczona jako 3, w prawym dolnym rogu masz widoczny transformatorek i dwa tranzystory - to jest właśnie inwerter.

Proponuję sprawdzić miernikiem, jakim napięciem jest on zasilany (zapewne 12V - choć niekoniecznie). Potem pozostaje podłączyć zasilanie w odpowiednie miejsce na płytce.
    Obawiam się, że będziesz musiał używać całej płytki nr.3 (na zdjęciu).

Pozdrawiam