Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radia Naviheaven - porównanie, testy

thevice 15 Feb 2013 00:19 197072 240
    agalecho
    Level 11  
    NA-7495GPS
    No i nie jest tak malinowo jak myslałem,wystąpił problem jak u kolegi Ad_am-Automapa pracuje prawidłowo ale po wyłączeniu zapłonu i powtórnym odpaleniu nie trzyma ustawień,nie zapisuje,brak nowych plików na karcie-pomocy-może ktoś miał ten problem,czy jest na to jakaś rada?????
    Ad_am
    Level 12  
    Drążę dalej temat, wychodzi na to, że WinCE nie chce pisać na karcie SD, a przynajmniej nie mogę nic zapisać Explorerem, FileManagerem itd. Być może uda się przynajmniej skopiować konfigurację z karty do folderu Application Data, gdzie zapisywał dane program. Kwestia czy pójdzie to z batcha/skryptu, może trzeba będzie kawałek mini-programu napisać (EXE żeby można go było wskazać w ustawieniach radia) - żeby skopiował konfigurację i odpalił AM.
    agalecho
    Level 11  
    NA-7495GPS
    Mam przenośną nawigację z tym samym Windowsem(Goclever Navio400),nie znam się na programowaniu,więc wpadłem na pomysł -skopiowałem cały program ze swoimi ustawieniami,skórkami itp.Podejrzewam,że również jakiś plik z konfiguracją.
    Przy pierwszym odpaleniu w radio radość bo wszystko jest,ale wyłączyłem kluczyk,10s,odpaliłem drugi raz i znowu ustawienia początkowe i zero moich zmian.
    Teraz to już wymiękam,czy Windows tego radia kasuje pliki konfiguracyjne po uruchomieniu ?

Dodano po 4 [godziny] 51 [minuty]:

NA-7495GPS
    OK.jestem dzisiaj w Warszawaie i pojechałem do dustrybutora marki Naviheaven-ul.K.Wyki 2c.jak się okazuje jest tam też serwis.Dowiedziałem się,że znają problem,i trzeba im zostawić radio na dobę i po problemie-podobno problem tkwi nie w oprogramowaniu ,a jest to wada konstrukcyjna urządzenia(brak zasilania w jakiejś części modułu navi ??-tłumaczenie nie było dla mnie zrozumiałe).Mogli by informować o tym przy zakupie-no ale może sprawa wypłynęła nie dawno.Proszą o kontakt mailowy na Naviheaven.pl wszystkich,którzy zakupili te radia i mają taki problem.Radio odbiorę w czwartek,wcześniej nie mogę i ew.wrzucę komentaż jak się sprawy mają.
    Jeśli chodzi o inne funkcje radia nie mam zastrzeżeń-prosto jasno i wygodnie z dobrym dźwiękiem.
    POZDRAWIAM.
    milinet
    Level 11  
    Witam. Czy w 7495 można jednocześnie słuchać radia/płyt i korzystać z nawigacji? Jeśli tak to co się dzieje kiedy z navi leci komunikat?
    Alfred_92
    Level 33  
    agalecho wrote:
    NA-7495GPS
    Mam przenośną nawigację z tym samym Windowsem(Goclever Navio400),nie znam się na programowaniu,więc wpadłem na pomysł -skopiowałem cały program ze swoimi ustawieniami,skórkami itp.Podejrzewam,że również jakiś plik z konfiguracją.
    Przy pierwszym odpaleniu w radio radość bo wszystko jest,ale wyłączyłem kluczyk,10s,odpaliłem drugi raz i znowu ustawienia początkowe i zero moich zmian.
    Teraz to już wymiękam,czy Windows tego radia kasuje pliki konfiguracyjne po uruchomieniu ?

Dodano po 4 [godziny] 51 [minuty]:

NA-7495GPS
    OK.jestem dzisiaj w Warszawaie i pojechałem do dustrybutora marki Naviheaven-ul.K.Wyki 2c.jak się okazuje jest tam też serwis.Dowiedziałem się,że znają problem,i trzeba im zostawić radio na dobę i po problemie-podobno problem tkwi nie w oprogramowaniu ,a jest to wada konstrukcyjna urządzenia(brak zasilania w jakiejś części modułu navi ??-tłumaczenie nie było dla mnie zrozumiałe).Mogli by informować o tym przy zakupie-no ale może sprawa wypłynęła nie dawno.Proszą o kontakt mailowy na Naviheaven.pl wszystkich,którzy zakupili te radia i mają taki problem.Radio odbiorę w czwartek,wcześniej nie mogę i ew.wrzucę komentaż jak się sprawy mają.
    Jeśli chodzi o inne funkcje radia nie mam zastrzeżeń-prosto jasno i wygodnie z dobrym dźwiękiem.
    POZDRAWIAM.

I jak się sprawuje radio po naprawie?
    Ad_am
    Level 12  
    Start Automapy udało mi się odblokować szybciutko, za to pozostał wspomniany problem z zapisywaniem konfiguracji, tzn. ustawienia giną po ponownym odpaleniu auta.

Wypracowałem własne rozwiązanie zastepcze, właśnie je testuję. A jak sprawują się radia po serwisie? Jak szybko to poszło?
    agalecho
    Level 11  
    NA-7495GPS
    Po naprawie lub jak mówią w saerwisie usunięciu błędu konstrukcyjnegu wszystko gra,założyłem do samochodu ,jeżdżę i już zapomniałem o sprawie - radio sprawuje się bez zastrzeżeń i napewno lepiej brzmi i jest bardziej praktyczne niż firmowy badziewiak z Chryslera.
    Automapa normlnie funkcjonuje-zapisuje ustawienia(chociaż mam problem z synchronizacją czasu,może wersja nie taka,już tak kiedyś miałem i wgrałem inna i było ok.narazie nie ruszam tematu bo nie mam czasu),naprawa jest od ręki.
    Pozdrawiam.
    Ad_am
    Level 12  
    Dobrze wiedzieć, podeślę chyba też swoje do serwisu w dogodnym momencie (tak dla porządku, mój "patent" ze skryptem działa OK).

Kol. Milinet - tak, można mieć radio/USB i nawigację jednocześnie. Ustawiamy po prostu stację radiową albo folder do odtwarzania z USB i naciskamy przycisk NAVI. Muza leci dalej, komunikaty głosowe z nawigacji lecą na przednich głośnikach, tylne chyba są częściowo przyciszane, głowy nie dam.

Notabene muza jest całkowicie wyciszona w momencie rozmowy telefonicznej - oczywiście o ile telefon został sparowany z radiem...
    agalecho
    Level 11  
    NA-7495GPS
    Jwszcze jedno pytanie do kolegów-czy w tych radiach jest możliwość wejścia na pulpit WinCe ???podobnie jak w nawigacjach przenośnych.Np.aby zmenić czas w systemie lub wgrać opcjonalne oprogramowanie pod WinCe-to tak z ciekawo,sci - może ktoś w tym temacie ma jakieś doświadczenia??
    Ad_am
    Level 12  
    Nie sprawdzałem bardzo dokładnie, ale dostęp jest tylko do systemu WinCE 6.0 GPSBox'a - reszta radia chyba chodzi na osobnym procku/systemie. Dostęp do Windowsa jest możliwy, można np. ściągnąć "Apteczkę" programów do nawigacji z my-navia.pl, wgrać na kartę i zamiast pliku startowego nawigacji wybrać np. Total Commander dla PocketPC/WinCE. Można wtedy wejść na Panel Sterowania itd.
    Przy grzebaniu bardzo mi się przydał plastikowy rysik od innej nawigacji - wszystko jest tyci tyci, paluchem trochę trudno. "Dwumlask" wymaga pewnej wprawy - musi być odpowiednie opóźnienie między kliknięciami.
    agalecho
    Level 11  
    NA-7495GPS
    Dzieki za podpowiedź,mam problem z czasem w nawigacji(mam czs +8 godzin,jak w Pekinie :)) wię cpomyślałem,że AM ściąga czas systemowy z Gpsbox'a,a nie z satelity i chciałem go przestawić w systemie-może to pomoże-chyba ,że ktoś ma inne sugestie.Pozdrawiam
    Ad_am
    Level 12  
    Na pewno pomoże, ja oprócz złego czasu miałem rok 2055 :D
    agalecho
    Level 11  
    NA-7495GPS
    I pomyśleć jak chińska myśl techniczna wyprzedza konkurencję o 42 lata-i chyba temat tego radia można zakończyć-mam nadzieję,że więcej kwiatków nie będzie :bye:
    lukaszbubilek
    Level 2  
    naviheaven NA-7095 w jaki sposób otworzyć film z nośnika usb. niestety szukanie po necie na nic się nie zdało a gość sprzedając miał tylko pudełko proszę o pomoc plis
    bziumak
    Level 12  
    NA-7495GPS
    Panowie, czy zmiana softu w serwisie wykonywana jest od ręki, czy trzeba zostawiać radio i czy radio trzeba wymontować, bo u mnie zamontowane raczej na sztywno i nie chce tego rozbierać?

Dodatkowo zastanawiam się czy odnośnie podświetlenia nie ma w wince w jakimś pliku konfiguracyjnym parametru 1,2,3, żeby można było zapisać inny przez totala i się cieszyć zmienionym podświetleniem, bo strasznie mi w nocy jak odpalam samochód wali po oczach dimm 1 :)
    agalecho
    Level 11  
    Pisałem już wyżej-poinformowano mnie,że problemy z AM i brakiem zapisu konfiguracji leżą w błędzie konstrukcji modułu nawigacji nie w sofcie(bo to przecież win ce)-brak zasilania,jak się domyślam na slocie karty.Radio trzeba zostawić na dzień w serwisie-nie pytałem,czy zrobią od ręki-możesz zapytać.Jasność wyświetlacza reguluje oprogramowanie radia ,a nie modułu gps,do którego łatwo się dobrać programem "APTECZKA" z my-navia.pl(a to jak się orientuje dwie niezależne jednostki-moduł działa na Wi Ce 6.0 a radio nie mam pojęcia) i jak widzę na forach nikt do oprogramowania radia się nie dobrał.
    bziumak
    Level 12  
    Pytałem o wgrywanie softu, bo dostałe następującą odpowiedź z serwisu:
    1) Tutaj jest jakis problem z wersją oprogramowania radia. Trzeba radio do nas przeslać, panowie serwisanci wgrają nowsza wersje softu i bedzie ok

Pliku oczywiście nie chcieli udostępnić. Jak dla mnie to aktualizują firmware i tyle, ale nie wiem, w sumie.
    agalecho
    Level 11  
    NA-7495GPS
    Tak jak pisałem ,nie sądze aby była to kwestia softu.
    Po pierwsze zaraz by się znalazł ktoś kto by wrzucił na fora taki plik z instrukcją wgrywania,na przykład serwisant.Gdyż jak widać jest to wada wszystkich radyjek w tym modelu i zaoszczędził by sobie roboty bo musi to robić na gwarancjii-w domyśle -za darmo.
    Po drugie,sądze,że jest to problem z zasilaniem slotu karty lub układu zawiadującego procesem zgrywania danych na kartę-fachowcem nie jestem,ale to tak na zdrowy rozum :).
    A wnioskuję to z tego,że po tej tkz.naprawie,jeśli będziesz chciał zresetować guziczkiem radio to radio owszem , ale moduł nawigacji się nie resetuje(trzeba odłączyć zasilanie od radia,aby tego dokonać,więc już możesz zamontować sobie w wygodnym miejscu odćięcie prądu aby nie wyciągać radia jak zawiesi się nawigacja)-wniosek z tego taki,że napięcie podtrzymujące pamięć(+12 nie wyłączne kluczykiem)jest podpięte gdzieś do zasiłania modułu "na krótko" i na stałe(brak możliwości resetu).Radio jest niestety gdzieś niedopracowane-to koszt jaki ponosimy kupując sprzęt 3-4 razy taniej niż Sony ,Philips lub inny Pioneer.
    Choć nadal jestem fanem tego radia,bo na droższe mnie nie stać :) - pozdrawiam.
    skaktus
    Level 37  
    Panowie - ma ktoś foto jak wygląda radio z tyłu ? Patrząc na pródz, radio jest bardzo podobne do mogelu GMS 6203 i nie wiem co wybrać...Cena podobna.

Ps-Naviheaven czyta filmy divx z napisami i polskimi czcionkami / filmy hd w divix ?
    miescik
    Level 10  
    NA-7196
    Witam.w
    Mam problem z aktualizacja navigacji urzadzeniu Na-7296.
    Dział pomocy z serwisu MapaMap umywaja rece moze uda wam sie pomoc.

1.Sformatowałem kartę w systemie plikow FAT
    2.Zainstalowałem MAPAMAP SD TOP 7.4.2 PL-2012Q4 według instrukcji normalnie w komputerze na systemi windows 7
    3. Wgrałem na kartę plik o nazwie CANVA.INF ze sciazka SDMMC/Mobilenavigator/mobilenavigator.exe
    4. Plik CANVA wrzuciłem luzem na karte

I nie działa.

5. Po właczeniu navigacji pojawia sie informacja CAR NAVIGATION SYSTEM
    6. Równiez próbowałem z plikiem YFAutorun.INF i tez nic
    Przed włączeniem nawigacji zauwazylem ze na górze ekranu pojawiła sie inforamcja: User loud off no disc
    karta SD to 1GB
    Posiadam GPS-BOX 2

Prosze o POMOC
    skaktus
    Level 37  
    Scieżkę masz złą...Prowadzi do mobilenawigator.exe a powinna do pliku AM czyli zazwyczaj wamc.exe
    artugaw
    Level 2  
    NA 7595 Pomocy ....JAk zaprogramować sterowanie w kierownicy ?

Witam pomóżcie please!!. : jak naciskam poszczególne przyciski w kierownicy pojawiają mi się odpowiednie wartości przy okienku AST: FA, DF, F0...itp tylko nie wiem jak je przyporządkować do poszczególnych funkcji ...kombinowałem na wszelkie sposoby ...i nic . pomóżcie
    dzięki
    art

Dodano po 1 [minuty]:

sorki z tym sterowaniem w kierownicy to oczywiście chodzi o NA-7495GPS
    miescik
    Level 10  
    Na-7296
    Witam. Nadal mam ten sam problem z nawigacja, nie moge znaleść pliku AM, moze musze go wgrac. Na karce sa dwa katalogi MapaMap i MobileNavigator oraz plik CANVIA.INF
    Jak mam znaleść AM
    skaktus
    Level 37  
    Canva.inf, otworzyć w notatniku i w nim wskazać dokładnie ściezkę do mapy.

Widze że to radio jest jakieś trzepnięte, jak produkty Canva i poprzednie Naviheaven, ja tego jednak nie kupię.
    lukaszbubilek
    Level 2  
    aviheaven NA-7095 błagam instrukcja obsługi, lub jaki typ video żeby oglądać z usb. PROŚĆ
    :cry:
    agalecho
    Level 11  
    A kto jest producentem marki Naviheaven,i gdzie,bo ja znam tylko stronkę polskiego dystrybutora.Może masz dostęp do strony producenta w Chinach-jakieś nowe softy,tapety itp.itd :)
    przecin1
    Level 9  
    Ad_am wrote:

Kol. Milinet - tak, można mieć radio/USB i nawigację jednocześnie. Ustawiamy po prostu stację radiową albo folder do odtwarzania z USB i naciskamy przycisk NAVI. Muza leci dalej, komunikaty głosowe z nawigacji lecą na przednich głośnikach, tylne chyba są częściowo przyciszane, głowy nie dam.

Jesteś tego pewien? U mnie niestety po wciśnięciu w menu głównym "navi" wyłącza odtwarzanie USB :( a nie wyobrażam sobie kilkugodzinnej jazdy będąc zdanym tylko na monolog Hołowczyca ;)

EDIT: JUŻ WIEM, TRZEBA UŻYĆ PRZYCISKU NAVI/MENU A NIE PRZECHODZIĆ PRZEZ MENU GŁÓWNE
    mirek210
    Level 16  
    miescik wrote:
    Na-7296
    Witam. Nadal mam ten sam problem z nawigacja, nie moge znaleść pliku AM, moze musze go wgrać. Na karce są dwa katalogi MapaMap i MobileNavigator oraz plik CANVIA.INF
    Jak mam znaleść AM

Na karcie musisz mieć plik canva.inf jak dobrze napisałem a wpis powinien wyglądać tak :\SDMMC\Automapa Eu\Automapa Eu.exe w załączniku wstawiam gotowy plik do automapy.
    Jeśli będą jeszcze problemy proszę pisać.
    Plik canva rozpakowujemy i kopiujemy na sd a nie do pliku z auto mapy.
    1. Instalujesz auto mapę na sd ,a potem kopiujesz plik canva .inf i musi ruszyć.
    2. na karcie musi być zainstalowana tylko jedna mapa ,nie może być jednocześnie mapa map i auto mapa ,ja polecam osobiście auto mapę ,ponieważ nigdy nie miałem z nią problemów i nie zawiodła mnie .
    skaktus
    Level 37  
    Plik Canva.inf mozna edytować w notatniku i wpisać ścieżkę taką jak potrzebujemy.