Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radia Naviheaven - porównanie, testy

04 Jan 2008 16:55 195092 240
  • Level 13  
    Witam.
    Zakupiłem sobie do auta takie radyjko, jest już po montażu i paru kilometrach odsłuchu. Firma mało znana, naviheaven. Google na jej temat prawie że milczy, a na allegro zatrzęsienie. Trochę się bałem, że kupię jakieś chińskie badziewie, ale było tanie, więc zaryzykowałem. Piszę to, bo sam nie mogłem znaleźć żadnych opinii o tym producencie, może ktoś inny się waha i będzie szukał.

A więc po kolei:

radio 4x60W, cd, mp3, usb, karty sd.
    montaż - pierwszy raz w życiu to robiłem i bezproblemowo.
    standardowe kostki iso, nie wiem tylko czy wyjścia głośnikowe nie mają odwróconych biegunów w stosunku do standardu (górne i dolne styki). Ja musiałem odwrotnie montować przy głośnikach.
    Instrukcja po polsku, z tym, że miejscami wygląda jakby ją arab z chińskiego tłumaczył. W kwestii montażu niezbyt pomocna dla laików (chociaż z tym dałem sobie radę, a uważam się za laika).
    Ale od czego elektroda :)

Obsługa - intuicyjna, radio montowałem w hondzie concerto, bardzo ładnie pasuje, wygodny dostęp (oprócz odwrotnego rozmieszczenia kostek iso i wtyku antenowego -trochę gimnastyki przy ostatecznym podłączaniu).

Dźwięk - radio podłączone do phonocarów y-line, zestaw woofer + tweetery z "kultowymi jedwabnymi" kopułkami (allegro), zaskoczony byłem że tak ładnie gra radyjko z najniższej właściwie półki (200zł). Same tweetery może troszkę syczą, no ale w końcu "syki" ;) Woofery - żadnego tłumienia drzwi, głośnik, kabel, radio i już. Przyjemny bas, przejrzysty sopran, nic nie charczy nie buczy nie strzela. Jakościowo porównywalna do domowych wież.

Także, jak ktoś ma wymagania takie jak ja - żeby tanio i przyjemnie grało bez zniekształceń, polecam sprzęt.

Co do muzyki - nie mam pojęcia jak ten zestaw zachowa się przy muzyce wymagającej więcej basu (rap, techno, drums?), basowe umcanie z kilometra to nie moja bajka, do rockowych staroci jest idealnie.

W razie jakichkolwiek pytań - piszcie śmiało :)
  • Level 12  
    NO a co mógł byś powiedzieć o wyświetlaczy jak się sprawuje ,kolory są tak koszmarne jak np w Noki 3510i lub też 3220 czy może całkiem niezłe jak w nowszych telefonach klasy N70 itd. Mógł by ktoś zapodać jakieś zdjęcia jak to świeci podczas pracy albo filmu lub choć z jaką jakością wyświetla MENU
  • Level 13  
    Nie wiem czy mówimy o tym samym modelu radia, moje to najtańsze cd/mp3/usb. Znajdę chwilkę to porobie wieczorem kilka zdjęć. Wyświetlacz to najzwyklejsze lcd z niebieskim podświetleniem. Trochę brakuje opcji regulacji natężenia podświetlenia, przy niefortunnym umiejscowieniu radia, w nocy może dawać po oczach.
  • Level 10  
    Witam. Ja kupiłem sobie taki model tego radyjka :) Ładnie sie prezentuje tylko niestety coś mi przy odtwarzaniu filmów tnie się. :( Ciekawy jestem czy można jemu wgrać jakiś nowszy soft? Ma może ktoś dojście do jakiegoś większego opisu tego radia po polsku? Pozdrawiam
  • Level 10  
    Witam,
    Mam mały problem ponieważ kupiłem sobie radio tej firmy ale nie dostałem do niego instrukcji bo znajomy jej nie miał i teraz nie weim jak dokładnie go obsługiwać i moja prośba czy ktoś mógł by mi taką instrukcję przesłać na meila? mój meil michal.grab(malpa)vernicolor.pl .
    Z góry dziękuję

PS wie ktoś gdzie można znaleźć pilot do takiego radia bo mój działał przez pewien czas i zaczeło się coś z nim dziać i go rozkręciłem żeby zobaczyć co i jak no i nie da się go już złożyć :(:( :cry:
  • Level 15  
    witam, może ktoś wrzucić fotkę takiego radia (NH 0701)
    podczas pracy?
    :)
  • Level 15  
    temat stary ale odkopię. Mam radio naviheaven zw5038 od lutego i od początku były z nim problemy. Nie chciało się włączać guzikiem (pilotem czasami dało radę), trzeba było resetować przed każdym włączeniem. Przy odtwarzaniu muzyki z pena miało zwiechy. W maju wysłałem je do serwisu i otrzymałem je kilka dni temu po n-tym przypomnieniu i straszeniu. Przyszło, na początku było tak samo ale po 1 dniu jest OK... wilgoć gdzieś weszła... nie wiem. Ogólnie było by w porządku ale... po kilku minutach słuchania radia wyłącza się lewy kanał (przód i tył). Co ciekawe dźwięki systemowe słychać dobrze. Muza z płyt i pena leci też na dwie strony. Sposób żeby to naprawić? Reset lub/i wyjęcie i włożenie panela!
    Narazie nie chce mi się bawić w serwisy, poczekam aż będzie się kończyć gwarancja i odeśle je jeszcze raz.
    Powiem tak. Albo trafił mi się wadliwy egzemplarz, albo wszystkie są kiblowate. Chętnie poczytam opinie innych opinii. Raz zrobiłem odstępstwo od "markowych" sprzętów (na próbę) i żałuję.
  • Level 22  
    heh ... no niestety chiński chlam wlasnie taki jest ... nie kupujcie samochodowych odtwarzaczy dvd i itp to juz wogule jest beznadzieja. Elektronika tam jest dobrana na minimum wiec nie dziwcie sie ze cos wam sie tnie. Na odtwarzanie filmow potrzeba troche zasobow sprzetowch ... a to kosztuje ...
  • Level 15  
    nie no Kolego filmy grają dobrze :) problem jest z tunerem FM. IMHO problem to dopracowanie bo te sprzety to jednak kombajny. A cena... ja zapłaciłem 700 zł a za firmowy odpowiednik dałbym 2700.
    Ale i tak nie polecam ;P
  • Level 11  
    Witam
    kupiłem sobie naviheahen zw-gps, kombajn z gps-em.
    Powiem tak, ja ogolnie jestem zadowolony. u mniw nie ma problemów z niczym(ja na razie:D). Troche dziadosko złazi panel.
    Nawigacja działa bez problemu. działają u mnie jak narazie igo i autopilot.
    Jak by ktoś wiedział jak uruchomic automape byłbym wdzięczny
  • Level 10  
    witam ja posiadam radyjko NaviHeaven ZW-2038 i jestem z niego baardzo ale to bardzo zadowolony .... moze dobrze trafilem ??? nie wiem ale mam to radyjko niecały rok..... TV chodzi bardzo ładnie po dodaniu anteny TV kanały radiowe tez super.... pomijając jedna wqrzającą opcję :) wyszukiwania stacji jak zaniknie i po przejeździe pod przewodami wysokiego napięcia trzeba czekac kilka sekund zanim znajdzie z powrotem stację ;) teraz dokupilem wzmacniacz antenowy i się zobaczy ... radyjko zasila łącznie 8 głośników w tym 4 basowe na wzmacniaczu magnata i reszta glosników magnat .... radyjko spokojnie wytrzymuje obciązenie i gra bardzo czysto nawet po podglośnieniu na maxa ..... a najbardziej zaszokowala mnie ostatnia sytuacja.... a więc .. bawiłem się troche preparatem do odgrzybiania klimatyzacji i chyba troche przesadziłem :P piana się zamieniła w wodę (jakiś płyn) i dostała się do samego radia :( .. wszystkie kanały się wyłączyły ale przed tym pojawił mi się komunikat na monitorku czerwonymi literami że cos jest nie tak........ i ze zalezane jest wyłączenie sprzętu..... po godzinie właczylem radio i dalej nic ... załączyl się tylko wzmacniacz.... myślalem ze tak jak to czesto bywa poszły koncówki mocy i juz szukałem nowego radia kiedy na drugi dzien radyjko zaczęło normalnie działać i tak gra do dzisiaj i jest w śweitnej formie..... :) myśle ze po prostu bylo zwarcie i radyjko wyłaczyło kanały do momentu kiedy woda nie wyschła i układ zaczął działać poprawnie... bo wiem że takie układy rozłanczające są ale nie sądziłem ze w takim "tanim radyjku"

pozdrawiam wszystkich :)
  • Level 10  
    Witam ! Dostałem radio Naviheaven NA-5095 - jak narazie wszystko ok :) Problem był jak na razie jedyny - mianowicie automatyczne zamykanie i otwieranie panela - coś pierdziało coś buczało, zacinał się itp. odwiozłem do sklepu - koleś rozebrał, okozało się, że odkęciła się jedna śrubka trzymająca silniczek. Kolo dokręcił i śmiga jak ta lala :) Powiem tak - gra bardzo ładnie i mocno, masa regulacji, od dźwięku przez zakresy radia po wyświetlacz. Podłączyłem do niego 6 głośników w aucie i jestem bardzo zadowolony. Podbija dźwięk super. Obsługa prosta, jednak trzeba się przyzwyczaić. Monitor czyteny, ładnie wszystko wygląda, ogólnie radio sprawia wrażenie solidnie wykonanego. Guziki itp wszystko trzyma się kupy, wygląd - dość estetyczne bez zbędnych bajerów. Ekran dotykowy bez zarzutów.

Powiem tak - z moich obserwacji wynika - że jest tam wgrany zwykły "soft", który jest wgrywany do tanich odtwarzaczy DVD. Jest to dokładnie to samo. Drugim "programem" jest tak jakby "drugi soft" obsługujący dotykowy panel no i funkcje nie związane z wyświetlaczem. Jak ktoś się zainteresuję - wrzucę fotki, może jakiś filmik jak to chodzi wszystko ;)

• Moderator of CarAudio
    Ta solidność wykonania ma się nijak do tej śrubki , która odkręciła się zaraz po zakupie ... co będzie za miesiąc? Moja rada ... zostaw papiery gwarancyjne gdzieś na wierzchu, żeby ich nie szukać jak będą potrzebne .

PS: odkopałeś temat tylko po co ?
  • Level 1  
    ja kupilem takie radio jakis czas temu i mimo roznych opini ze to kibel u mnie gra pieknie i jestem zadowolony a jesli sie rozpadna srubki i cos z niego wyleci to na pewno o tym napisze.
  • Moderator of GSM
    Może dla ciebie pięknie bo chyba nie miałes porównania z inną jednostką.Ale ważne że tobie się podoba....
  • Level 11  
    Pytanko mam odnośnie softu do radyjek naviheaven. Czy gdziekolwiek można znaleźć jakiś soft? Chodzi mi o to żeby szło poprawić czcionkę, zwiększyć ją może bo jak są małe litery to strasznie trudno jest się doczytać :D
  • Level 2  
    Witam. Mam pewien problem , kupiłem NAVIHEAVEN z dvd (bez wyświetlacza) trzeba podłączyć zewnętrzny monitor. ale nie w tym rzecz.Nie mogę znaleźć nazwy modelu? nie dostałem od sprzedającego instrukcji i teraz mam pewne kłopoty z obsługą. Czy jest jakaś ogolna instrukcja albo jak dotrzeć do nazwy modelu? Jeśli ktoś może mi cokolwiek poradzić to czekam i z góry dziękuję:|
  • Level 2  
    Witam, kupiłem ZM-2038 gra super,jednak przy pierwszym włożeniu płyty odtwarza za każdym razem , ale nie wydaje CD. Co może być przyczyną ? Może ktoś ma instrukcję w j.polskim ?
  • Level 10  
    Witam.
    Kupiłem auto a z nim radio - jeden z modeli NAVIHEAVEN nie znam modelu a obsłużyć się nim też nie za bardzo wiem jak... Podsyłam zdjęcia - moze ktoś mi podpowie jaki to model zebym mógł znaleźć później instrukcję obsługi?
    Oto to radyjko:

Może ma ktoś instrukcje obsługi i mógłby użyczyć w postaci zdjęć bądź jakiegoś innego pliku tekstowego?

Narazie problemy jaki zauważyłem to trzeszczenie w głośnikach, skaczący ekran podczas oglądania teledysków, oraz najważniejszy mankament jedyne radio jakie mi łapie to ESKA... Próbowałem wyszukać na FM2, FM3, AM... innych stacji ale nie mogę nic innego znaleźć... no... jeszcze radio ojca łapie - ale tamtego słuchać przecież nie będę ;)
    PZDR
  • Level 2  
    Witajcie, 2 dni temu kupiłem radio NAVIHEAVEN model NA-7095 no i czekam na nie ale zanim je dostanę to chciałbym sie zapytać czy może miał już ktoś z was to radyjko i czy ciężko jest je podłączyć, a co najważniejsze to jakie ma wejście na antenę radiową??? antenę TV kupiłem tez w tym samym sklepie więc nie będzie problemu z podłączeniem, Ja mam końcówkę anteny standardową dla golfa3 ale zastanawiam się czy czasem nie zakupić juz przejściówki, więc jeśli ktoś z was miał do czynienia z tym modelem to prosiłbym o udzielenie jakichkolwiek informacji na ten temat, z góry dziękuję.
    NIżej prezentuję zdjęcia tego modelu

O mały włos bym zapomniał. O co chodzi z tym czerwonym kabelkiem który jest po lewej stronie radia, przy antenie też są 2 kabelki czarny i czerwony, gdzie się je podłącza???
    Z góry sorki za moje laictwo w tym temacie
  • Level 9  
    Opinia ;)
    Kupilem niedawno takie radio:
    (wszystkie zdjęcia z strony www.naviheaven.pl)

Quote:
    Pamięć antywstrząsowa MP3 - bez obraniczeń
    Wyświetlacz LCD
    Moc 4 x 60 Watt
    Zdejmowany przedni panel
    Odczyt muzyki wyłącznie z kart SD/MMC oraz USB (pendrive)
    Chinche RCA + AUX
    Equalizer - FLAT, CLASS, POP, ROCK...

Tak wyglada cala zawartosc paczki:

Paczka: ładnie zabezpieczona, opakowana i przyszla w 2 dni od przelewu.

Instrukcja: Po polsku i angielsku... właściwie to po angielsku i przetłumaczona na polski chyba przez jakis program do tłumaczenia ;) ale zrozumiala, tylko mało szczegółowa, wystarczyło żeby podpiąć poprawnie

Sposób montażu:
    GDYBYM posiadał w aucie wtyczke ISO oraz kieszeń na radio to podłączenie całości trwało by pare chwil. W moim przypadku, po zakupie wtyczki ISO i chwili pracy piłką i pilnikiem nad tapicerką, radio przytwierdziło się do auta nawet elegancko.

Obsługa: W pierwszej chwili nieco ogłupia fakt że nie ma nigdzie przycisku "play" ktory zazwyczaj jest jednym z najczęśiej, a czesto jedynym, uzywanym przyciskiem w radiu. Jednak gdy juz człowiek nauczy się który z nich odpala muzykę to trafienie w niego paluchem jest dość proste.
    Pokrętło głośności nie jest tylko pokrętłem, ale można nim też "kliknąć", czynność ta zmienia funkcje pokrętła (głośność i jakieś basy chyba,kilka tego jest) było by to bardzo wygodne gdybym tylko kiedyś zapragnął robić pokrętłem coś innego niż przyciszać radio gdy słysze "papiren bite" od smerfa zza okna :)
    Większości przycisków pewnie i tak nigdy nie nacisnę, ale wyglądają profesjonalnie :D

Panel po odpięciu od razu chce wypadać na podłogę, ale da się przeżyć.
    Pilot: Jak widać na zdjęciu z paczki, szara płytka i pełno przycisków. Chwyta spoza auta ale trzeba dość dobrze wycelować. Zawsze się zastanawiałem po co właściwie pilot do radia samochodowego, ale po namyśle wsadziłem go do kieszeni za fotelem kierowcy i jak ktoś z tyłu będzie wołał o głośniej to sobie sam przygłośni.

>>>>>>>>>>Najważniejsze<<<<<<<<<
    Jakośc muzyki: Jak na moje 4 najtańsze głośniki to i tak efekt jest bardzo dobry, podpiąłem radio eksperymentalnie w miejsce radia w aucie znajomego "audiofila" (zawsze pukam się znacząco w głowe wymawiając to słowo) i według jego opini "ujdzie"

Podsumowanie:
    Jak dotąd żadnych problemów czy skarg.
    Jeśli chcesz mieć fajne radio za niską cenę to polecam. Jeśli chcesz mieć zajebiste radio z zajebistą metką a cena nie gra roli to odradzam.
    I jestem zadowolony z zakupu :)
  • Level 9  
    Siema. Kupiłem ostatnio Radio samochodowe z DVD NAVIHEAVEN
    [ZW-2035, 3.5"]. Jest to używka. Kupiłem je od kumpla, papiery dostane za tydzien. Mam takie pytanie, mianowicie czy da się ściągnąc panel przedni ?
  • Level 16  
    Witam.
    Pomiędzy Naviheaven a 3501 GMS jest przepaść , cyfrowa matryca o rozdzielczości
    800/400 pozwala oglądać dvd nawet w bardzo słoneczny dzień, a w nocy jest wygaszacz ekranu lub przyciemnienie d0 80%, jakość dzwięku też jest lepsza aczkolwiek w naviheaven nie jest zła i ogólnie tylko mleko zamiast obrazu
    w nocy żarówa,

Troszke prymitywne menu jest w canvie albo naviheaven jak z atari , rozdzielcziść
    100/25 :)
    za 100zł drożej można mieć GMS i dwa lata gwarancji...jedynie nie posiada tunera telewizyjnego lecz każdy kto miał tv w samochodzie wie ,że to bezsensowny gadget chyba że taxi..to jescze
  • Level 17  
    Wiec tez sie wypisze troszke na ten temat.
    Dostałem w spadku po bracie wlasnie radio tej firmy(sprzedawal auto itd)

Wiec tak- moc 2x60 do jvc czy alpiny 2x50 ma sie nijak bo o wiele slabsze (mowa oczywiscie o max czyli 2x60).
    Szybciej nagrane plyty -ma problemy z czytaniem i kolejny minus nie ma sterowania subem (akurat taki model).
    Przy odpalaniu radia czy auta kopie (nie zawsze) w suba i niekiedy sie zawiesi przy tym.
    Jesli chodzi o wyswietlacz tragedi nie ma (jest dobry).
    Menu to jak napisal pablo (naprawde dziwne.)
    Ciezko zakłada sie panel wrecz tragicznie(tez taki model).
    Pdrive czyta dobrze.
    Jesli chodzi o minusy to jeszcze cos dało by sie znalezc .
    Jest jednak rzecz ktora pozwoliła jezdzic temu radiu w moim aucie-dzwiek był naprawde dobry (pomyslałem sobie ze obczaje menu poustawiam wzmaki i bedzie gitara) ale tak sie nie stało wiec wstawiłem moje jvc kd na stare miejsce.
    P.S. za te monety jest warto dla poczatkujacych. mowa o (759280060
    num aukcji)
  • Level 10  
    znajomy ma radio tej wlasnie firmy, po miesiacu przestalo czytac karty SD, po 2 wyswietlacz zaczął "świrowac", wiesza sie co chwile. Co do jakosci muzyki.. Gora "w miare", niższe tony - tu już gorzej. Raczej odradzam, zdecydowanie lepiej kupic cos uzywanego w tej samej cenie.
  • Level 16  
    Tak dokładnie , GMS ma sterowanie subwooferem oraz korektor do suba 70HZ/90/100/120 + regulacje natężenia suba albo całkowite off, canva
    zawiesza się i są problemy z czytaniem usb, jeżeli oglądasz dvd to czerwone twarze i rozmazany obraz w canvie doprowadza do szału a w zimie padją
    taśmy od panela ,
  • Level 12  
    Witam.
    Zakupiłem sobie model NA-4195 i puki co na niego czekam.Ale ogólnie mam takie pytanie czy ktoś miał z nim do czynienia czy jakim kol wiek radiem tego producenta posiadające BT.

Posiadałem przed tem radio Maquma modelu nie pamiętam ale miało BT i powiem tak w sumie samo radio ładnie pykało na 6 głośnikach ale połączenie BT z telefonem potrafiło świrować, odtważanie muzy po bt na głośniki to trAGEDIA BYŁA. SAMO RADIO MAQUMY CHODZIŁO różnie CZASAMI JAK ZAPOMINAŁO Różnych FUNKCJI(OTWIERANIE PANELA,ZATRZYMYWANIE SIĘ PRZY STACJI RADIA JAK ZNALAZŁ) TO MUSIAŁEM KOSTKĘ WYPIĄĆ oB NIE CHCIAŁ DAĆ SIĘ ZRESETOWAĆ.

RADYJKO ZAŚ KTÓRE TERAZ ZAKUPIŁEM firmy naviheaven posiada BT w wersji 1,2 więc powinno być ok bo standartowo w telefonach jest 1,2 no w leprzych 2,0. Ma osobny mikrofon do gadania co mi się bardzo podoba , odtważa dvd i dvx z polskimi napisami ale jak to bedzie wyglądać wyjdze w praniu. Z tego co widać na stronie producenta ma fajne menu bardzo przypominające to z mojego iPhona:P. Jeszcze rzecz która mnie w tym temacie interesuje ciekaw jestem co znaczy napis iPod ready??? Pewnie prawie jak HD ready:P

Dobra wystarczy jak będę miał radyjko w użytkowaniu na pewno zdam relacje jak się sprawuje.
    Pozdrawiam.
  • Level 12  
    Radyjko juz posiadam i powiem tyle:
    Radyjko zadowala ogólnie opcjami i ładnie się sprawuje choć w niektórych miejscach menu mogło być troszkę lepsze wizualnie:). Co do reszty to USB -bez problemu, czytnik SD-bez problemu, Bluetootch-Wchodzę do samochodu i sam się paruje z powrotem (iPhone) i jakość dźwięku puszczana z telefonu jest ok choć lekko słychać że z BT. jedyny mankament to tuner od fm bo słabo łapie fale ale zobaczę jak pujdzie jak wzmacniacz dorzucę. Reszta jak DVD i DiVX u mnie bez problemu śmiga no. Ogólnie zadowolony jestem tylko to menu to gdzie nie gdzie troszkę wkurza to sterowanie ale ujdzie się przyzwyczaić.
  • Level 11  
    Wiatm
    Mam mały problem Mam radyjko Naviheaven NA 5511 i po właczeniu nie ma głosu.Jaka może byc przyczyna cyżby koncówka mocy? Jak to końcówka to prosiłbym o model!
  • Level 35  
    Rozkrec ta zabawke i zczytaj oznaczenie