Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Sony KV-32XL90E martwy - dioda mruga 16x

04 Sty 2008 18:05 3994 9
  • Poziom 10  
    Jak w temacie - mam 2tv sony vega:
    po włączeniu gaśnie czerwona dioda ledi za około 10sekund zaczyna mrugać 16 razy
    coz to moze byc ?

z góry dzieki :)
  • Spec od TV
    16 X led, to PIP error, może brak w tv, a miały być? pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam.Być może masz podobny problem.Ja mam KV-32FQ86K z chassis AE6-BA.To samo 16 mignięć.Pion startuje a wysokiego brak.Byłem wczoraj u klienta i powiedziałem,że muszę odrobić zadanie domowe.Ściągnąłem schemat.Klienta odwiedziłem dziś.Juz przygotowany,ze schematem,oscyloskopem(podejżewałem brak impulsów H)A tu telewizorek gra jak ta lala :( Po wejściu w tryb serwisowy zobaczyłem sobie errory i okazało sie 56 razy zadziałał high voltage.jestem umówiony na następne podejście jak znowu zacznie wariować.I jeszcze dodam,że jak byłem tam wczoraj to żadne wyginanie płyt nie pomagało,wszystkie napięcia były ok czyli raczej to nie zimny lut.I jeszcze dodam,że podczas gdy grał wyginanie płyty,stukanie po modułach(zimny lut) nic nie powodowało,grał sobie jakby nigdy nic mu sie nie działo.
  • Poziom 43  
    Nie sugeruj się tym co "gada". To tylko Sony.
    Przede wszystkim poczytaj w archiwum o tym chassis, posprawdzaj miernikiem co nieco, może podstaw MCZ3001.
  • Poziom 24  
    Witam.Dziś rano klient zadzwonił,że znowu nie chodzi.Byłem,na szczęście był w stanie uszkodzenia.Po pomiarach i sprawdzeniu obecności impulsów okazało sie, że pomogło wyregulowanie progu zabezpieczenia HVprot.Jest tam na górnym bloku taki perek.Zobaczymy co będzie dalej.A przypomniał mi się jeszcze taki przypadek z podobnym modelem(piętrowe odchylanie)Trafo przebijało do metalowej obudowy(wystarczyło odsysnąć 2 piny z blachy) i tv ruszył aż miło.
  • Poziom 16  
    Zrób jak Ci radził kolega Mirex. Na 90% masz uszkodzony MCZ3001. Spróbuj go podgrzać jak tv odpali to go wymieniaj.
  • Poziom 24  
    Panowie.Jeżeli napięcia z zasilacza wychodzą poprawne, napięcie na C6034 jest ok 24V to raczej można się odczepić od MCZ.Przy pomiarach należy zwrócić uwagę względem jakiej masy mierzyć.Pozdro.
  • Poziom 10  
    Sprawa rozwiązana:)
    w obydwu tv uszkodzony był układ MCZ3001D

Dzięki za popmoc :)
  • Poziom 24  
    No to ja miałem ciekawsze uszkodzenia w tym modelu.Pozdrówka.