Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elemis TC401 brak obrazu fonia ok.

Remi73 17 Gru 2003 09:13 1316 2
  • #1 17 Gru 2003 09:13
    Remi73
    Poziom 10  

zarówno z magnetowidu jak i z TV brak obrazu.Dokonując podstawowych oględzin:słychac pisk transformatora odchylania poziomego,ekran się"ekektryzuje z przodu" więc wysokie napięcie ok :)
    podejrzenie padło na moduł wizji w obrębie układu TDA 3505 lub płytki
    na szyjce kineskopu.a teraz uwaga! najszybsza naprawa! dmuchnąłem z całej siły w płytkę na szyjce kineskopu w celu oczyszczenia z kurzu no i obraz wskoczył :)) :D Jednak czasem nie trzeba wyciągac miernika z torby... pozdrawiam wszystkich fanów elemisów .Ten telewizor mam juz 13 lat ,zepsuł mi sie juz 10 razy ale zawsze jakies proste uskodzenie na 10 minut naprawy.poza tym super odbiór!przydałby sie tylko przycisk next w pilocie zdalneo sterowania.

0 2
  • #2 17 Gru 2003 11:33
    muminek
    Poziom 16  

Brak obrazu? Ja bym sprawdzil zazenie i zimne luty-przerwy. Jak dmuchnoles to i dostalo sie troche wilgoci, zaczelo przewodzic.

0
  • #3 17 Gru 2003 13:28
    Remi73
    Poziom 10  

masz racje ze moze to byc sprawa zimnych lutów normalnie gdybym komuś naprawiał ten telewizor to bym się przyjrzał dokładniej a tak jak stoi u mnie mogę zawsze go otworzyc jak znowu padnie.W każdym razie kurz wieloletni czesto jest przyczyną późniejszych uszkodzeń zwłaszcza bloku odchylania poziomego.wiec lepiej czasem zabrac sie za sprzatanie w TV :)

0