Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obliczanie filtrów środkowoprzepustowych

NeooeN 04 Sty 2008 21:37 3237 2
  • #1 04 Sty 2008 21:37
    NeooeN
    Poziom 13  

Witam!
    Chciałbym zaprojektować i być może skonstruować wielokanałowy (około 10 kanałów) kolorofon. Ostatnio zlutowałem jeden trzy kanałowy na podstawie schematu kolorofonu C-23 i jako tako orientuje sie co jest co. Mój problem polega na tym że nie wiem jak obliczyć filtry. Próbowałem znaleźć co nie co o filtrach ale nie wszystko rozumiem. Dla przykładu na tej stronie znalazłem skan z jakieś książki z dokładnym wytłumaczeniem jak działa i jak obliczyć filtr aktywny ale nie wszystkie informacje (wzory) są czytelne. Do tego nie jestem pewien czy zastosowanie filtrów aktywnych będzie dobrym rozwiązaniem, w mojej poprzedniej konstrukcji były to filtry pasywne.
    Tu pojawiają sie pytania, czy ten schemat filtru aktywnego jest uniwersalnym schematem i jeżeli tak to jak wyliczyć właściwości elementów, pod jakimi nazwami mam szukać wzorów? I jeszcze czy będę musiał bardzo skomplikować układ jeżeli zastosuje filtry aktywne przy założeniu że idzie on bez pośrednio na fotoelement (nie pamiętam teraz jaki dokładnie ale chodzi o scalak do odseparowania dwóch obwodów fotokomórką)?
    Z góry dziękuje ze pomoc!

• #3 04 Sty 2008 22:30
    NeooeN
    Poziom 13  

Serdecznie dzięki za wzory i schematy!

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson