Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Detonator noworoczny

satanistik 07 Jan 2008 22:26 26535 40
    satanistik
    Level 27  
    Po prostu lepiej brzmi detonator niż zapalarka:D
    cyt z wikipeii:
    W nowoczesnych rakietach i pociskach używane są najczęściej skomplikowane detonatory elektroniczne uwzględniające wysokość, prędkość i tor lotu pocisku lub rakiety i detonujące go w odpowiedniej odległości i miejscu od celu.

czyli układ elektroniczny inicjujący wybuch jest zapalnikiem?
    st3tc
    Level 14  
    Cytat ładny - ale z błędem - "detonator elektroniczny". Zapalnik elektroniczny, wyzwalacz itp już lepiej. Istotą detonatora jest przeniesienie silnej fali uderzeniowej (a nie ognia, temperatury itp - te są drugorzędne) z materiału wybuchowego inicjującego na właściwy materiał kruszący :). MWI to też mat. kruszące - ale o wielkiej łatwości przejścia w fazę detonacyjną.
    W cytacie chodzi o to, że pokładowy komputer pocisku detonuje głowicę (ładunek kruszący) tak aby odłamki zniszczyły cel (np samolot). Ale detonator jest w głowicy - kilka(naście) gramów silnego MWI :).

Ale tak tylko się czepiam - projekcik całkiem spoko :)
    mireczek14
    Level 22  
    Witam!
    volt1 wyluzuj ;) Chyba nie myślisz że ja tak na serio? Porostu pisząc ten post myślałem że jestem w dziale na wesoło ;) Wiec spoko jeszcze mi tak nie odbiło ;)

Pozdrawiam!
    volt1
    Level 30  
    Jestem wyluzowany. Mieszkam w miejscy w okolicy którego miały miejsce silne działania wojenne w okresie obu wojen. Materiałów wybuchowych jest tu multum, tak jak urwanych palców u małolatów którzy próbują zdetonować 40-to kilową bombę lotniczą w ognisku.
    Chciałem powiedzieć jedynie, że to absolutnie nie są żarty. Żartem nie było również. gdy musiałem patrzeć jak mojego stryja zbierali po kawałku do plastikowego worka.
    Pamiętajmy, że to forum czytają różni ludzie. A może kiedyś kolejnemu małolatowi spodoba się pomysł detonacji butli z gazem, tylko niekoniecznie będzie wiedział jak to bezpiecznie zrobić.

Dodano po 3 [minuty]:

Sam nie jestem święty, więc mówię to opierając się na własnym doświadczeniu :)
    listopad
    Level 11  
    Cieńczczyzna ta " bomba". My amatorzy i bez internetu w 1986 odpaliliśmy ładunek nie wiem jakiej mocy ale ten tam element z betonu ,to nic by z niego nie zostało. Siedzieliśmy za kupą żwiru wysokiego na kilka metrów nie dosyć że grunt się ugiął i przeż 2 mieś . głusi byliśmy ,to jeszcze kupa głazów pod ,którą umieściliśmy to dziadostwo odfrunełła .Najbliższy był w okolicy 50m i to w kawałkach, o ile to był ten głaz wtedy juz głazik.Nie bawcie sie w bomby to zbyt destrukcyjne zajęcie.Koniec i tronba kto czytał ten bonba!:idea:
    volt1
    Level 30  
    listopad wrote:
    Cieńczczyzna ta " bomba". My amatorzy i bez internetu w 1986 odpaliliśmy ładunek nie wiem jakiej mocy ale ten tam element z betonu ,to nic by z niego nie zostało. Siedzieliśmy za kupą żwiru wysokiego na kilka metrów nie dosyć że grunt się ugiął i przeż 2 mieś . głusi byliśmy ,to jeszcze kupa głazów pod ,którą umieściliśmy to dziadostwo odfrunełła .Najbliższy był w okolicy 50m i to w kawałkach, o ile to był ten głaz wtedy juz głazik.Nie bawcie sie w bomby to zbyt destrukcyjne zajęcie.Koniec i tronba kto czytał ten bonba!:idea:

Nasz rekord to detonacja 45-kilowego pocisku z haubicy. Też fajnie było:) W promieniu 10 kilometrów drżały szyby w oknach. Ale chyba nie o tym jest ten temat.

Dodano po 1 [minuty]:

Tylko my mieliśmy trochę więcej oleju w głowie i wszystko odbyło się w dość bezpieczny sposób. Ale i tak nikomu tego nie polecam :)
    crazy_phisic
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Chciałem podziękować Autorowi za ciekawą konstrukcję zaprezentowaną na forum Elektrody i w tym momencie zamykam temat. Pojawiły sie raporty słusznie oceniające iż zamieszczone materiały mogą zostać wykorzystane w celach co najmniej podejrzanych lub przez osoby niezdające sobie sprawy z ewentualnych konsekwencji ich czynów.
    underground125
    Level 11  
    Właśnie przymierzam sie do wykonania takiego detonatora mam już włącznik prądnica już do mnie pocztą idzie (induktor telefoniczny) specjalny włącznik na klucz aby ktoś niepowołano go nie uzbroił oraz mostek gretza. Pozostaje mi tylko kupić kondensatory oraz złącze banan
    i zrobić ładną ,mocną i solidną obudowę z aluminium. MAM już zrobiony projekt na Paint'cie. Nie wiem czemu ale nie umiem wysłać obrazka.Zastanawiam się nad użyciem kondensatora 2200µF/350v. mam tylko jedno pytanie czy nie będzie to za mocne bo taka pojemność + napięcie to nie tworzy za bezpiecznego urządzenia.

Dodano po 49 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie czy może zamiast tego kondensatora kupić 10 na 100µF i połączyć je szeregowo bo przełącznik może nie wytrzymać 2200uF
    i tak wysokiego napięcia bo on jest przystosowany na 12V 20A(może się mylę jeśli tak to poprawcie mnie.
    Z GÓRY THX
    satanistik
    Level 27  
    Sądzę że zamiast zamykać temat powinno się usuwać posty typu " a ja zrobiłem bombę z ...." Znalezienie przepisu na ładunek nie jest trudne , zginąć w wybuchu też nie trudno a palce może oderwać nawet petarda ze sklepu. Co do układu nie jest on trudny do wykonania a zaletą wysokiego napięcia jest możliwość zastosowania kilkuset m przewodu nawet w formie drutu z cewek rozmagnesowania TV (łatwo zdobyć i nie szkoda zostawić jak się zaplącze) Wiem że ma to duże znaczenie gdyż w tym roku na sylwestra miałem 100m i cztery dni prawie nic nie słyszałem a niby jest to kawałek ;-).

-Post nie odnosi się do pytania tylko do faktu zamknięcia tematu przez moderatora na prawie rok czasu - więc proszę nie zgłaszać postu do moderacji