Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy CDW575S - nie pobiera wody

robi173 05 Sty 2008 09:49 3310 4
  • #1 05 Sty 2008 09:49
    robi173
    Poziom 9  

Witam,mam dość nietypowy problem ze zmywarką Candy CDW575S.
    Otóż,jeśli urządzenie postoi bez pracy kilka dni jest wszystko ok-myje,ale tylko jeden wsad czasami uda się dwa razy.Następnie jeśli robimy kolejny wsad zmywarka nie pobiera wody, słychać tylko jak chodzą elektrozawory.Rozebrałem maszynę i tak:na elektrozawór zasilający idzie napięcie (woda z sieci również) oraz jednocześnie na elektrozawór przy płaszczu wodnym.Przeczyściłem płaszcz wodny,wyjąłem sprawdziłem elektrozawór zasilający i wszystko jest ok.Przy elektrozaworze zasilającym jest jeszcze taki dodatek z membrankami z którego idzie rurka na płaszcz wodny i tu podejrzewam jest problem.Pod wpływem ciśnienia ta membranka się podnosi i otwiera lub zmyka elektrozawór dokładnie nie wiem jak to działa.Jestem pewien,że ta membranka nie puszcza mi wody bo nie ma lub jest ciśnienie.Ktoś może wie jak ten system działa,będe wdzięczny za każdą sugestię.
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 05 Sty 2008 12:45
    colcolcol
    Poziom 25  

Być może używasz wysokopiennych cudów do mycia, powodują powstanie dużej ilości piany (łatwo sprawdzić otwórz zmywarkę podczas pracy -tam w zasadzie powinna być co najwyżej mała 0,5 cm grubości warstwa piany), powoduje zadziałanie aquastopu -membranka o której piszesz- po wyschnięciu zaczyna działać.
    Problemem u Ciebie generalnie jest za wysoki poziom wody(piana?) i zadziałanie aqustopu przy elektrozaworze, sprawdź układ rurek i hydrostat moze są zapchane.

0
  • #3 05 Sty 2008 12:58
    robi173
    Poziom 9  

Nie jest to problem piany na pewno,ponieważ robi się tak nawet jak myje bez proszku i nabłyszczacza,wydaje mi się,że wysokiego poziomu wody też nie,ponieważ jak wypuszczę wodę ze zmywarki,również nie pobiera wody,gdy włącze mycie-dodam,że jest to dośc stara zmywarka ma 10 lat,ale masz racje chyba następuje zadziałanie aquastopu przy elektrozaworze tylko dla czego?Jest tam jeszcze jeden aquastop ten na dolnej pokrywie,który wyłącza przy zaworze wody,ale to już sprawdzalem.

0
  • #4 06 Sty 2008 21:48
    robi173
    Poziom 9  

Witam ponownie,otóż pojawił się nowy problem w w/w wątku.Wyjąłem płaszcz wodny, hydrostat i wszystko dokładnie wyczyściłem i sprawdziłem.Po złożeniu okazało się,że podczas płukania w zbiorniku włączyła się grzałka, mimo iż nie było tam wody, sprawdziłem jeszcze raz i robi się tak za każdym cyklem, aż przepaliło mi dolny kosz do tależy-ktoś może wie dla czego tak się dzieje?

0
  • #5 08 Sty 2008 00:54
    rangi
    Poziom 17  

Nie jestem pewien, ale jak położysz ja na plecy to u góry będzie taki czarny okrągły odstojnik. Odkręć trzy śrubki (kluczyk nietypowy bo 5,5mm) zdejmij nakrywkę i wyczyść cały brud jaki tam jest. Powodzenia :D

0
  Szukaj w 5mln produktów