Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzenie gumowej części kluczyka do Fiata Sieny.

05 Sty 2008 10:26 1605 6
  • Poziom 14  
    Witam!

Mam problem z moim kluczykiem do samochodu Fiat Siena. Problem polega na tym, że uszkodzeniu uległa gumowa część kluczyka, "tułów". Problem powstał, kiedy urwała się część, za którą zawieszona była zawleczka, kluczyk jest wykonany z bardzo mizernego materiału.

Sprawa jest o tyle poważna, że nie mogę tego kluczyka po prostu przewiercić w innym miejscu, bo zawiera on w sobie transponder z kodem, który jest niezbędny do uruchomienia silnika.

Problem wydaje się błahy ale nie mam pojęcia co mogę zrobić, by kluczyk wrócił z powrotem do kompletu kluczy, a nie nosić go luźnego w kieszeni.

Może macie jakieś doświadczenia podobne, napiszcie czy w warsztacie dorabiającym klucze zaradzą temu, czy niezbędna jest wizyta w autoryzowanym serwisie Fiata...

Pozdrawiam i oczekuję na porady,
    Michał.

Regulamin pkt 11. Popraw temat! <Błażej>
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Można:
    a) dorobic nowy kluczyk i sklonować transponder (w dobrym zakładzie dorabiania
    b) dorobic nowy kluczyk i przełożyć transponder ze starego
    c) dorobić nowy kluczyk i stary kluczyk podkleic pod obudową stacyjki coby transponder był w zasięgu

Rozwiązanie a jest "najelegantsze" rozwiązanie b mozenie być skuteczne jeżli się nie uda dokonać extrakcji transpondera, rozwiązanie c jest najtańsze. Z lenistwa i oszczędności a także ze względu na niską wartość samochodu i znikome prawdopodobieństwo kradzieży zastosował bym wariant c.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Tak jak Bartek uważam że rozwiązanie doklejenia kluczyka z transponderem w okolice stacyjki jest najrozsądniejsze.

bartek_j:
    Rozwiń proszę temat rozwiązania C. W jakim miejscu najlepiej dokleić ten kluczyk, może lepszym rozwiązaniem byłoby dokleić sam transponder, wyjęty z kluczyka... ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak już wyjmiesz to lepiej włożyć do nowego kluczyka :) a doklejasz w okolicy cewki stacyjki od spodu pod stacyjką
  • Poziom 14  
    Okazało się że patent z podklejaniem kluczyka pod cewkę stacyjki jest nieskuteczny.

Tam gdzie jest miejsce pod stacyjką, tam sygnał z transpondera nie dociera do urządzenia, nie wykrywa go.

Jak wygląda sprawa z przełożeniem transpondera do nowego kluczyka?
    Wyrobią mi na moje polecenie kluczyk z wolną przestrzenią w miejscu uchwytu? Czy transponder wykroić mam ja, czy zajmą się tym w warsztacie?
  • Poziom 18  
    Jedź punktu dorabiania kluczy, jak są dobrzy zrobią na miejscu.