Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood kdc-w3041

max490 05 Sty 2008 10:30 6482 12
  • #1 05 Sty 2008 10:30
    max490
    Poziom 9  

Kupiłem w tamtym tygodniu te radio na allegro.Jest oczywiscie nowe. Problem plega na tym że wczoraj gdy wkladałem plytę cd , to tylko wciaga ją do połowy. Nie wiem co się mogło stać. Słuchałem wczesniej muzyki i nic takiego się nie działo, normalnie wkładałem i słuchałem muzykę. Myslałem że zresetowanie coś pomorze, ale nic, dalej nie chce wciągnąc całej plyty tylko do polowy. Niemozliwe jest że zepsulo sie od tak!, Jakby to była jakaś bezfirmówka to może,. Pomóżcie???!!:cry:

0 12
  • #2 05 Sty 2008 11:23
    SlaweK
    Poziom 43  

Jak nowe to powinno mieć gwarancję, nic nie jest wieczne i niezniszczalne a lepsze marki niewiele się różnią już od tandety. Nie ma magicznego zaklęcia, jest jedynie wizyta u fachowca.
    A na przyszłość proszę przeczytać regulamin tego forum bym nie musiał poprawiać tytułów.

SławeK

0
  • #3 05 Sty 2008 22:21
    max490
    Poziom 9  

odnosnie pierwszego problemu dodam że Stało sie to od chwili kiedy na chwilę odłączylem akumulator.wczesniej wszystko bylo normalnie. Czytałem na forach że moze pomóc odlączenie radia jeszcze raz na jakieś 5min. Ale nic nie pomoglo .Radio resetowałem i nic. dopiero raz siedziało w samochodzie, przejechalo może w nim z 10 km(więc hyba odpada jakieś poluzowanie sie czesci w srodku czy coś) nie wiecie o co może chodzić?

-1
  • #4 06 Sty 2008 17:27
    max490
    Poziom 9  

witam jeszcxze raz . wziołem do reki to radio i wyraznie coś w srodku się porusza. Czy normalnie przy przekrecaniu radia ręką powinno "coś" w środku sie poruszać?

0
  • #5 06 Sty 2008 18:26
    SlaweK
    Poziom 43  

Ojć, bulba, odłącz zasilanie, podnieś pokrywkę i zobacz. Jak masz wątpliwości czy to coś ma się ruszać to zapodaj zdjęcie.

SławeK

0
  • #6 08 Sty 2008 18:09
    max490
    Poziom 9  

no naprawiłem w końcu :D a juz myslałem że coś powazniejszego. Odkreciła się taka śrubka w napedzie i blokowało plyte. ale teraz jest wszystko git.

A może wiecie jak ustawić aby przesuwał się np. tytuł utworu, po wyswietlaczu .Boteraz jest tylko tak że jak tytuł jest dlugi to pokazuje tylko jego kawałek. W tunarze jak jest że caly czas coś przelatuje . CZy w ogóle da się tak ustawić?.
    instrukcja jest po angielsku troche łapię o co biega ale tego ustawienia nie mogę znaleźć

0
  • #7 08 Sty 2008 22:24
    klusek01
    Poziom 2  

Witam
    Ja rowniez zakupilem te radio jeednak mam inny problem bo czytalem ze ten model ma sterowanie subwooferem jednak umnie opcja SWL nie istnieje!! Tak samo w instrukcji pisze iz mam filtr dolonoprzepustowy ( tez na suba) i tez go niema w tym radiu co leprze w demo (ktorego wylaczyc nie umiem :) )wyswietla sie to ze jest sterowanie subem itd.
    Pytanie : Czy faktycznie sa te opcje czy ich niema? Bo glownie dla nich zakupilem ten model...

0
  • #8 11 Sty 2008 12:17
    Firebox
    Poziom 2  

Witam,
    radio ma wyjście na sub'a, trzeba tylko je skonfigurować.

Wejdz w tryb STAND-BY (koniecznie, pelna konfiguracja dostepna jest tylko z tego trybu!!!)

przytrzymaj klawisz B.BOOST przez con. 1 sek. wyswietli sie napis MENU

przyciskaj klawisz "dół" lub "góra" aż na wyświetlaczu pojawi się SWPRE, R oznacza że wyjście cinch działa w trybie tylnych głośników, SW jako wyjście z odcięciem - subwoofer, ustawienie zmieniasz klawiszami "lewo" i "prawo".

Po wyjściu z konfiguracji (chyba ponowne wciśnięcie B.BOOST) ustawienia sub'a pojawią się w menu audio czyli po krótkim wciśnięciu gałki głośności.
    SW L to Subwoofer Level, czyli poziom głośności sub'a.
    Ustawienie częstotliwości odcięcia ustawia się po dłuższym wciśnięciu gałki głośności (min. przez 1 sekundę), pojawi się LPF - Low Pass Filter, ustawienia to 80/120/160Hz.

natępna przydatna rzecz to wyłączenie denerwującego DEMO, w trybie MENU przyciskaj klawisz "dół" lub "góra" aż na wyświetlaczu pojawi się DEMO (ON), następnie przytrzymaj klawisz [>/II] - w środku klawiszy kierunkowych przez min. 2 sekundy

pozdrawiam

0
  • #9 17 Sty 2008 16:00
    zibo56
    Poziom 9  

Witam. Ja posiadam to radyjko od wczoraj i spędziłem ponad 1h probując ostawić godzinę co w końcu sie nie udało. Wchodziłem w menu poprzez STANBY i w opcjach według instrukcji powinno być CLK ADJ ale tego nie ma.
    jest funkcja która ustawia godzinę z radia ale nie mam podłączonej anteny bo muszę wtyczkę kabla zmienić. jak mam ustawić ta godzinę??:)
    I drugie pytanko jeszcze bo w opisie jest ze radio posiada Czujnik sygnałów pilota (IR), czy idzię zatem dokupić pilota do tego radia jak tak to prosił bym model.

0
  • #10 17 Sty 2008 19:38
    djlj24
    Spec od car audio

Dowcip polega na tym, że są radia sprzedawane w poważnych salonach i takie sprzedawane przez markety. Wtedy nawet radia pozornie takie same, tak samo oznaczone mogą różnić się wyposażeniem. A instrukcja pobrana ze strony producenta odnosi się do modelu w wersji nieokrojonej i stąd takie cyrki. Natknąłem się już z czymś takim w JVC (dwa identycznie oznaczone radia były całkowicie inne w środku - inna płyta i inny mechanizm na innym laserze), Sony (zwykle brak wyjść liniowych) a i Kenwood puszczał "biedaki" do marketu. Blaupunkt tu zachowywał się trochę lepiej bo po prostu nie dawał w takim przypadku pełnego symbolu radia. Taniej nie znaczy zawsze tak samo.

0
  • #11 17 Sty 2008 22:34
    zibo56
    Poziom 9  

Bez przesady to może jakieś syfne funkcje wyrzucili ale nie podstawowe takie jak zmiana lasera, całej płyty głównej. Może po prostu taniej bo błąd produkcyjny i jakaś partia została zrobiona że nie idzie godziny ustawić w sposób według instrukcji. Ja kopiłem to radyjko na allegro za 270zl wiec nie odbiega chyba aż tak od ceny w sklepie.
    Jak mam w takim razie rozpoznać czy mnie nie oszukano??

0
  • #12 18 Sty 2008 09:17
    djlj24
    Spec od car audio

Mój przykład był na podstawie JVC KD-S8R. Miałem podłożyć płytę na sprawdzenie czy wina nieczytania płyt CD leży w płycie czy w mechaniźmie, miałem do dyspozycji drugie tak samo opisane radio. Płyta była zupełnie inna, mechanizm też (jeden był na KSS a drugi na Optimie).

0
  • #13 18 Sty 2008 14:21
    zibo56
    Poziom 9  

Aha. Ale ja w sumie nie mam tylko tej opcji godziny a instrukcja jest do 4 roznych modeli radia kenwooda wiec moze dlatego nie mam. Reszta funkcji jest i radyjko gra lepiej owiele od poprzedniego wiec mam nadzieje z emnie nie oszukali. Jak napisalem to z godzina kolesiowi na allegro odpisal ze nei wie bo on nei uzywal tego radia i ze jak cos nie tak mam odeslac na gwarancje. Pytanie czy oplaca sie tracic kolejne pieniadze na wysylke czy to jest raczej normalne w tym modelu.

0