Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford orion problemy z odpalaniem..

05 Sty 2008 15:35 1206 4
  • Poziom 10  
    witam mam problem z moim samochodem. Jest nim Orion z silnikiem 1.6 EFI 105KM benzyna, nie posiadam LPG. problem tkwi w zapalaniu otóż trzeba kręcić rozrusznikiem jakieś +/- 4 , 5 sekund zanim zapali, a jak juz to nastąpi to pracuje normalnie nie przerywa nie kicha.. Dlaczego tak jest, fordy tak maja?? Raz na parkingu słyszałem facet tez musiał chwilę kręcić.. Sąsiad posiada Seata Toledo i pali od strzała. Wiec co jest mojemu, rozrusznik i bateria jest ok, nie ma to znaczenia czy silnik zimny czy ciepły.. Proszę o odp.
  • Poziom 11  
    trzba sprawdzic swiece i kable i sprawdzic tez sprezanie na cylindrach
  • Poziom 10  
    przewody wysokiego napięcia sa ok sprawdzałem wzrokowo przy dużej wilgotności powietrza w ciemności:D nie było przebicia/przeskoku iskry świece ewentualnie wymienię na nowe a kompresje sprawdzę po niedz. Dzięki dam znać co i jak, jak wymienię i sprawdzę.
  • Poziom 10  
    Więc tak świece nowe, przewody jak pisałem wyżej sprężanie na cylindrach wynosi 0.5 MPa na 30 cm króćcu który musiałem dorobić ponieważ tym ciśnieniomerzem nie było dostępu ale mniejsza z tym było tyle samo, tylko na ostatnim 0.45 MPa.. Zauważyłem jedno, po dwukrotnym przekręceniu stacyjki (nie na zapłon) samochód szybciej odpala wiec może filtr paliwa lub małe ciśnienie pompka podaje ale na jej wymianę narazie mnie nie stać.. :cry:
  • Poziom 10  
    Już wszystko wiadomo pompa paliwa bije małe ciśnienie i stąd ten problem z rozruchem silnika.. (dawno nie była w pełni zanurzona w benzynie a jak wiadomo do prawidłowej jej pracy ten warunek musi być spełniony aby była chłodzona i szczotki na silniczku czyszczone) temat zamykam